Kyke: 0 Skrywer: Werfredakteur Publiseertyd: 2025-11-20 Oorsprong: Werf
Duitsland het 'n sterk lessenaar en kompakte CNC-ekosisteem, maar die beste spil is nie bloot die hoogste kW of hoogste RPM-model nie. Vir 'n rekenaar-CNC moet die spil ooreenstem met die masjienraam, Z-as loonvrag, gereedskapgrootte, materiaal, dienssiklus, elektriese toevoer, verkoelingsmetode, kontroleerder en vereiste bewerkingskwaliteit.
Hierdie opgedateerde gids vergelyk tien huidige spil- of freesmotor-opsies wat relevant is vir kopers in Duitsland in 2026. Die lys is georganiseer volgens gebruiksgevalle eerder as volgens 'n kunsmatige 1-tot-10-prestasietelling: kompakte plug-en-speel freesmotors, 2.2 kW HF-spille, konfigureerbare Duitse motorspindels, ATC-opsies, en verskillende waarde-georiënteerde spilprobleme.

Vra vir 'n Desktop CNC Spindle-aanbeveling
'n CNC spilmotor verskaf die rotasiekrag wat die snygereedskap aandryf. Op kompakte roeteerders, tafelmeulens, graveermasjiene, PCB-stelsels, modelvervaardigingsmasjiene en ligproduksie CNC-toerusting, het die spil 'n direkte effek op bruikbare gereedskapdeursnee, RPM-reeks, snykrag, uitloop, vibrasie, oppervlakafwerking, geraas, termiese gedrag en masjien se loonvrag.
Die frase desktop CNC spil dek verskeie argitekture. ’n Liggewig 230 V freesmotor met ’n 43 mm-klemnek is baie anders as ’n 2,2 kW VFD-gedrewe waterverkoelde spil of ’n kompakte ATC-elektrospindel. Hulle moet nie vergelyk word asof hulle uitruilbaar is nie.
| Faktor | Wat om na te gaan | Waarom dit saak maak |
|---|---|---|
| Materiaal | Hout, MDF, plastiek, aluminium, komposiete, PCB, ligte staalwerk | Materiaal- en gereedskapinskakeling bepaal die vereiste wringkrag, spoed en styfheid. |
| Snyer grootte | Tipiese en maksimum skag/snyer deursnee | Groter snyers vereis meer wringkrag en 'n sterker gereedskap-koppelvlak. |
| Werkende RPM | Normale sny RPM, nie net maksimum RPM nie | Wringkrag en verkoelingsgedrag verander oor die spoedreeks. |
| Plig | Kort stokperdjie werke, daaglikse produksie, of deurlopende industriële bedryf | Deurlopende diens vereis geskikte motorgradering en termiese bestuur. |
| Masjienstruktuur | Portaalstyfheid, Z-as loonvrag, montering en laers | 'n Swaar spil kan versnelling verminder of buiging op 'n ligte lessenaarraam verhoog. |
| Elektriese stelsel | 230 V / 400 V toevoer, VFD, stroom, beheersein en EMC | Die spil, aandrywing en plaaslike elektriese installasie moet versoenbaar wees. |
Moenie 'n vaste reël soos 'hout = 1,5 kW' of 'aluminium = 2,2 kW' gebruik nie.' 'n Klein snyer wat aluminium afwerk, benodig dalk minder spilkrag as 'n groot oppervlaksnyer in hardehout. Evalueer die moeilikste roetine werk, die beoogde gereedskap deursnee, diepte en breedte van sny, voer tempo, werk RPM, en ure per dag.
