Please Choose Your Language
Estás aquí: Casa » Novas » Principais escritorios Motor de fuso CNC en Alemaña: Guía de 2026

Principais escritorios Motor de fuso CNC en Alemaña: Guía de 2026

Vistas: 0     Autor: Site Editor Data de publicación: 2025-11-20 Orixe: Sitio

botón para compartir en facebook
botón para compartir en twitter
botón para compartir liña
botón para compartir wechat
botón para compartir linkedin
botón para compartir en pinterest
botón para compartir whatsapp
botón para compartir kakao
botón para compartir snapchat
botón para compartir telegrama
compartir este botón para compartir

Principais escritorios Motor de fuso CNC en Alemaña: Guía do comprador de 2026

Alemaña ten un sólido ecosistema de escritorio e de CNC compacto, pero o mellor eixe non é simplemente o modelo de maior kW ou de revolucións por minuto. Para un CNC de escritorio, o eixo debe coincidir co cadro da máquina, a carga útil do eixe Z, o tamaño da ferramenta, o material, o ciclo de traballo, a subministración eléctrica, o método de refrixeración, o controlador e a calidade de mecanizado necesaria.

Esta guía actualizada compara dez opcións actuais de fusos ou motores de fresado relevantes para os compradores en Alemaña en 2026. A lista está organizada por casos de uso e non por unha puntuación de rendemento artificial de 1 a 10: motores de fresado compactos plug-and-play, fusos HF de 2,2 kW, fusos de motor alemáns configurables, opcións ATC e diferentes problemas orientados ao valor resoltos por auga.

Comparación de motores de eixo CNC de escritorio en Alemaña

Solicite unha recomendación de eixo CNC de escritorio

Que é un escritorio Motor de fuso CNC ?

Un motor de eixo CNC proporciona a potencia de rotación que impulsa a ferramenta de corte. En fresadoras compactas, fresadoras de mesa, máquinas de gravado, sistemas de PCB, máquinas de creación de modelos e equipos CNC de produción lixeira, o huso ten un efecto directo sobre o diámetro útil da ferramenta, o rango de RPM, a forza de corte, a desviación, a vibración, o acabado superficial, o ruído, o comportamento térmico e a carga útil da máquina.

A frase eixo CNC de escritorio abarca varias arquitecturas. Un motor de fresado lixeiro de 230 V cun pescozo de suxeición de 43 mm é moi diferente dun huso refrigerado por auga accionado por VFD de 2,2 kW ou dun electrohusillo ATC compacto. Non se deben comparar coma se fosen intercambiables.

Que deberían comparar os compradores alemáns antes de escoller un fuso

Factor que verificar por que é importante
Material Madeira, MDF, plásticos, aluminio, compostos, PCB, traballos de aceiro lixeiro O compromiso do material e da ferramenta determinan o par, a velocidade e a rixidez requiridos.
Tamaño do cortador Diámetro típico e máximo de vástago/cortador As fresas máis grandes requiren máis torque e unha interface de ferramenta máis forte.
RPM de traballo RPM de corte normal, non só RPM máxima O par e o comportamento de arrefriamento cambian no intervalo de velocidade.
Deber Traballos curtos de hobby, produción diaria ou operación industrial continua O servizo continuo require unha clasificación adecuada do motor e unha xestión térmica.
Estrutura da máquina Rixidez do pórtico, carga útil do eixe Z, soporte e rodamentos Un eixe pesado pode reducir a aceleración ou aumentar a flexión nun marco de escritorio lixeiro.
Sistema eléctrico Alimentación 230 V / 400 V, VFD, intensidade, sinal de control e EMC O fuso, o accionamento e a instalación eléctrica local deben ser compatibles.

1. Relaciona a potencia co material, a ferramenta e o ciclo de traballo

Non use unha regra fixa como 'madeira = 1,5 kW' ou 'aluminio = 2,2 kW' Un cortador pequeno para acabado de aluminio pode necesitar menos potencia do fuso que un cortador de superficie grande en madeira dura. Avalía o traballo de rutina máis difícil, o diámetro da ferramenta previsto, a profundidade e ancho de corte, a velocidade de avance, as RPM de traballo e as horas ao día.

