၈HS၄၄၀၆
Zhong Hua Jiang
3.3V
50G
0.6A
60mm
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
Zhong Hua Jiang 8HS4406 သည် ကျစ်လစ်သိပ်သည်းသော CNC၊ အလိုအလျောက်စနစ်၊ စက်ရုပ်များ၊ နေရာချထားခြင်းနှင့် DIY လှုပ်ရှားမှုထိန်းချုပ်မှုစနစ်များတွင် တိကျသော တိုးမြင့်ရွေ့လျားမှုအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည့် 2-phase hybrid stepper မော်တာဖြစ်သည်။ မော်တာသည် 1.8° full-step angle ကိုအသုံးပြုပြီး တော်လှန်ရေးတစ်ခုလျှင် ခြေလှမ်း 200 အပြည့်နှင့် 3.3V နှင့် 0.6A တွင် သတ်မှတ်ထားသည်။
0.026 N·m အထက်တွင် ကိုင်ဆောင်ထားသော torque၊ Class B insulation၊ AWG 26 UL1061 ဦးဆောင်ပြီး ကျစ်လစ်သိပ်သည်းသော မော်တာဖွဲ့စည်းပုံဖြင့်၊ ဤ NEMA 20 stepper motor သည် ထပ်ခါတလဲလဲ နေရာချထားခြင်း၊ ထိန်းချုပ်ထားသော မြန်နှုန်းနိမ့်ရွေ့လျားမှုနှင့် ကျစ်လစ်သိပ်သည်းသော တပ်ဆင်မှု အရေးကြီးသည့် အက်ပ်များအတွက် ရည်ရွယ်ပါသည်။ အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်အတွက်၊ stepper driver လက်ရှိဆက်တင်၊ ပံ့ပိုးမှုဗို့အား၊ အရှိန်မြှင့်ပရိုဖိုင်နှင့် စက်ဝန်အား မော်တာနှင့် စက်လိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီပါ။
NEMA 20 Stepper Motor စျေးနှုန်းကို တောင်းဆိုပါ။

| ကုသိုလ်ကံ | သတ်မှတ်ချက်များ |
| အဆင့်များ | 2 |
| အဆင့်ထောင့် | 1.8° ±5% |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အား | 3.3V |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော လက်ရှိ | 0.6A |
| ခုခံမှု | 20°C တွင် 5.5 Ω ±10% |
| Inductance | 1 kHz၊ 1 Vrms တွင် 2.3 mH ±20% |
| Torque ကို ကိုင်ထားပါ။ | 0.026 N·m အထက် |
| Detent Torque | အမြင့်ဆုံး 0.5 N·cm အောက်။ |
| Rotor Inertia | 4.5 g·cm² |
| ခဲပုံစံ | AWG 26 UL1061 |
| လျှပ်ကာအတန်း | အတန်း B |
| Dielectric Strength | 500V AC 1 မိနစ် |
| လျှပ်ကာ ခုခံမှု | 100 MΩ အထက် |
| ခွင့်ပြုနိုင်သော Thrust Load | 2N |
| ခွင့်ပြုနိုင်သော Radial Load | ရှပ်အဆုံးတွင် 20N |
1.8° အဆင့်ထောင့်သည် တော်လှန်ရေးတစ်ခုလျှင် ခြေလှမ်း 200 အပြည့်ပေးသည်။ လိုက်ဖက်ညီသော microstepping driver သည် ပိုမိုချောမွေ့သောရွေ့လျားမှုအတွက် အဆင့်တစ်ဆင့်ချင်းစီကို ပိုင်းခြားနိုင်သော်လည်း အမှန်တကယ်နေရာချထားမှုတိကျမှုသည် ယာဉ်မောင်း၊ ဝန်၊ စက်ပြင်၊ အရှိန်၊ ပဲ့တင်ထပ်မှုနှင့် ထိန်းချုပ်မှုဆက်တင်များပေါ်တွင် မူတည်သည်။