| Krag-/motorklas | Tipiese posisie | Goed pas wanneer | nagegaan word voor aankoop |
|---|---|---|---|
| 500–800 W | Kompakte gravure / PCB / model maak | Lae spilmassa en klein gereedskap maak meer saak as hoë MRR | Gereedskap deursnee, uitloop, minimum RPM en deurlopende diens gradering |
| ~1,0 kW | Algemene tafelfreesmotor | Jy wil 230 V eenvoud, lae gewig en portaalbeheer hê | Universele motorgeraas, spantangstelsel en volgehoue las |
| 1,5–2,2 kW HF spil | Algemene roetering / ligte produksie | Raam is styf genoeg en ER16 / ER20 gereedskap is nuttig | VFD, liggaamsdeursnee, verkoeling, wringkragkurwe en Z-as loonvrag |
| 2,2 kW+ konfigureerbare spil | Hoër-end kompakte CNC / OEM | Jy benodig beter integrasie, sensors of gereedskapkoppelvlakkeuses | S1/S6-gradering, wringkrag, gewig, verkoeling en masjienstyfheid |
| ATC spil | Outomatiese kleingroepproduksie | Gereedskapveranderingstyd en onbewaakte werkvloeie regverdig die kompleksiteit | Saamgeperste lug, gereedskaphouers, I/O, sensors en magasynintegrasie |
Werkskermmasjiene is sensitief vir spilmassa en oorhang. Bevestig die presiese klemdeursnee of -flens, liggaamslengte, neusposisie, swaartepunt, gewig, beskikbare Z-weg, kabelroetering, koelmiddeltoebehore en gereedskapvrystellingskoevert voordat jy bestel.
| Parameter | Common Desktop Range | Professional Check |
|---|---|---|
| Montage deursnee | 43 mm, 65 mm, 80 mm en eie flense | Meet die werklike montering of gebruik die vervaardiger CAD-tekening. |
| Gereedskap koppelvlak | Standaard spantang, ER11 , ER16 , ER20 , ER25 , ISO20, HSK/SK | Kies uit werklike snyer-skoot vereistes en gereedskap-verandering metode. |
| Spilmassa | ~1,5 kg tot meer as 7 kg | Gaan Z-as loonvrag en dinamiese styfheid na, nie 'n generiese gewigsbeperking nie. |
| Uithardloop | Verskaffer-spesifiek | Vergelyk slegs wanneer meetpunt, toetsstaaf en maatlengte gedefinieer is. |
| Liggaamslengte | Model-spesifiek | Bevestig bruikbare Z-reis en bevestigingsspeling na installasie. |
Duitsland verskaf gewoonlik 230 V-enkelfase-kragleidings in werkswinkels en 400 V-driefasediens in baie industriële omgewings. HF-spille kan egter steeds 'n VFD benodig wat die beskikbare toevoer omskakel in die motor se vereiste driefase-uitset en frekwensie. Bevestig die presiese naamplaat en aandrywingvereistes eerder as om te aanvaar dat elke '220 V spil' direk aan 'n muuraansluiting verbind.
| Elektriese item | Wat om te verifieer |
|---|---|
| Motorspanning / stroom | Presiese spilnaamplaatwaardes en aandrywing-uitsetversoenbaarheid |
| Gegradeerde / basisfrekwensie | Kritiek vir HF-motors; moenie parameters van 'n ander spil kopieer nie |
| Maksimum frekwensie / RPM | Voorkom verkeerde spoedskaal of oorspoed |
| Beheer sein | 0–10 V, PWM, Modbus/RS485, veldbus of vervaardigerkoppelvlak |
| EMC / aarding | Afskerming, PE-verbinding, kabelroetering en voldoening aan plaaslike masjiene |
| Beskerming | Motor termiese model, PTC/temperatuur sensor, oorlading instellings en noodstop argitektuur |
Nie een van die verkoelingsmetodes is outomaties beter nie. Lugverkoelde spilpunte vergemaklik installasie; vloeistofverkoelde spilpunte kan verkoeling onafhanklik van asgedrewe waaierspoed handhaaf en waaiergeraas van die spil verwyder. Die korrekte keuse hang af van kragdigtheid, RPM-reeks, omgewingstemperatuur, kontaminasie, instandhoudingsvermoë en die masjien se verwagte diens.
| Faktor | Lugverkoelde | Vloeistofgekoelde |
|---|---|---|
| Installasie | Eenvoudiger; geen koelmiddellus nie | Vereis pomp, buise en hitte verwerping |
| Onderhoud | Hou waaier- en lugpaaie skoon | Onderhou pomp, koelmiddel, slange en reservoir/verkoeler |
| Lae-spoed verkoeling | Hang af van ontwerp; as-aangedrewe waaiers kan lugvloei verloor | Verkoeling kan onafhanklik van spil RPM bly |
| Geraasbron | Koelwaaier voeg geraas by | Pomp/verkoeler voeg stelselgeraas by; spil self kan stiller wees |
| Beste pas | Gebruikers wat eenvoudige installasie prioritiseer | Gebruikers wat termiese beheer of verminderde spilwaaiergeraas prioritiseer |
'n Lae spilprys kan duur word na die byvoeging van 'n VFD, montering, afgeskermde kabel, koelmiddelstelsel, ER-spantang, gereedskaphouers, filters, sensors, ATC-pneumatiek en ingebruiknemingstyd. Huidige pryse verander ook gereeld, so hierdie gids vermy om ou markpryse as permanente feite aan te bied.