Potencia / Clase de motor Posición típica Bo axuste cando comprobe antes de comprar
500-800 W Gravado compacto/PCB/modelismo A baixa masa do fuso e as pequenas ferramentas importan máis que o alto MRR Diámetro da ferramenta, desnivel, RPM mínimas e clasificación de traballo continuo
~1,0 kW Motor de fresado de escritorio xeral Quere simplicidade de 230 V, baixo peso e control do portal Ruído de motor universal, sistema de pinza e carga sostida
Eixo HF de 1,5–2,2 kW Enrutamento xeral / produción lixeira O marco é o suficientemente ríxido e as ferramentas ER16 / ER20 son útiles VFD, diámetro do corpo, refrixeración, curva de par e carga útil do eixe Z
Husillo configurable de 2,2 kW+ CNC/OEM compacto de gama alta Necesitas unha mellor integración, sensores ou opcións de interface de ferramentas Clasificación S1/S6, par, peso, refrixeración e rixidez da máquina
Eixo ATC Produción automatizada de pequenos lotes O tempo de cambio de ferramentas e os fluxos de traballo desatendidos xustifican a complexidade Integración de aire comprimido, portaferramentas, E/S, sensores e revistas

2. Confirmar o axuste físico e mecánico

As máquinas de sobremesa son sensibles á masa do fuso e ao saliente. Confirme o diámetro exacto de suxeición ou a brida, a lonxitude do corpo, a posición do nariz, o centro de gravidade, o peso, a viaxe Z dispoñible, o enrutamento dos cables, os accesorios de refrixeración e o sobre de paso da ferramenta antes de realizar o pedido.

Parámetro Common Desktop Range Professional Check
Diámetro de montaxe 43 mm, 65 mm, 80 mm e bridas patentadas Mida o montaxe real ou use o debuxo CAD do fabricante.
Interface da ferramenta Pinza estándar, ER11 , ER16 , ER20 , ER25 , ISO20, HSK/SK Escolla entre os requisitos reais de vástago de cortador e o método de cambio de ferramenta.
Masa do fuso ~1,5 kg ata máis de 7 kg Comprobe a carga útil do eixe Z e a rixidez dinámica, non un límite de peso xenérico.
Esgotamento Específico do provedor Compare só cando se definan o punto de medición, a barra de proba e a lonxitude do calibre.
Lonxitude do corpo Modelo específico Confirme a viaxe Z utilizable e o espazo libre do dispositivo despois da instalación.

3. Comprobe a compatibilidade eléctrica e do controlador

Alemaña adoita proporcionar rede eléctrica monofásica de 230 V en talleres e servizo trifásico de 400 V en moitos ambientes industriais. Non obstante, os fusos de HF aínda poden requirir un VFD que converta a subministración dispoñible na saída e frecuencia trifásicas necesarias do motor. Confirme os requisitos exactos da placa de identificación e da unidade en lugar de supoñer que cada 'husillo de 220 V' se conecta directamente a unha toma de corrente.

Elemento eléctrico Que verificar
Tensión / corrente do motor Valores exactos da placa de identificación do eixe e compatibilidade de saída da unidade
Frecuencia nominal/base Crítico para motores HF; non copie parámetros doutro fuso
Frecuencia máxima / RPM Evita a escala de velocidade incorrecta ou a sobrevelocidade
Sinal de control 0–10 V, PWM, Modbus/RS485, bus de campo ou interface de fabricante
EMC/conexión a terra Blindaxe, conexión PE, enrutamento de cables e cumprimento da máquina local
Protección Modelo térmico do motor, sensor PTC/temperatura, configuración de sobrecarga e arquitectura de parada de emerxencia

4. Refrixeración por aire vs refrixeración líquida

Ningún método de arrefriamento é automaticamente mellor. Os fusos arrefriados por aire simplifican a instalación; Os fusos refrixerados por líquido poden manter o arrefriamento independentemente da velocidade do ventilador impulsado polo eixe e eliminar o ruído do ventilador do fuso. A elección correcta depende da densidade de potencia, o rango de RPM, a temperatura ambiente, a contaminación, a capacidade de mantemento e o deber esperado da máquina.

Factor Refrixerado por aire Refrixerado por líquido
Instalación Máis sinxelo; sen bucle de refrixerante Require bomba, tubos e rexeitamento de calor
Mantemento Mantén limpas as vías do ventilador e do aire Manter a bomba, o refrixerante, as mangueiras e o depósito/enfriador
Refrixeración a baixa velocidade Depende do deseño; os ventiladores accionados polo eixe poden perder o fluxo de aire O arrefriamento pode permanecer independente das RPM do fuso
Fonte de ruído O ventilador de refrixeración engade ruído A bomba/enfriador engade ruído ao sistema; o propio fuso pode ser máis silencioso
Mellor axuste Os usuarios priorizan a instalación sinxela Usuarios que priorizan o control térmico ou o ruído reducido do ventilador do fuso