8HS4406 Compatibility အကြောင်းမေးပါ။
| မော်ဒယ်နံပါတ် | အဆင့်ထောင့် | မော်တော်အရှည် | ဓာတ်အား | လက်ရှိ | ခုခံမှု | Inductance | Torque ကို ကိုင်ထားပါ။ | Inertia | အလေးချိန် |
| (°) | (ဌ) မီလီမီတာ | v | တစ် | Ω | mH | mN·m | g·cm² | ဆ | |
| ၈HS၄၄၀၆ | 1.8 | 60 | 3.3 | 0.6 | 5.5 | 2.3 | 26 | 4.5 | 50 |
အထက်ဖော်ပြပါတန်ဖိုးများသည် ဤစာမျက်နှာရှိ ကိုယ်စားလှယ် 8HS4406 ထုတ်ကုန်အတွက် ဖော်ပြထားသော သတ်မှတ်ချက်များဖြစ်သည်။ လျှောက်လွှာလိုအပ်ချက်အရ အထူးဖွဲ့စည်းပုံများကို ဆွေးနွေးနိုင်ပါသည်။ ယာဉ်မောင်းကို ရွေးချယ်သည့်အခါ၊ မော်တာ၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အားဖြင့်သာ ရွေးချယ်ခြင်းထက် မော်တာ၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော အဆင့်လျှပ်စီးကြောင်းနှင့် ယာဉ်မောင်း၏ လက်ရှိထိန်းချုပ်နိုင်စွမ်းကို ဦးစားပေးပါ။
| လျှပ်ကာအဆင့် | လျှပ်ကာဗို့အား | လျှပ်ကာ ခုခံမှု |
| အတန်း B | 500V AC, 1 မိနစ် | 100 MΩ အထက် |
| အတန်းအစား F | 500V AC, 1 မိနစ် | 100 MΩ အထက် |
Motor insulation class သည် insulation system ၏ အပူဒဏ်ခံ အမျိုးအစားကို ဖော်ပြသည်။ အရင်းအမြစ်ပစ္စည်းတွင် A၊ E၊ B၊ F နှင့် H အပူချိန်အတန်းများကို ဖော်ပြသည်။ ဤစာမျက်နှာရှိ 8HS4406 အထွေထွေသတ်မှတ်ချက်သည် မော်တာကို Class B အဖြစ် သတ်မှတ်သည်။
| Temperature Class of Insulation ၊ | A အဆင့် | E အဆင့် | B အဆင့် | F အဆင့် | H အဆင့် |
| အများဆုံးခွင့်ပြုနိုင်သော အပူချိန် (°C) | 105 | 120 | 130 | 155 | 180 |
| Winding Temperature Rise Limit (K) | 60 | 75 | 80 | 100 | 125 |
| စွမ်းဆောင်ရည်ရည်ညွှန်း အပူချိန် (°C) | 80 | 95 | 100 | 120 | 145 |


မော်တာကို CNC ဝင်ရိုး၊ လိုင်းနားဇာတ်ခုံ၊ စက်ရုပ်ယန္တရား သို့မဟုတ် စိတ်ကြိုက်စက်တစ်ခုအဖြစ် ပေါင်းစပ်ခြင်းမပြုမီ၊ အနားကွပ်၊ ရိုးတံ၊ တပ်ဆင်ခြင်း-အပေါက်ပုံစံ၊ ရရှိနိုင်သော တပ်ဆင်မှုနေရာနှင့် စက်ပိုင်းဆိုင်ရာပုံနှင့် ချိတ်ဆက်မှုအတိုင်းအတာတို့ကို စစ်ဆေးပါ။

ဝါယာကြိုးပုံဇယားအရ လိုက်ဖက်ညီသော bipolar stepper driver ၏ သက်ဆိုင်ရာ A နှင့် B အထွက်များကို မော်တာအဆင့်နှစ်ခုကို ချိတ်ဆက်ပါ။ ပါဝါအသုံးမပြုမီ ကွိုင်အတွဲများကို အတည်ပြုပြီး မော်တာဝါယာကြိုးမပြောင်းမီ ယာဉ်မောင်းကို ပိတ်ပါ။