| Kostelaag | sluit in |
|---|---|
| Spil | Motorspil of freesmotor self |
| Ry | VFD / omskakelaar / kontroleerder of direkte 230 V beheer elektronika |
| Meganiese integrasie | Klem, flens, pasplaat en Z-as versterking indien nodig |
| Gereedskap | Spane, moere, gereedskaphouers en balanseringsvereistes |
| Verkoeling | Waaier, pomp, reservoir, verkoeler/verkoeler, slange en koelmiddel waar van toepassing |
| Elektries | Afgeskermde spilkabel, verbindings, EMC-filter, breker en kabinetwerk |
| Outomatisering | ATC-houers, saamgeperste lug, sensors, I/O en magasyn |
Belangrik: dit is 'n gebruik-geval-vergelyking, nie 'n universele prestasieranglys nie. Die modelle hieronder strek oor baie verskillende prys-, gewig-, krag-, beheer- en outomatiseringsklasse. Bevestig altyd die nuutste vervaardigerdata voor aankoop.
'n Sterk pasvorm vir stewige stokperdjie-, prosumer-, OEM- en kleinwerkswinkelroeterders wat 'n 80 mm, 5.2 kg spil kan dra en ER20 gereedskap benodig. Sy huidige produkbladsy posisioneer dit vir hout-, akriel-, MDF-, plastiek-, PCB- en sagtemetaalbewerking.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Krag | 2,2 kW |
| Spoed | 10 000–24 000 RPM |
| Spanning opsies | 110 / 220 / 380 V-variante |
| Huidige | 8.5 A op gelyste konfigurasie |
| Gereedskap koppelvlak | ER20 |
| Liggaam | Ø80 mm × 289 mm |
| Gewig | 5,2 kg |
| Verkoeling | Water afgekoel |
| Huidige produk-bladsy-uitloop-eis | <0,005 mm |
| Huidige laer beskrywing | Vier hoë-presisie staal laers |
Beste pas: Kopers wat 'n wydgebruikte 2,2 kW ER20 formaat met waterverkoeling en veelvuldige spanningvariante wil hê.
Hierdie huidige Duitse HFS-reeks spil is 'n meer industriële alternatief vir kompakte masjiene wat 'n gedokumenteerde HF spil platform benodig eerder as 'n markstyl motorstel.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Gegradeerde krag | 2,2 kW |
| Maksimum spoed | 24 000 RPM |
| Gereedskap koppelvlak | ER20 |
| Liggaam deursnee | 80 mm |
| Gewig | 4,8 kg |
| Verkoeling | Vloeistof afgekoel |
| Gepubliseerde taps konsentrisiteit | Maksimum 5 µm |
| Toepassingsfokus | Hout, plastiek, aluminium; mikro-bewerking / gravering van lae-sterkte staal |
Beste pas: Duitse OEM's en veeleisende gebruikers wat plaaslike ingenieurswese prioritiseer, gepubliseerde konsentrisiteitsdata en 'n gedefinieerde spilfamilie.
Die X22 is hoogs konfigureerbaar en huidige SPINOGY-dokumentasie bied handmatige, semi-outomatiese en outomatiese gereedskap-koppelvlak-opsies regoor die familie. Dit is relevant wanneer 'n lessenaar of kompakte masjien lae massa plus professionele spilintegrasie benodig.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Basis motor | 2,2 kW S1, 230 V, 2-pool |
| Spoed | 30 000 RPM basiskonfigurasie |
| Maksimum wringkrag | 0,88 Nm |
| Gereedskap koppelvlak | ER20 |
| Verkoeling | Vloeistof afgekoel |
| Gewig | 4,6 kg |
| Beskerming | IP54 basis |
| Laers | GMN presisie spil laers |
| Motor monitering | Temperatuurmonitering by kronkelkop |
| Konfigurasiereeks | X22-familie tot 4.0 kW S1 en veelvuldige gereedskap-koppelvlakke |
Beste pasvorm: Konfigureerbare kompakte CNC-stelsels, robotbewerking en OEM-projekte wat huidige Duitse ingenieursondersteuning benodig.