5. Compare o custo total do sistema, non só o prezo do fuso

Un prezo baixo do fuso pode resultar caro despois de engadir un VFD, montaxe, cable blindado, sistema de refrixeración, pinzas ER, portaferramentas, filtros, sensores, neumática ATC e tempo de posta en marcha. Os prezos actuais tamén cambian con frecuencia, polo que esta guía evita presentar os prezos obsoletos do mercado como feitos permanentes.

capa de custo Incluír
Fuso Motor fuso ou propio motor de fresado
Conducir VFD / inversor / controlador o electrónica de control directo de 230 V
Integración mecánica Abrazadeira, brida, placa adaptadora e reforzo do eixe Z se é necesario
Ferramentas Pinzas, porcas, portaferramentas e requisitos de equilibrado
Refrixeración Ventilador, bomba, depósito, radiador/enfriador, mangueiras e líquido de refrixeración se é o caso
Eléctrico Cable de eixo apantallado, conectores, filtro EMC, interruptor e traballo en armario
Automatización Soportes ATC, aire comprimido, sensores, E/S e cargador

Os 10 mellores Motor de fuso CNC de escritorio para comparar en Alemaña (2026)

Importante: esta é unha comparación de casos de uso, non unha clasificación de rendemento universal. Os modelos a continuación abranguen clases de prezo, peso, potencia, control e automatización moi diferentes. Confirme sempre os últimos datos do fabricante antes da compra.

1. Zhong Hua Jiang 2,2 kW ER20 Husillo refrixerado por auga

Ideal para fresadoras ríxidas para hobby, prosumer, OEM e pequenos talleres que poden levar un eixe de 80 mm e 5,2 kg e necesitan ferramenta ER20 . A súa páxina de produtos actual sitúao para o mecanizado de madeira, acrílico, MDF, plásticos, PCB e metal brando.

Especificación Detalle verificado actual
Poder 2,2 kW
Velocidade 10.000-24.000 RPM
Opcións de tensión Variantes 110 / 220 / 380 V
Actual 8.5 A na configuración listada
Interface da ferramenta ER20
Corpo Ø80 mm × 289 mm
Peso 5,2 kg
Refrixeración Arrefriado por auga
Reclamación actual de esgotamento da páxina do produto <0,005 mm
Descrición actual do rodamento Catro rodamentos de aceiro de alta precisión

Mellor axuste: compradores que queren un formato ER20 de 2,2 kW moi utilizado con refrixeración por auga e varias variantes de tensión.

2. mecatrón HFS-8022-24- ER20

Este fuso actual da serie HFS alemá é unha alternativa máis industrial para máquinas compactas que necesitan unha plataforma de eixe HF documentada en lugar dun kit de motor ao estilo do mercado.

Especificación Detalle verificado actual
Potencia nominal 2,2 kW
Velocidade máxima 24.000 RPM
Interface da ferramenta ER20
Diámetro do corpo 80 mm
Peso 4,8 kg
Refrixeración Refrixerado por líquido
Concentricidade cónica publicada Máximo 5 µm
Foco da aplicación Madeira, plásticos, aluminio; micromecanizado / gravado de aceiros de baixa resistencia

Mellor axuste: OEM alemáns e usuarios esixentes que priorizan a enxeñaría local, datos de concentricidade publicados e unha familia de fusos definida.

3. ESPINOXÍA X22-F- ER20

O X22 é altamente configurable e a documentación actual de SPINOGY ofrece opcións de interface de ferramentas manuais, semiautomáticas e automáticas en toda a familia. É relevante cando unha máquina de sobremesa ou compacta precisa de masa reducida e integración profesional do fuso.

Especificación Detalle verificado actual
Motor base 2,2 kW S1, 230 V, 2 polos
Velocidade Configuración base de 30.000 RPM
Par máximo 0,88 Nm
Interface da ferramenta ER20
Refrixeración Refrixerado por líquido
Peso 4,6 kg
Protección Base IP54
Rodamentos Rodamentos de fuso de precisión GMN
Monitorización do motor Monitorización da temperatura no cabezal de bobinado
Rango de configuración Familia X22 de ata 4,0 kW S1 e interfaces de ferramentas múltiples

Mellor axuste: sistemas CNC compactos configurables, mecanizado de robots e proxectos OEM que necesitan apoio actual de enxeñería alemá.

