16HS2404L14.5P1-X
Zhong Hua Jiang
8,4 V
0,42 A
20 mm
| Dispoñibilidade: | |
|---|---|
O Zhong Hua Jiang 16HS2404L14.5P1-X é un motor paso a paso híbrido de 2 fases compacto de 39 mm deseñado para un movemento incremental preciso en equipos CNC, impresoras 3D, robótica, sistemas de automatización, mecanismos de posicionamento e outras aplicacións de control de movemento. Usa un ángulo de paso completo de 1,8°, igual a 200 pasos completos por revolución antes de micropaso.
O motor especifícase a 8,4 V e 0,42 A por fase con resistencia de fase de 20 Ω, inductancia de 17 mH, illamento de clase B e AWG 26 cables de derivación. O seu marco cadrado de 39 mm corresponde ao tamaño NEMA 16 que se usa habitualmente para sistemas de movemento compactos onde se require unha pegada máis pequena.
Solicitar prezos para 16HS2404L14.5P1-X

| Elemento | Especificacións |
| No de Fases | 2 |
| Ángulo de paso | 1,8° ± 5 % |
| Tensión nominal | 8,4 V |
| Corrente nominal | 0,42 A |
| Resistencia | 20Ω ±10% a 20°C |
| Inductancia | 17 mH ± 20 % a 1 kHz, 1 Vrms |
| Par de retención | Por riba de 0,09 N·m |
| Torque de retención | Por debaixo de 0,5 N·cm máx. |
| Inercia do rotor | 11 g·cm² |
| Estilo principal | AWG 26 UL1007 |
| Clase de illamento | Clase B |
| Resistencia dieléctrica | 500 V AC durante 1 minuto |
| Resistencia de illamento | Por riba de 100 MΩ |
| Carga de empuxe admisible | 10N |
| Carga radial admisible | 21N no extremo do eixe |
Cun ángulo de paso de 1,8 °, o motor proporciona 200 pasos completos por revolución. Cando se usa cun controlador de micropaso controlado por corrente compatible, o paso eléctrico pódese subdividir para mellorar a suavidade do movemento e reducir a vibración a baixa velocidade. O rendemento real do posicionamento depende do condutor, controlador, transmisión mecánica, perfil de aceleración, resonancia e carga aplicada.
Pregunta sobre a compatibilidade dos controladores
| Modelo No. | Ángulo de paso | Lonxitude do motor | Tensión | Actual | Resistencia | Inductancia | Par de retención | Inercia | Estilo principal |
| (°) | (L) mm | V | A | Ω | mH | mN·m | g·cm² | # | |
| 16HS2404L14.5P1-X | 1.8 | 20 | 8.4 | 0.42 | 20 | 17 | 9 | 11 | AWG 26 1061 |
A táboa eléctrica anterior reproduce os datos representativos do produto da páxina orixinal. Os produtos con requisitos especiais pódense discutir segundo os requisitos eléctricos, mecánicos, de cable e de aplicación do cliente.
Nota técnica: a páxina orixinal contén dúas entradas de par de retención diferentes. A especificación xeral indica 'Por encima de 0,09 N·m', mentres que a táboa de especificacións eléctricas enumera '9 mN·m' Como estes valores non son equivalentes, confirme a última folla de datos de enxeñería antes de utilizar o par de retención como valor de deseño.
| Nivel de illamento | Tensión de illamento | Resistencia de illamento |
| Clase B | 500 V CA, 1 minuto | Por riba de 100 MΩ |
| Clase F | 500 V AC, 1 minuto | Por riba de 100 MΩ |
A clase de illamento describe a categoría de resistencia á calor do sistema de illamento do bobinado do motor. A especificación xeral do 16HS2404L14.5P1-X identifica este modelo como Clase B.
| Clase de temperatura de illamento | Un Nivel | Nivel E | Nivel B | Nivel F | Nivel H |
| Temperatura máxima permitida (°C) | 105 | 120 | 130 | 155 | 180 |
| Límite de aumento da temperatura do bobinado (K) | 60 | 75 | 80 | 100 | 125 |
| Temperatura de referencia de rendemento (°C) | 80 | 95 | 100 | 120 | 145 |


Antes de substituír un motor existente ou integrar o 16HS2404L14.5P1-X nun novo sistema de movemento, compare o tamaño do cadro, a separación dos orificios de montaxe, as dimensións do eixe, a lonxitude do corpo e o sobre de instalación dispoñible cos debuxos mecánicos. A compatibilidade mecánica debe verificarse independentemente da convención de nomenclatura do produto.

Conecte as fases do motor ás saídas A e B correspondentes dun controlador paso a paso bipolar compatible. Confirme os pares de bobinas antes de aplicar enerxía e desconecte a alimentación antes de cambiar o cableado do motor.