Dit is die moderne AMB-voortsetting van die bekende Kress-styl freesmotorformaat. Dit is baie ligter as 'n tipiese 2,2 kW HF-spil en is aantreklik wanneer 'n tafelblad-Z-as nie 'n 5 kg-spil kan dra nie.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Insetkrag | 1050 W |
| Spoed | 3 500–25 000 RPM |
| Voorsiening | 230 V |
| Portaalmontering | 43 mm klemnek |
| Gewig | 1,7 kg |
| Spoedbeheer | 0–10 V DC |
| Collet | AMB/Kress standaard spantangstelsel |
| Ingesluit dokumentasie | Bedryfsinstruksies en uitlooptoetssertifikaat |
Beste pasvorm: Liggewig routers, retrofits, skole en tafelmasjiene waar 43 mm-montering en direkte 230 V-argitektuur voordele is.
MAFELL se NC-ER-model is 'n liggewig portaal-freesmotor wat in Duitsland gemaak word. Dit is nie dieselfde argitektuur as 'n driefase HF-elektrospindel nie, maar sy lae massa en ER16 stelsel maak dit relevant vir rekenaarmasjiene.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Nominale insette | 1000 W |
| Spoed | 4 000–25 000 RPM |
| Voorsiening | 230 V / 50 Hz |
| Gereedskapstelsel | ER16 (8 mm spantang verskaf) |
| Klem nek | 43 mm |
| Eksterne beheer | 0–10 V |
| Gewig | 1,65 kg |
| Afmetings | 254 × 79 × 73 mm |
| NC-koppelvlak | M8 / 4-paal |
| Beskermingskenmerke | Sagte begin, konstante spoed onder las, oorladingsaanduiding |
Beste pasvorm: Gebruikers wat 'n ligte 230 V freesmotor met eksterne spoedbeheer en ER16 spantang wil hê.
HSD se huidige ES920 is 'n ATC-georiënteerde elektrospindel eerder as 'n eenvoudige ER-kolspindel. Die 2,2 kW-weergawe bereik 30 000 RPM en gebruik ISO20, dus moet die masjien ontwerp word vir sy 7 kg massa en gereedskapwisselstelsel.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Kragvariante | 1,1 / 2,2 kW S1 |
| S6 krag | 1,4 / 2,6 kW teen gepubliseerde 40% belasting |
| Maksimum spoed | 24 000 / 30 000 RPM |
| Wringkrag S1 | 0,58 / 0,88 Nm |
| Gereedskap koppelvlak | ISO20 |
| Verkoeling | Elektriese waaier |
| Motor tipe | Asinchronies |
| Gewig | 7 kg |
| Laersmering | Smeer |
| Primêre pas | Kompakte ATC / outomatiese houtwerk en saamgestelde bewerking |
Beste pasvorm: Kompakte outomatiese masjiene waar outomatiese gereedskapverandering belangriker is as minimum spilgewig.
Teknomotor se 3140-reeks demonstreer hoekom kW alleen nie 'n lessenaarspilkeuse behoort te definieer nie. Hierdie 0,73 kW S1-model gebruik ER20 en is ontwerp rondom 'n spesifieke wringkrag/spoedpunt vir kompakte masjientoepassings.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Krag | 0,73 kW S1 |
| Wringkrag | 0,58 Nm |
| Nominale spoed | 12 000 RPM |
| Maksimum spoed | 18 000 RPM |
| Spanning | 220 / 380 V |
| Gereedskap koppelvlak | ER20 |
| Gewig | 4,05 kg |
| Toepassing | Hout, aluminium en PVC |
Beste pas: OEM-kopers wat 'n gedokumenteerde Europese spil wil hê en nie 24 000 RPM of 2,2 kW benodig nie.