4. AMB 1050 FME-1 DI

Esta é a continuación moderna AMB do familiar formato de motor de fresado estilo Kress. É moito máis lixeiro que un fuso HF típico de 2,2 kW e resulta atractivo cando un eixe Z de escritorio non pode levar un fuso de 5 kg.

Especificación Detalle verificado actual
Potencia de entrada 1050 W
Velocidade 3.500-25.000 RPM
Abastecemento 230 V
Montaxe do portal Pescozo de suxeición de 43 mm
Peso 1,7 kg
Control de velocidade 0–10 V CC
Collet Sistema de pinza estándar AMB/Kress
Documentación incluída Instrucións de funcionamento e certificado de proba de esgotamento

Mellor axuste: routers lixeiros, retrofits, escolas e máquinas de escritorio onde o montaxe de 43 mm e a arquitectura directa de 230 V son vantaxes.

5. MAFELL FM 1000 NC-ER

O modelo NC-ER de MAFELL é un motor de fresado de portal lixeiro fabricado en Alemaña. Non é a mesma arquitectura que un electromandriño de HF trifásico, pero a súa baixa masa e o seu sistema ER16 fan que sexa relevante para máquinas de escritorio.

Especificación Detalle verificado actual
Entrada nominal 1000 W
Velocidade 4.000-25.000 RPM
Abastecemento 230 V / 50 Hz
Sistema de ferramentas ER16 (suministra pinza de 8 mm)
Pescozo de suxeición 43 mm
Control externo 0-10 V
Peso 1,65 kg
Dimensións 254 × 79 × 73 mm
Interface NC M8/4 polos
Características de protección Arranque suave, velocidade constante baixo carga, indicación de sobrecarga

A mellor opción: usuarios que queiran un motor de fresado lixeiro de 230 V con control de velocidade externo e pinzas ER16 .

6. HSD ES920

O actual ES920 de HSD é un electrohusillo orientado a ATC en lugar de un simple eje de pinza ER. A versión de 2,2 kW alcanza as 30.000 RPM e utiliza ISO20, polo que a máquina debe estar deseñada para os seus 7 kg de masa e sistema de cambio de ferramentas.

Especificación Detalle verificado actual
Variantes de potencia 1,1 / 2,2 kW S1
Potencia S6 1,4 / 2,6 kW ao 40% de dereito publicado
Velocidade máxima 24.000/30.000 RPM
Torque S1 0,58 / 0,88 Nm
Interface da ferramenta ISO 20
Refrixeración Ventilador eléctrico
Tipo de motor Asíncrono
Peso 7 kg
Lubricación de rodamentos Graxa
Axuste primario ATC compacto / mecanizado automatizado de madeira e mecanizado de compostos

Mellor axuste: máquinas automatizadas compactas onde o cambio automático de ferramentas importa máis que o peso mínimo do fuso.

7. Teknomotor 3140-D-SB-P- ER20 -RH

A serie 3140 de Teknomotor demostra por que os kW por si só non deberían definir unha opción de eixo de escritorio. Este modelo S1 de 0,73 kW usa ER20 e está deseñado arredor dun punto de par/velocidade específico para aplicacións de máquinas compactas.

Especificación Detalle verificado actual
Poder 0,73 kW S1
Torque 0,58 Nm
Velocidade nominal 12.000 RPM
Velocidade máxima 18.000 RPM
Tensión 220/380 V
Interface da ferramenta ER20
Peso 4,05 kg
Aplicación Madeira, aluminio e PVC

Mellor axuste: compradores OEM que queren un fuso europeo documentado e non precisan 24.000 RPM ou 2,2 kW.

8. VEVOR 2,2 kW ER20 Eixo refrixerado por auga

VEVOR segue sendo unha opción amplamente dispoñible orientada ao orzamento en Alemaña. A súa actual lista de produtos alemáns ofrece dimensións detalladas, datos eléctricos e un manual de usuario, o que é máis útil que contar con resumos de mercado de terceiros.

Especificación Detalle verificado actual
Poder 2,2 kW
Tensión Modelo listado de 220-250 V
Actual 8 A
Frecuencia 400 Hz
Velocidade 8.000-24.000 RPM
Interface da ferramenta ER20
Corpo Modelo listado de Ø80 mm × 215 mm
Peso ~5 kg
Refrixeración Arrefriado por auga
Reclamación de esgotamento publicada <0,005 mm

Mellor axuste: compradores sensibles aos prezos que poden verificar o SKU exacto, os requisitos VFD, a especificación de esgotamento e os accesorios incluídos antes de realizar o pedido.