ထိန်းချုပ်ထားသော ထောင့်ရွေ့လျားမှုကို ဖန်တီးရန် stepper driver သည် အဆင့်နှစ်ဆင့်အား ဆက်တိုက် စွမ်းအင်ပေးသည်။ ခြေလှမ်းအပြည့်၊ ခြေလှမ်းတစ်ဝက်နှင့် microstepping အပြုအမူသည် ယာဉ်မောင်းနှင့် ထိန်းချုပ်သူအပေါ် မူတည်သည်။ မှန်ကန်သောလက်ရှိကန့်သတ်ချက်သည် torque၊ အပူချိန်မြင့်တက်မှုနှင့် မော်တာသက်တမ်းအတွက် အရေးကြီးသည်။
| အဆင့်ထောင့် တိကျမှု | ±5% |
| ခုခံမှုတိကျမှု | ±10% |
| Inductance တိကျမှု | ±20% |
| အပူချိန်မြင့်တက် | 80°C အမြင့်ဆုံး |
| ပတ်ဝန်းကျင် အပူချိန် | -20°C မှ +50°C |
| လျှပ်ကာ ခုခံမှု | 100 MΩ မိနစ်၊ 500V ဒီစီ |
| Dielectric Strength | 500V AC, 1 မိနစ် |
| ခွင့်ပြုနိုင်သော Radial Load | 20N |
| ခွင့်ပြုနိုင်သော Thrust Load | 2N |
ဤသည်းခံနိုင်ရည်နှင့် လည်ပတ်မှုအခြေအနေများကို ရွေ့လျားမှုစနစ် ဒီဇိုင်းတွင် ထည့်သွင်းစဉ်းစားသင့်သည်။ အရှိန်တိုးလာသည်နှင့်အမျှ အမှန်တကယ်ရရှိနိုင်သော torque လျော့နည်းသွားသည်၊ ထို့ကြောင့် မော်တာအား ယာဉ်မောင်း၊ ထောက်ပံ့မှုဗို့အား၊ ဝန်အားအင်မတန်၊ အရှိန်၊ ဂီယာအချိုးနှင့် လိုအပ်သော လည်ပတ်မှုအမြန်နှုန်းတို့နှင့်အတူ အကဲဖြတ်သင့်သည်။
8HS4406 2-phase hybrid stepper motor ကို အသေးစား CNC ယန္တရားများ၊ desktop automation၊ robotics၊ positioning stages၊ dispensing equipment၊ camera သို့မဟုတ် optical positioning၊ test equipment၊ education machines နှင့် custom DIY motion systems ကဲ့သို့သော compact motion-control tasks များအတွက် စဉ်းစားနိုင်ပါသည်။
ရွေးချယ်မှုအတွက်၊ လိုအပ်သော အမြန်နှုန်းအကွာအဝေး၊ ဝန်လိမ်အား၊ အရှိန်မြှင့်မှု၊ တာဝန်စက်ဝန်း၊ ရှပ်ဝန်၊ တပ်ဆင်မှုအတိုင်းအတာ၊ ယာဉ်မောင်းမော်ဒယ်နှင့် ရရှိနိုင်သော ထောက်ပံ့ရေးဗို့အားတို့ကို ပေးဆောင်ပါ။ ၎င်းသည် မော်တာ၊ ယာဉ်မောင်းလက်ရှိ ဆက်တင်နှင့် စက်ဂီယာအား ပိုမိုတိကျစွာ ကိုက်ညီစေရန် ခွင့်ပြုပေးပါသည်။
သင်၏လှုပ်ရှားမှုလိုအပ်ချက်များကိုပေးပို့ပါ။

Huajiang ကို 2000 ခုနှစ်တွင် စတင်တည်ထောင်ခဲ့ပြီး CNC ထွင်းထုထားသော ဗိုင်းလိပ်တံမော်တာ ထုတ်လုပ်မှုနှင့် နောက်ပိုင်းတွင် VFD များ၊ ထွင်းထုစက်များနှင့် ဆက်စပ် ရွေ့လျားမှုထိန်းချုပ်ရေး ထုတ်ကုန်များအဖြစ် တိုးချဲ့ဖွဲ့စည်းခဲ့ပါသည်။ Zhong Hua Jiang အမှတ်တံဆိပ်သည် ပိုမိုကျယ်ပြန့်သော နိုင်ငံတကာစျေးကွက်ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်မှုကို ပံ့ပိုးရန်အတွက် 2018 ခုနှစ်တွင် စတင်တည်ထောင်ခဲ့ပါသည်။