VEVOR bly 'n wyd beskikbare begrotingsgerigte opsie in Duitsland. Sy huidige Duitse produklys verskaf gedetailleerde afmetings, elektriese data en 'n gebruikershandleiding, wat nuttiger is as om op derdeparty-markplekopsommings staat te maak.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Krag | 2,2 kW |
| Spanning | 220–250 V gelyste model |
| Huidige | 8 A |
| Frekwensie | 400 Hz |
| Spoed | 8 000–24 000 RPM |
| Gereedskap koppelvlak | ER20 |
| Liggaam | Ø80 mm × 215 mm gelyste model |
| Gewig | ~5 kg |
| Verkoeling | Water afgekoel |
| Gepubliseerde uitloop-eis | <0,005 mm |
Beste pasvorm: Pryssensitiewe kopers wat die presiese SKU, VFD-vereistes, uitloopspesifikasie en ingeslote bykomstighede kan verifieer voordat hulle bestel.
Die iSA 750 is 'n kompakte Duitse spilopsie vir modelvervaardiging en presisiewerk waar lae massa en 'n breë RPM-reeks meer saak maak as hoë materiaalverwyderingskrag.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Gegradeerde krag | 0,75 kW (S6 40%) |
| Spoedreeks | 3 000–28 000 RPM |
| Gegradeerde spoed | 18 000 RPM hoekpunt |
| Wringkrag | 0,34 Nm teen 28 000 RPM |
| Spanning | 230 V sterverbinding |
| Gegradeerde stroom | 3.4 A |
| Uithardloop | 0,01 mm |
| Gewig | 2,6 kg |
| Gereedskapstelsel | ER16 familie in huidige katalogus |
| Oorsprong / ondersteuning | isel Duitsland |
Beste pasvorm: Fyn bewerking, modelvervaardiging en kleiner gereedskap op ligter Duitse CNC-platforms.
ELTE se AF100 ER20 familie is swaarder as liggewig-tafelfreesmotors, maar bied 'n professionele handgereedskapwissel-spilplatform met veelvuldige krag-, verkoelings- en spoedvariante.
| Spesifikasie | Huidige Geverifieerde Detail |
|---|---|
| Gereedskap koppelvlak | ER20 |
| Tipiese RPM | 24 000 RPM; geselekteerde variante tot 40 000 RPM |
| Kraguitsetreeks getoon | 1.0–2.2 kW afhangende van verkoeling/spanningsvariant |
| Spanning | 220 / 380 V variante |
| Verkoeling | Saamgeperste-lug of vloeibare variante |
| Gewig | 8 kg |
| Aansoeke | Hout, ligte legerings, plastiek, mediese, avionika, tandheelkundige en briltoepassings |
| Duitsland beskikbaarheid | ELTE lys 'n amptelike Duitse verspreider |
Beste pasvorm: Stewiger kompakte masjiene en OEM-toepassings waar 'n 8 kg spil aanvaarbaar is en 'n konfigureerbare Europese spilfamilie verkies word.
| Item | Aanbeveling |
|---|---|
| Masjien pas | Bevestig 80 mm-klem, 5,2 kg loonvrag en beskikbare Z-weg. |
| Elektries | Kies die presiese spanningsvariant en versoenbare 400 Hz VFD. |
| Verkoeling | Spesifiseer pomp, koelmiddellus en hitte-verwerpingsmetode. |
| Gereedskap | Bevestig ER20 spantanggroottes wat deur jou snyers vereis word. |
| Vervanger werk | Stuur die ou spilnaamplaat, afmetings en VFD-model. |
| Item | Aanbeveling |
|---|---|
| Reeks keuse | Vergelyk lugverkoelde HFSAC en vloeistofverkoelde HFS. |
| Uithardloop | Gebruik die vervaardiger se taps konsentrisiteit-spesifikasie, evalueer dan houer/gereedskap se uitloop afsonderlik. |
| VFD | Versoek die bypassende aandrywing/parameterstel. |
| OEM integrasie | Gebruik tekeninge en vervaardigertoepassingsondersteuning. |
| Item | Aanbeveling |
|---|---|
| Krag | 1.5, 2.2, 3.0 en 4.0 kW gesinsopsies. |
| Spanning | 230 of 400 V afhangende van die motorvariant. |