9. isel iSA 750

O iSA 750 é unha opción compacta de eixo alemán para a fabricación de modelos e traballos de precisión onde a baixa masa e un amplo rango de RPM importan máis que o alto poder de eliminación de material.

Especificación Detalle verificado actual
Potencia nominal 0,75 kW (S6 40%)
Rango de velocidade 3.000-28.000 RPM
Velocidade nominal Punto de esquina de 18.000 RPM
Torque 0,34 Nm a 28.000 RPM
Tensión Conexión estrela 230 V
Corrente nominal 3.4 A
Esgotamento 0,01 mm
Peso 2,6 kg
Sistema de ferramentas ER16 familia no catálogo actual
Orixe/soporte isel Alemaña

Mellor axuste: mecanizado fino, fabricación de modelos e ferramentas máis pequenas en plataformas CNC alemás máis lixeiras.

10. ELTE AF100 ER20

A familia AF100 ER20 de ELTE é máis pesada que os motores de fresado de escritorio lixeiros, pero ofrece unha plataforma profesional de cambio de ferramentas manuais con varias variantes de potencia, refrixeración e velocidade.

Especificación Detalle verificado actual
Interface da ferramenta ER20
RPM típico 24.000 RPM; variantes seleccionadas a 40.000 RPM
Intervalo de potencia de saída mostrado 1,0–2,2 kW dependendo da variante de refrixeración/tensión
Tensión Variantes 220/380 V
Refrixeración Variantes de aire comprimido ou líquido
Peso 8 kg
Aplicacións Aplicacións de madeira, aliaxes lixeiras, plásticos, medicina, aviónica, odontoloxía e lentes
Dispoñibilidade de Alemaña ELTE enumera un distribuidor oficial alemán

Mellor axuste: máquinas compactas máis resistentes e aplicacións OEM onde se acepta un eixe de 8 kg e se prefire unha familia de fusos europeo configurable.

Zhong Hua Jiang 2,2 kW ER20 - Antes de realizar o pedido

de elementos Recomendación
Encaixe da máquina Confirme a abrazadeira de 80 mm, a carga útil de 5,2 kg e a viaxe Z dispoñible.
Eléctrico Seleccione a variante de tensión exacta e VFD de 400 Hz compatible.
Refrixeración Especifique a bomba, o circuito de refrixeración e o método de rexeitamento de calor.
Ferramentas Confirme os tamaños de pinza ER20 requiridos polos seus cortadores.
Traballo de substitución Envíe a antiga placa de identificación do fuso, dimensións e modelo VFD.

mechatron HFS — Antes de realizar o pedido

de elementos Recomendación
Selección de serie Compare HFSAC refrixerado por aire e HFS refrixerado por líquido.
Esgotamento Use a especificación de concentricidade cónica do fabricante e, a continuación, avalía o descentramento do soporte/ferramenta por separado.
VFD Solicite o conxunto de unidades/parámetros coincidentes.
Integración OEM Use debuxos e soporte de aplicacións do fabricante.

SPINOGY X22 — Opcións de configuración

de elementos Recomendación
Poder Opcións da familia de 1,5, 2,2, 3,0 e 4,0 kW.
Tensión 230 ou 400 V segundo variante do motor.
Interface da ferramenta ER20 / ER25 máis opcións HSK/SK/DTC na familia X22.
Refrixeración Configuración de aire ou líquido.
Automatización Escolla a arquitectura manual, semiautomática ou automática de cambio de ferramentas.

AMB 1050 FME-1 DI — Notas de integración

de elementos Recomendación
Monte Pescozo de suxeición de 43 mm.
Control Comando de velocidade 0–10 V na versión DI.
Arquitectura de potencia motor de fresado de 230 V; sen arquitectura VFD de eixo HF separada.
A mellor razón para escoller Moi baixa masa do fuso de 1,7 kg.
Limitación principal Menor capacidade de corte continuo que os sistemas de eixo HF máis pesados ​​de 1,5–2,2 kW.

MAFELL FM 1000 NC-ER — Notas de integración

de elementos Recomendación
Monte Pescozo de suxeición de 43 mm.
Ferramentas sistema ER16 ; Pinza de 8 mm suministrada.
Control Control de velocidade de portal externo de 0–10 V.
Abastecemento 230 V / 50 Hz.
A mellor razón para escoller Baixa masa de 1,65 kg máis interface de control NC.

HSD ES920 — Notas de integración ATC

de elementos Recomendación
Interface da ferramenta ISO 20; planificar portaferramentas e cargador en torno a esta norma.
Pneumática / E/S Confirme os requisitos completos de cambio de ferramenta con HSD e o fabricante de máquinas.
Peso 7 kg; comprobar a dinámica do eixe Z.
Cualificacións de deberes Compare os valores S1 e S6 de forma similar.
Aplicación Mellor xustificado cando se require produtividade ATC.