O condutor energiza as fases do motor en secuencia para crear un movemento angular controlado. A operación de paso completo, medio paso e micropaso depende do controlador e controlador seleccionados. A limitación correcta da corrente de fase é importante para a temperatura do motor, o par dispoñible e a vida útil.
| Precisión do ángulo de paso | ±5 % |
| Precisión de resistencia | ±10% |
| Precisión da inductancia | ± 20 % |
| Aumento da temperatura | 80°C máx. |
| Temperatura ambiente | -20°C a +50°C |
| Resistencia de illamento | 100 MΩ mín. a 500 V CC |
| Resistencia dieléctrica | 500 V AC, 1 minuto |
| Carga radial admisible | 21N |
| Carga de empuxe admisible | 10N |
Estas tolerancias e condicións de funcionamento deben considerarse como parte do deseño completo do sistema de movemento. O par de funcionamento normalmente cambia coa velocidade do motor, a corrente do condutor, a tensión de alimentación, a aceleración e a inercia da carga, polo que a selección final debe basearse no punto de funcionamento necesario en lugar de manter o par só.
O motor paso a paso híbrido de 2 fases de 39 mm pódese considerar para mecanismos CNC compactos, impresoras 3D, robótica, equipos de automatización, etapas de posicionamento, accesorios de proba, sistemas de dispensación, equipos de posicionamento óptico e outras aplicacións que requiren un movemento incremental repetible.
Para a selección do motor, proporcione o rango de velocidade necesario, o par de carga, a aceleración, o ciclo de traballo, a inercia da carga, a carga do eixe, as dimensións mecánicas, o modelo de controlador, a tensión de alimentación e a cantidade de pedido. Estes detalles axudan a determinar se o 16HS2404L14.5P1-X ou outra configuración de motor paso a paso é máis adecuado.
Un motor de bastidor de 39 mm encaixa entre motores máis pequenos da clase de 35 mm e motores NEMA 17 comúns de 42 mm. Este tamaño de cadro pode ser útil cando a máquina require un sobre de montaxe compacto aínda que precisa das características de posicionamento controlado dun motor paso a paso híbrido de 2 fases.
Envía os teus requisitos de movemento

Huajiang foi fundada en 2000, comezando coa produción de motores de eixo de gravado CNC e posteriormente expandíndose en unidades de frecuencia variable, máquinas de gravado e produtos CNC relacionados. Para apoiar un desenvolvemento máis amplo do mercado, a marca Zhong Hua Jiang creouse en 2018.
A empresa ten unha patente rexistrada para unha serie de motores de fuso refrixerados por aire, a patente n.º 200730184245.5 e máis de 20 anos de experiencia na fabricación de produtos relacionados co CNC.
![]() |
||
| Garantía de calidade Procedementos de inspección e control de calidade do produto antes do envío. |
Patentes e certificacións Experiencia na fabricación e deseños patentados de fusos refrixerados por aire. |
Valor de marca adicional Soporte integrado de produtos para CNC, eixo e aplicacións de control de movemento. |
![]() |
||
| Prezo razoable Comunicación directa de fábrica para especificacións, cantidades e personalización. |
Servizo a tempo completo Soporte técnico para a selección de produtos e preguntas de aplicación. |
Entrega rápida e fiable Coordinación da produción, servizo de exportación e actualizacións de envío. |

Os requisitos de certificación poden variar segundo o mercado de destino e o equipo final. Para pedidos de OEM ou por lotes, solicite a documentación actual necesaria para o seu proxecto e confirme os requisitos de conformidade aplicables antes da compra.
O 16HS2404L14.5P1-X é un motor de cadro de 39 mm. Na terminoloxía estándar do marco do motor paso a paso, un marco cadrado de 39 mm clasifícase normalmente como NEMA 16. Confirme sempre o debuxo mecánico e as dimensións de montaxe cando substitúa un motor existente.
Un ángulo de paso completo de 1,8° proporciona 200 pasos completos por revolución. Un controlador de micropaso compatible pode subdividir electrónicamente cada paso completo para un movemento ordenado máis suave.
A especificación orixinal do produto indica unha tensión nominal de 8,4 V e unha corrente nominal de 0,42 A. Cando se utiliza un controlador paso a paso controlado por corrente, configure o límite de corrente de fase segundo os requisitos do motor e do controlador.
Use un controlador paso a paso bipolar de 2 fases que poida regular a corrente de fase arredor da clasificación de 0,42 A do motor e que sexa compatible co controlador e a fonte de alimentación dispoñibles. Confirme o rango actual do controlador, o rango de tensión de alimentación, a disposición dos conectores e a configuración de micropasos antes da instalación.
Si. Un controlador de micropaso compatible pode subdividir os pasos completos de 1,8° do motor para mellorar a suavidade e reducir a vibración. A resolución de micropaso non debe tratarse como unha precisión de posicionamento mecánica garantida baixo carga.
A páxina orixinal contén dous valores diferentes: as especificacións xerais indican un par de mantemento superior a 0,09 N·m, mentres que a táboa de especificacións eléctricas indica 9 mN·m. Confirme a última folla de datos de enxeñería con Zhong Hua Jiang antes de usar o par de retención como valor de deseño.
A especificación da fonte indica unha carga radial admisible de 21 N e unha carga de empuxe admisible de 10 N. Os acoplamentos, as poleas, os parafusos e as correas deben deseñarse para que o eixe do motor permaneza dentro dos límites de carga indicados.
Proporcione o modelo de motor actual, as dimensións do cadro e do eixe, a separación dos orificios de montaxe, o par de carga, a velocidade de destino, a aceleración, o ciclo de traballo, o modelo de controlador, a tensión de alimentación, os requisitos de cableado, os requisitos de conector, a cantidade e a aplicación final.
A información orixinal do produto indica que se poden fabricar produtos con requisitos especiais segundo as solicitudes dos clientes. Enviar as especificacións eléctricas necesarias, dimensións, configuración do eixe, cableado, conector e cantidade de pedido para a súa avaliación.
Ligazóns rápidas
Contacta connosco