| Gereedskap koppelvlak | ER20 / ER25 plus HSK/SK/DTC-opsies regoor die X22-familie. |
| Verkoeling | Lug of vloeistof konfigurasies. |
| Outomatisering | Kies handmatige, semi-outomatiese of outomatiese gereedskapveranderingsargitektuur. |
| Item | Aanbeveling |
|---|---|
| Monteer | 43 mm klemnek. |
| Beheer | 0–10 V-spoedopdrag op DI-weergawe. |
| Krag argitektuur | 230 V freesmotor; geen aparte HF-spil VFD-argitektuur nie. |
| Beste rede om te kies | Baie lae 1,7 kg spilmassa. |
| Hoof beperking | Laer deurlopende snyvermoë as swaarder 1,5–2,2 kW HF spilstelsels. |
| Item | Aanbeveling |
|---|---|
| Monteer | 43 mm klemnek. |
| Gereedskap | ER16 stelsel; 8 mm spantang verskaf. |
| Beheer | Eksterne 0–10 V portaalspoedbeheer. |
| Voorsiening | 230 V / 50 Hz. |
| Beste rede om te kies | Lae 1,65 kg massa plus NC beheer koppelvlak. |
| Item | Aanbeveling |
|---|---|
| Gereedskap koppelvlak | ISO20; beplan gereedskaphouers en magasyn rondom hierdie standaard. |
| Pneumatiek / I/O | Bevestig volledige gereedskapveranderingsvereistes met HSD en masjienbouer. |
| Gewig | 7 kg; kontroleer Z-as dinamika. |
| Pliggraderings | Vergelyk S1 en S6 waardes soos-vir-soos. |
| Toepassing | Beste geregverdig wanneer ATC-produktiwiteit vereis word. |
| Item | Aanbeveling |
|---|---|
| SKU-verifikasie | VEVOR lys verskeie 2,2 kW-modelle met verskillende afmetings/spesifikasies. |
| Uitloop eis | Bevestig die presiese produklys en metingstoestand. |
| Bondel | Kontroleer of VFD, pomp, klem, kabel en spantange ingesluit is. |
| Dokumentasie | Laai die Duitse handleiding af voor bedrading. |
| Gehaltebeheer | Vir OEM-gebruik, definieer inkomende inspeksie vir uitloop, stroom, vibrasie en temperatuur. |
| Gebruik Geval | Goeie Beginpunt | Hoekom |
|---|---|---|
| Baie ligte lessenaar / 43 mm-montering | AMB 1050 FME-1 DI of MAFELL FM 1000 NC-ER | Lae massa en eenvoudige meganiese integrasie. |
| Algemene 2.2 kW ER20 roetering | Zhong Hua Jiang 2,2 kW, megatron HFS, of VEVOR 2,2 kW | Algemene ER20 klas; vergelyk uitloop, gewig, verkoeling, VFD en verskafferondersteuning. |
| Konfigureerbare premium kompakte spil | SPINOGY X22 | Veelvuldige kragte, koppelvlakke, verkoeling en outomatisering opsies. |
| Kompakte ATC | HSD ES920 | ISO20 ATC-georiënteerde platform met gepubliseerde S1/S6 data. |
| Laer-krag gedokumenteerde Europese HF spil | Teknomotor 3140 reeks | Gedefinieerde wringkrag, S1-krag en RPM eerder as net kopkrag. |
| Fyn bewerking op ligte masjien | isel iSA 750 | Lae gewig en breë spoedreeks. |
| Swaarder professionele ER20 platform | ELTE AF100 ER20 | Veelvuldige spoed / krag / verkoeling variante maar swaarder pakket. |
Moenie hierdie tabel as 'n wennerlys interpreteer nie. Die korrekte spil hang af van die masjien en proses. 'n 1,65 kg 1000 W freesmotor kan die beter ingenieurskeuse op 'n ligte portaal wees, terwyl 'n 5 kg 2,2 kW spil gepas kan wees op 'n stewige masjien.
Baie lessenaarwerkswinkels het 230 V enkelfasetoevoer, maar algemene HF-spille gebruik driefase-motoruitsette wat deur 'n VFD gegenereer word. Bevestig insettoevoer, aandrywinginset, aandrywingsuitset, motorspanning, nominale stroom, basisfrekwensie, maksimum frekwensie, aarding en EMC vereistes.