ကုမ္ပဏီသည် လေအေးပေးထားသော ဗိုင်းလိပ်တံမော်တာ စီးရီးများအတွက် မှတ်ပုံတင်မူပိုင်ခွင့်အမှတ် 200730184245.5 ရရှိထားပြီး CNC နှင့်ပတ်သက်သည့် ထုတ်ကုန်များတွင် ထုတ်လုပ်မှုအတွေ့အကြုံ အနှစ် 20 ကျော် စုဆောင်းထားသည်။
![]() |
||
| အရည်အသွေးအာမခံချက် ထုတ်ကုန်စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ပို့ဆောင်မှုစစ်ဆေးခြင်းအတွက် အရည်အသွေးထိန်းချုပ်မှုလုပ်ထုံးလုပ်နည်းများ။ |
မူပိုင်ခွင့်များနှင့် အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များသည် ရေရှည် CNC ထုတ်လုပ်မှုအတွေ့အကြုံနှင့် မူပိုင်ခွင့်တင်ထားသော ဗိုင်းလိပ်တံဒီဇိုင်းများ။ |
CNC စက်များ၊ spindles၊ motors၊ drives နှင့် accessories များအတွက် အမှတ်တံဆိပ်တန်ဖိုး ပေါင်းစပ်ထားသော ထုတ်ကုန်ပံ့ပိုးမှု။ |
![]() |
||
| သတ်မှတ်ချက်များ၊ အရေအတွက်နှင့် စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်မှုအတွက် ကျိုးကြောင်းဆီလျော်သောစျေးနှုန်း ဖြင့် စက်ရုံတိုက်ရိုက်ဆက်သွယ်မှု။ |
အချိန်ပြည့်ဝန်ဆောင်မှု ပံ့ပိုးမှု။ မော်တာရွေးချယ်မှု၊ ယာဉ်မောင်းကိုက်ညီမှုနှင့် လျှောက်လွှာမေးခွန်းများအတွက် |
မြန်ဆန်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော ပို့ဆောင်မှု ထုတ်လုပ်မှု ညှိနှိုင်းမှု၊ ပို့ကုန်ဝန်ဆောင်မှုနှင့် ပို့ဆောင်မှု အပ်ဒိတ်များ။ |
Zhong Hua Jiang ကို ဆက်သွယ်ပါ။

လက်မှတ်လိုအပ်ချက်များသည် ဦးတည်ရာစျေးကွက်နှင့် နောက်ဆုံးစက်ပစ္စည်းများအလိုက် ကွဲပြားနိုင်သည်။ OEM သို့မဟုတ် အစုလိုက်အမှာစာများအတွက်၊ သင့်လျှောက်လွှာအတွက် လိုအပ်သော လက်ရှိထုတ်ကုန်စာရွက်စာတမ်းများကို တောင်းဆိုပြီး ဝယ်ယူခြင်းမပြုမီ လိုအပ်သော လိုက်နာမှုစံနှုန်းကို အတည်ပြုပါ။
၎င်းသည် အသေးစား CNC ယန္တရားများ၊ အလိုအလျောက်လုပ်ကိရိယာများ၊ စက်ရုပ်များ၊ နေရာချထားခြင်းအဆင့်များ၊ စမ်းသပ်ကိရိယာများနှင့် မော်တာ၏ ရုန်းအားနှင့် လည်ပတ်မှုအခြေအနေများနှင့် ကိုက်ညီသည့် အခြားသော ဝန်နိမ့်ရွေ့လျားမှုစနစ်များအပါအဝင် ထပ်ခါတလဲလဲနိုင်သော ထောင့်ချိုးနေရာချထားမှု လိုအပ်သည့် ကျစ်ကျစ်လျစ်လျစ်သော ရွေ့လျားမှု-ထိန်းချုပ်မှုအပလီကေးရှင်းများအတွက် ရည်ရွယ်ပါသည်။
1.8° ခြေလှမ်းပြည့် မော်တာတစ်ခုတွင် 360° ကို 1.8° ဖြင့် ပိုင်းခြားထားသော 200 နှင့် ညီမျှသောကြောင့် တော်လှန်ရေးတစ်ခုလျှင် ခြေလှမ်း 200 အပြည့်ရှိသည်။ microstepping driver သည် ချောမွေ့သောရွေ့လျားမှုအတွက် ဤအဆင့်များကို ပိုင်းခြားနိုင်သည်။