VEVOR 2,2 kW — Notas de compra

de elementos Recomendación
Verificación SKU VEVOR enumera varios modelos de 2,2 kW con diferentes dimensións/especificacións.
Reclamación de esgotamento Confirme a lista exacta do produto e as condicións de medición.
Paquete Comprobe se VFD, bomba, abrazadera, cable e pinzas están incluídos.
Documentación Descarga o manual alemán antes da conexión.
Control de calidade Para uso OEM, defina a inspección entrante para o descentramento, a corrente, as vibracións e a temperatura.

Comparación rápida: que tipo se adapta a que CNC de escritorio alemán?

Caso de uso Bo punto de partida Por que
Escritorio moi lixeiro / soporte de 43 mm AMB 1050 FME-1 DI ou MAFELL FM 1000 NC-ER Baixa masa e integración mecánica sinxela.
Enrutamento xeral de 2,2 kW ER20 Zhong Hua Jiang 2,2 kW, mecatrón HFS ou VEVOR 2,2 kW Clase ER20 común; compare desnivel, peso, refrixeración, VFD e soporte de provedores.
Eje compacto premium configurable ESPINOXÍA X22 Múltiples potencias, interfaces, refrixeración e opcións de automatización.
ATC compacto HSD ES920 Plataforma orientada a ATC ISO20 con datos S1/S6 publicados.
Eixo europeo de HF documentado de menor potencia Teknomotor serie 3140 Par definido, potencia S1 e RPM en lugar de só a potencia principal.
Mecanizado fino en máquina lixeira ISEL IS 750 Baixo peso e amplo rango de velocidade.
Plataforma profesional ER20 máis pesada ELTE AF100 ER20 Variantes variantes de velocidade/potencia/refrigeración pero paquete máis pesado.

Non interpretes esta táboa como unha lista de gañadores. O fuso correcto depende da máquina e do proceso. Un motor de fresado de 1,65 kg e 1000 W pode ser a mellor opción de enxeñería nun pórtico lixeiro, mentres que un huso de 5 kg e 2,2 kW pode ser apropiado nunha máquina ríxida.

Cheques de compra específicos de Alemaña

230 V non significa que todos os eixos sexan plug and play

Moitos talleres de escritorio teñen subministración monofásica de 230 V, pero os fusos de HF comúns usan saídas de motores trifásicos xeradas por un VFD. Confirme a subministración de entrada, a entrada da unidade, a saída da unidade, a tensión do motor, a corrente nominal, a frecuencia base, a frecuencia máxima, a posta a terra e os requisitos de EMC.

O marcado CE non é o mesmo que o cumprimento completo da máquina

Pódese subministrar un fuso como compoñente ou como maquinaria parcialmente completada. O fabricante da máquina segue sendo o responsable da integración do fuso, VFD, parada de emerxencia, gardas, armario eléctrico, medidas EMC, refrixeración e controis nunha máquina compatible. Para proxectos OEM, solicite a documentación actual do provedor en lugar de confiar nunha antiga lista de mercado.

As reclamacións de ruído necesitan condicións de proba

Non compare o ruído do fuso usando cifras illadas en dB a non ser que se definan as condicións de proba. O ruído de corte, a extracción, o movemento paso a paso/servo, os ventiladores de refrixeración, as bombas e o deseño do recinto poden dominar o nivel sonoro final do taller.

As reclamacións de esgotamento precisan condicións de medición

Unha afirmación como '0,005 mm de desviación' está incompleta a menos que o provedor defina onde se mediu: cono do fuso, pinza, barra de proba ou punta da ferramenta; a que lonxitude calibre; con que titular; e usando que instrumento. Os usuarios de escritorio que mecanizan ferramentas pequenas deberían tratar isto como un criterio clave de compra.

Zhong Hua Jiang 2,2 kW ER20 para proxectos alemáns de CNC de escritorio

Para os distribuidores alemáns, os fabricantes de máquinas OEM, as empresas de modernización e os usuarios profesionais que queiran un fuso convencional de 80 mm ER20 refrigerado por auga, o modelo actual de 2,2 kW de Zhong Hua Jiang ofrece un funcionamento de 10.000 a 24.000 RPM, varias variantes de tensión, un corpo de 5,2 kg e un control de velocidade baseado en VFD.