'n Spil kan as 'n komponent of gedeeltelik voltooide masjinerie verskaf word. Die masjienbouer bly verantwoordelik vir die integrasie van die spil, VFD, noodstop, wagte, elektriese kas, EMC-maatreëls, verkoeling en kontroles in 'n voldoenende masjien. Vir OEM-projekte, versoek die verskaffer se huidige dokumentasie eerder as om op 'n ou marklys te vertrou.
Moenie spilgeraas met geïsoleerde dB-syfers vergelyk nie, tensy die toetstoestande gedefinieer is. Snygeraas, onttrekking, stepper/servo-beweging, koelwaaiers, pompe en omhulselontwerp kan die finale werkswinkelklankvlak oorheers.
'n Stelling soos '0,005 mm uitloop' is onvolledig tensy die verskaffer definieer waar dit gemeet is: spil taps, spantang, toetsstaaf of gereedskappunt; op watter maat lengte; met watter houer; en die gebruik van watter instrument. Werkskermgebruikers wat klein gereedskap bewerk, moet dit as 'n sleutelaankoopkriterium beskou.
Vir Duitse verspreiders, OEM-masjienbouers, retrofitmaatskappye en professionele gebruikers wat 'n konvensionele 80 mm ER20 waterverkoelde spil wil hê, bied Zhong Hua Jiang se huidige 2,2 kW-model 10 000–24 000 RPM-werking, veelvuldige spanningvariante, 'n 5,2 kg-bakwerk en VFD-gebaseerde spoedbeheer.
Die regte pas hang af van die masjien. Voor bestelling, verskaf die CNC model, materiaal, snyer deursnee, tipiese RPM, Z-as loonvrag, montering deursnee, spanning, VFD, verkoeling rangskikking, vereiste spankrage en verwagte daaglikse dienssiklus.
Laai Zhong Hua Jiang-katalogus af
Zhong Hua Jiang Katalogus 2025.pdf
Kry 'n Desktop CNC Spindle Quote
Die spil moet vasgeklem of vasgebout word volgens die vervaardiger se goedgekeurde monteerarea. Vermy om oor laersones vas te klem, dun omhulsels te vergruis of buigsame adapterplate te gebruik wat stelselstyfheid verminder.
Programmeer die presiese nominale spanning, stroom, frekwensie en maksimum spoed. Moenie 'n generiese parameterlys vanaf 'n spil met 'n ander motor kopieer nie. Laat gekwalifiseerde personeel hoof-/VFD-bedrading en aarding uitvoer.
Vir vloeistofverkoelde spilpunte, verifieer koelmiddelvloei en lekvrye toebehore voordat volgehoue las toegepas word. Vir lugverkoelde spilpunte, hou inlaat- en uitlaatpaaie skoon. Volg vervaardiger se limiete vir minimum spoed waar waaier verkoeling afhang van as spoed.
Maak die taps, spantang, moer en gereedskapskag skoon. Gebruik 'n bekende-goeie toetsinstrument en meet uitloop voordat jy die spil blameer. Oormatige uitsteek van gereedskap, beskadigde spantange en moere van lae gehalte kan meer uitloop veroorsaak as die spil self.
Waar 'n spilvervaardiger 'n opwarm- of laer-inloopprosedure spesifiseer, volg dit. Moenie onmiddellik maksimum RPM op 'n nuut gediens hoë-spoed spil beveel nie, tensy die vervaardiger dit uitdruklik toelaat.
| Gaan | slaagtoestand na |
|---|---|
| Meganiese pas | Mount, liggaamslengte, gewig en Z-reis word bevestig. |
| Gereedskap | Vereiste skaggroottes pas by die spantang/gereedskap-koppelvlak. |
| Elektries | VFD/toevoer pas by motorspanning, stroom en frekwensie. |
| Beheer | RPM-opdrag en aktiveer/stop-logika word getoets. |
| Verkoeling | Lugvloei of koelvloeistofvloei is stabiel en lekvry. |
| Rigting | Rotasierigting is korrek voordat 'n snygereedskap geïnstalleer word. |
| Uithardloop | Gemeet met 'n bekende-goeie houer/toetsinstrument. |
| Veiligheid | Noodstop, omhulsel/bewaking en aarding is funksioneel. |
| Basislyn | Teken geen-lasstroom, temperatuur en vibrasie by bekende RPM-punte aan. |
Daar is geen universele beste kW-gradering nie. Liggewigmasjiene kan beter presteer met 'n 500 W–1 kW-motor as gevolg van laer bewegende massa, terwyl stewige masjiene 1,5–2,2 kW of groter asse kan gebruik. Pas krag by die materiaal, snyer grootte, RPM, dienssiklus en masjien styfheid.