ဤစာမျက်နှာရှိ သတ်မှတ်ချက်များသည် အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အား 3.3V နှင့် အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော 0.6A တို့ကို ဖော်ပြထားပါသည်။ လက်ရှိထိန်းချုပ်ထားသော stepper ဒရိုက်ဘာကိုအသုံးပြုသောအခါ၊ မော်တာနှင့် ယာဉ်မောင်းညွှန်ကြားချက်များနှင့်အညီ အဆင့်လျှပ်စီးကြောင်းကို သတ်မှတ်ပါ။
ရင်းမြစ်သတ်မှတ်ချက်တွင် 26 mN·m နှင့်ညီမျှသော 0.026 N·m နှင့် ညီမျှသော torque ကို ကိုင်ဆောင်ထားသည်။ ရရှိနိုင်သော လည်ပတ်နေသော torque သည် ကိုင်ထားသော torque ထက် နိမ့်မည်ဖြစ်ပြီး မော်တာအမြန်နှုန်း တိုးလာသည်နှင့်အမျှ ပုံမှန်အားဖြင့် လျော့နည်းသွားမည်ဖြစ်သည်။
မော်တာ၏ 0.6A အဆင့်သတ်မှတ်ချက်ဝန်းကျင်တွင် အဆင့်လျှပ်စီးကြောင်းကို ထိန်းညှိပေးနိုင်သည့် bipolar 2-phase stepper driver ကို အသုံးပြုပြီး သင်၏ controller နှင့် supply voltage တို့နှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။ မော်တာအား ကြိုးမတပ်မီ ယာဉ်မောင်း၏ အနိမ့်ဆုံးနှင့် အမြင့်ဆုံး လက်ရှိအကွာအဝေးကို အတည်ပြုပါ။
ကိုက်ညီမှုရှိသော microstepping driver သို့ ချိတ်ဆက်သောအခါ။ Microstepping သည် တုန်ခါမှုကို လျှော့ချနိုင်ပြီး ရွေ့လျားမှုကို ချောမွေ့အောင် ပြုလုပ်နိုင်သော်လည်း အမိန့်ပေးထားသော microstep အရွယ်အစားကို load အောက်တွင် အာမခံထားသော စက်တည်နေရာတိကျမှုအဖြစ် အာမခံချက်မထားသင့်ပါ။
ထုတ်ကုန်သတ်မှတ်ချက်တွင် မော်တာအား Class B insulation အဖြစ် သတ်မှတ်သည်။ အရင်းအမြစ် insulation table သည် Class B insulation အတွက် အများဆုံးခွင့်ပြုနိုင်သောအပူချိန်အဖြစ် 130°C ကို စာရင်းပြုစုထားပြီး လည်ပတ်မှုနည်းပညာအခြေအနေများက အမြင့်ဆုံးအပူချိန် 80°C ကို သတ်မှတ်ပေးပါသည်။
မော်တာမော်ဒယ်၊ တပ်ဆင်မှုအတိုင်းအတာ၊ ရိုးတံအတိုင်းအတာ၊ ဝန်အား ရုန်းအား၊ ပစ်မှတ်အမြန်နှုန်း၊ အရှိန်၊ တာဝန်စက်ဝန်း၊ ယာဉ်မောင်းမော်ဒယ်၊ ပံ့ပိုးမှုဗို့အား၊ ဝိုင်ယာကြိုး လိုအပ်ချက်များ၊ ပမာဏနှင့် နောက်ဆုံးအပလီကေးရှင်းကို ပေးဆောင်ပါ။ ၎င်းသည် 8HS4406 သင့်လျော်မှုရှိမရှိ သို့မဟုတ် ကွဲပြားခြားနားသော stepper မော်တာ လိုအပ်ခြင်းရှိမရှိ အတည်ပြုရန် ကူညီပေးသည်။
မူရင်းထုတ်ကုန်အချက်အလက်တွင် အထူးတောင်းဆိုထားသော ထုတ်ကုန်များသည် ဖောက်သည်လိုအပ်ချက်အရ ပြုလုပ်နိုင်သည်ဟု ဖော်ပြထားသည်။ အကဲဖြတ်ရန်အတွက် လိုအပ်သော လျှပ်စစ်၊ စက်၊ ဝိုင်ယာနှင့် အရေအတွက်သတ်မှတ်ချက်များဖြင့် အရောင်းအဖွဲ့ကို ဆက်သွယ်ပါ။
ထုတ်ကုန်များ
အမြန်လင့်များ
ကြှနျုပျတို့ကိုဆကျသှယျရနျ