O axuste correcto depende da máquina. Antes de realizar o pedido, proporcione o modelo CNC, o material, o diámetro da fresa, as RPM típicas, a carga útil do eixe Z, o diámetro do montaxe, a tensión, o VFD, a disposición de refrixeración, as pinzas necesarias e o ciclo de traballo diario previsto.

Descargar catálogo Zhong Hua Jiang

Icona do catálogo PDFCatálogo Zhong Hua Jiang 2025.pdf

Obter unha cotización de eixo CNC de escritorio

Mellores prácticas de instalación

1. Use un soporte ríxido e do tamaño correcto

O fuso debe ser fixado ou parafusado de acordo coa área de montaxe aprobada polo fabricante. Evite fixar zonas de rodamentos, esmagar carcasas finas ou usar placas adaptadoras flexibles que reduzan a rixidez do sistema.

2. Siga a placa de identificación do VFD e do fuso

Programa a tensión nominal exacta, corrente, frecuencia e velocidade máxima. Non copie unha lista de parámetros xenéricos dun eixe cun motor diferente. Fai que persoal cualificado realice o cableado e a posta a terra da rede/VFD.

3. Pon en marcha o sistema de refrixeración antes de cortar

Para fusos refrixerados por líquido, verifique o fluxo de refrixerante e os accesorios sen fugas antes de aplicar unha carga sostida. Para os fusos arrefriados por aire, manteña despexadas as vías de admisión e escape. Siga os límites do fabricante para a velocidade mínima onde o arrefriamento do ventilador depende da velocidade do eixe.

4. Comprobe a pinza, o soporte e a desviación da ferramenta

Limpar o cónico, a pinza, a porca e o vástago da ferramenta. Use unha ferramenta de proba coñecida e mida o desnivel antes de culpar ao fuso. O exceso de pegada da ferramenta, as pinzas danadas e as porcas de baixa calidade poden crear máis desnivel que o propio eixe.

5. Correr e quentar segundo o fabricante

Cando un fabricante de fusos especifique un procedemento de quecemento ou rodamento, seguilo. Non ordene de inmediato as RPM máximas nun eixe de alta velocidade que acaba de ser reparado a menos que o fabricante o permita explícitamente.

Lista de verificación final antes do primeiro corte

Verifique o estado do pase
Axuste mecánico Confírmanse a montura, a lonxitude do corpo, o peso e a viaxe Z.
Ferramentas Os tamaños de vástago necesarios axústanse á interface pinza/ferramenta.
Eléctrico VFD/alimentación coincide coa tensión, corrente e frecuencia do motor.
Control Probáronse o comando RPM e a lóxica de activación/parada.
Refrixeración O fluxo de aire ou de refrixeración é estable e sen fugas.
Dirección A dirección de rotación é correcta antes de instalar unha ferramenta de corte.
Esgotamento Medido cun soporte/ferramenta de proba de boa calidade.
Seguridade A parada de emerxencia, o recinto/protección e a posta a terra funcionan.
Liña base Rexistra a corrente sen carga, a temperatura e as vibracións en puntos de RPM coñecidos.

Preguntas frecuentes sobre os escritorios Motor de fuso CNC en Alemaña

Que potencia do eixo é mellor para un CNC de escritorio en Alemaña?

Non existe a mellor clasificación universal de kW. As máquinas lixeiras poden funcionar mellor cun motor de 500 W–1 kW debido á menor masa en movemento, mentres que as máquinas ríxidas poden usar fusos de 1,5–2,2 kW ou máis grandes. Axuste a potencia ao material, tamaño da fresa, RPM, ciclo de traballo e rixidez da máquina.

Un eixe de 2,2 kW é demasiado pesado para un CNC de escritorio?

Pode ser. Os fusos comúns de 80 mm e 2,2 kW pesan entre 4 e 5,5 kg, dependendo do deseño. Comprobe a carga útil do eixe Z, a rixidez do pórtico, a aceleración, o montaxe e o espazo libre dispoñible antes de actualizar.

A refrixeración por aire ou por auga é mellor para un taller na casa?

Ambos poden funcionar. O arrefriamento por aire é máis sinxelo; O arrefriamento líquido elimina o ventilador do fuso e pode proporcionar un arrefriamento estable independentemente das RPM do fuso, pero engade unha bomba, mangueiras e mantemento do refrixerante. Compare o sistema completo en lugar de usar o tipo de refrixeración como etiqueta de calidade.

Unha toma de corrente alemá de 230 V pode funcionar cun eixe CNC de 2,2 kW?