Dit kan wees. Gewone 80 mm 2,2 kW-spille weeg ongeveer 4–5,5 kg, afhangend van ontwerp. Gaan die Z-as loonvrag, portaalstyfheid, versnelling, montering en beskikbare speling na voor opgradering.
Albei kan werk. Lugverkoeling is eenvoudiger; vloeistofverkoeling verwyder die spilwaaier en kan stabiele verkoeling verskaf, onafhanklik van spil-RPM, maar dit voeg 'n pomp, slange en koelmiddelonderhoud by. Vergelyk die volledige stelsel eerder as om verkoelingstipe as 'n kwaliteitsetiket te gebruik.
Sommige stelsels is ontwerp rondom 230 V enkelfase-invoer na 'n versoenbare VFD wat die vereiste driefase-motoruitset verskaf. Stroomtrekking, stroombaanbeskerming, VFD-spesifikasies en plaaslike elektriese installasie moet egter deur 'n gekwalifiseerde persoon nagegaan word.
’n Freesmotor soos AMB of MAFELL gebruik dikwels direkte 230 V-elektronika en ’n liggewig 43 mm-monteerformaat. 'n HF-elektrospindel gebruik gewoonlik 'n toegewyde VFD, driefase-motoruitset, presisiespillaers en 'n spilspesifieke werktuigkoppelvlak. Die argitekture pas by verskillende masjienklasse.
Vir aluminium, prioritiseer masjienstyfheid, lae uitloop, geskikte laers, gereedskap, verkoeling en wringkrag by die werkende RPM. ’n Spil van 2,2 kW is algemeen, maar krag alleen waarborg nie goeie aluminiumbewerking nie.
ER20 is nuttig wanneer jy gereedskapskagte tot by die ER20 stelsel se praktiese reeks benodig en meer gereedskapbuigsaamheid wil hê. Vir klein gravure- of PCB-gereedskap, kan ER11 of ER16 grootte en gewig verminder. Kies die koppelvlak uit werklike gereedskapbehoeftes.
ATC is waardevol wanneer 'n werk verskeie gereedskap herhaaldelik gebruik en siklus-tydbesparings regverdig die bykomende spilgewig, pneumatiek, houers, sensors, I/O en gereedskapmagasyn. Vir werk met een gereedskap kan 'n handmatige ER-spil eenvoudiger en meer rigied wees.
Vra vir die meetpunt, toetsstaaf, maatlengte, houer/spantang en instrument. 'n Kaal tapse uitloopsyfer kan nie direk met 'n gereedskappuntmeting vergelyk word nie.
Stuur masjienmodel, stroomspil, monteerafmetings, Z-as-loonvrag, materiaal, snyerdiameters, normale RPM, dienssiklus, spanning, VFD, verkoelingsvoorkeur, gereedskapkoppelvlak en enige uitloop- of outomatiseringsvereistes.
Duitsland bied alles van 1,65 kg 230 V freesmotors tot konfigureerbare Duitse HF-motorspindels en kompakte ATC-stelsels. Die beste tafelrekenaar CNC spil is dus die een wat pas by die masjien se meganika, elektriese argitektuur, gereedskap, produksie teiken en begroting met die minste kompromie.
Vir die meeste kopers is die vergelyking met die hoogste waarde nie 'n stergradering of 'n markprys nie. Vergelyk geverifieerde S1/S6-krag, wringkrag by werkende RPM, spilmassa, uitloopmetingsmetode, gereedskapkoppelvlak, verkoeling, VFD-integrasie, dokumentasie en diensbaarheid.
As jy 'n spil vervang of opgradeer, diagnoseer eers die volle masjien. 'n Kragtiger spil sal nie 'n buigsame portaal, verkeerde VFD-opstelling, swak gereedskap, onvoldoende verkoeling of swak Z-as oplos nie.
Zhong Hua Jiang-katalogus
Vinnige skakels
Kontak ons