Algúns sistemas están deseñados ao redor de entrada monofásica de 230 V a un VFD compatible que proporciona a saída necesaria do motor trifásico. Non obstante, o consumo de corrente, a protección do circuíto, as especificacións VFD e a instalación eléctrica local deben ser verificados por unha persoa cualificada.

Cal é a diferenza entre un motor de fresado e un fuso HF?

Un motor de fresado como AMB ou MAFELL adoita empregar electrónica directa de 230 V e un formato de montaxe lixeiro de 43 mm. Un electromandriño HF adoita empregar un VFD dedicado, saída de motor trifásico, rodamentos de precisión do fuso e unha interface de ferramenta específica para o fuso. As arquitecturas se adaptan a diferentes clases de máquinas.

Que fuso é mellor para o aluminio nun CNC de escritorio?

Para o aluminio, priorice a rixidez da máquina, a baixa desviación, os rodamentos axeitados, a suxeición de ferramentas, o arrefriamento e o par motor ás RPM de traballo. É habitual un fuso de 2,2 kW, pero a potencia por si soa non garante un bo mecanizado do aluminio.

Necesito un fuso ER20 ?

ER20 é útil cando necesitas cañas de ferramentas ata o rango práctico do sistema ER20 e queres máis flexibilidade de ferramentas. Para pequenas ferramentas de gravado ou PCB, ER11 ou ER16 poden reducir o tamaño e o peso. Seleccione a interface das necesidades reais de ferramentas.

¿Vale a pena o cambio automático de ferramentas nun CNC de escritorio?

O ATC é valioso cando un traballo utiliza varias ferramentas repetidamente e o aforro de tempo de ciclo xustifica o peso do eixe, a pneumática, os soportes, os sensores, as E/S e o almacén de ferramentas engadidos. Para traballos cunha soa ferramenta, un fuso manual ER pode ser máis sinxelo e ríxido.

Como debo comparar as especificacións de desviación do fuso?

Solicitar o punto de medición, a barra de proba, a lonxitude do calibre, o soporte/pinza e o instrumento. Non se pode comparar directamente unha cifra de desviación sen cono coa medición dunha ferramenta.

Que información debo enviar para unha recomendación de fuso?

Enviar modelo de máquina, eixe actual, dimensións de montaxe, carga útil do eixe Z, material, diámetros de cortador, RPM normais, ciclo de traballo, voltaxe, VFD, preferencia de refrixeración, interface de ferramenta e calquera requisito de descentramento ou automatización.

Conclusión: escolla por axuste da máquina e proceso, non só pola marca

Alemaña ofrece desde motores de fresado de 1,65 kg de 230 V ata fusos de motor alemáns HF configurables e sistemas ATC compactos. O mellor eixe CNC de escritorio é, polo tanto, o que se adapta á mecánica, arquitectura eléctrica, ferramentas, obxectivo de produción e orzamento da máquina co menor compromiso.

Para a maioría dos compradores, a comparación de maior valor non é unha valoración por estrelas nin un prezo de mercado. Compare a potencia verificada S1/S6, o torque a RPM de traballo, a masa do eixe, o método de medición do desnivel, a interface da ferramenta, o refrixeración, a integración do VFD, a documentación e a capacidade de servizo.

Se está a substituír ou actualizar un eixe, primeiro diagnostique a máquina completa. Un eixe máis potente non resolverá un pórtico flexible, unha configuración incorrecta do VFD, unha ferramenta deficiente, un arrefriamento inadecuado ou un eixe Z débil.

Catálogo Zhong Hua Jiang

Icona do catálogo PDFCatálogo Zhong Hua Jiang 2025.pdf

Póñase en contacto con Zhong Hua Jiang para obter soporte de eixo CNC de escritorio

Lista de contidos
Solicite a nosa mellor cotización

Contratación global de axentes autorizados!

Únete a nós como distribuidor exclusivo de Fresadora CNC s e Motor de fuso CNC s. Como fabricante profesional, ofrecemos máquinas de alto rendemento, marxes de beneficio atractivas, formación técnica e soporte de marketing completo. Crea unha forte asociación connosco e amplía o teu mercado con confianza.

Produtos

Ligazóns rápidas

Contacta connosco

    zhonghuajiang@huajiang.cn
  + 13915011877
   No.379-2, Hengyu Road, cidade de Henglin, distrito de Wujin, Changzhou, Jiangsu, China
© COPYRIGHT   2025 CHANGZHOU HUAJIANG ELECTRICAL CO.,LTD TODOS OS DEREITOS RESERVADOS.