Views: 0 Auteur: Site Editor Publisearje Tiid: 2025-10-24 Oarsprong: Site

In CNC-spindelmotor is de kearnrotearjende komponint fan in Computer Numerical Control (CNC) masine dy't it snijwurk (lykas in einmole, drillbit of routerbit) mei hege snelheden driuwt om materiaal fan in wurkstik te ferwiderjen. It konvertearret elektryske enerzjy yn meganyske rotaasje, typysk fariearjend fan 8.000 oant 30.000 RPM of mear, ôfhinklik fan de applikaasje. Wichtige funksjes omfetsje:
· Power Rating : Metten yn watt (W) of hynstekrêft (HP), bgl. 500W oant 2.2kW foar buroblêdmodellen.
· Cooling Soarten : Luchtkuolle (ienfâldiger, fan-basearre) of wetterkuolle (stiller, better foar langer gebrûk).
· Kontrôle : Brûkt faak ER-kollets foar arkhâlden en yntegreart mei VFD's (fariabele frekwinsje-driven) of borstelleaze DC-controllers foar krekte snelheidsoanpassing.
· Soarten : Spindelmotoren kinne AC-ynduksje, borstelleaze DC, of servo-basearre wêze, mei boarsteleaze DC populêr yn buroblêd CNC's foar effisjinsje en leech ûnderhâld.
Oars as standertmotoren binne CNC-spindels ûntworpen foar hege koppel by fariabele snelheden, vibraasjebestriding, en runout-krektens (typysk <0.01mm) om presys ferwurking te garandearjen.
Yn buroblêd CNC-masines - kompakte systemen foar hobbyisten, prototyping, en lytsskalige produksje - is de spilmotor de meast krityske komponint dy't prestaasjes, veelzijdigheid en útfierkwaliteit bepaalt. Hjir is wêrom:
· Precision and Finish Quality : Spindels mei hege RPM mei lege runout meitsje fyne besunigings yn materialen lykas hout, acryl, aluminium en sêfte metalen mooglik, wêrtroch arkmerken en postferwurkingsbehoeften ferminderje.
· Materiaal Veelzijdigheid : In krêftige spil (bgl. 1.5kW+) makket it mooglik om te wikseljen tusken sêfthouten (lege RPM, hege koppel) en metalen (hege RPM, balansearre feed tariven), útwreidzje projekt omfang.
· Effisjinsje en produktiviteit : Fariabele snelheidskontrôle fia PWM of 0–10V-sinjalen minimearret arkwearde, foarkomt oerverhitting en stipet rappere syklustiden - krúsjaal foar buroblêd brûkers mei beheinde wurkromte.
· Kosten-effektiviteit : It opwurdearjen fan in spil (bygelyks fan 300W nei 800W) kin in basisrouter-basearre CNC transformearje yn in bekwame millingmasine sûnder it hiele systeem te ferfangen.
· Lûd en feiligens : wetterkuolle spindels wurkje rêstiger (<70dB) dan loftgekoelde, wêrtroch't se geskikt binne foar thúsgaraazjes of dielde workshops.
Sûnder in betroubere spil binne buroblêd-CNC's beheind ta ljochte gravuere as sêfte materialen, en ûnderstreekje har rol as it 'hert' fan 'e masine.
Yndia's buroblêd CNC-merk belibbet rappe groei, dreaun troch de Maker Movement, opstartekosysteem, en betelbere produksjedemokratisaasje. Wichtige trends omfetsje:
· Merkgrutte en projeksjes : wurdearre op ~₹ 500–800 crore yn 2023, it hobbyist- en lytsbedriuwsegment wurdt projekteare om te groeien op 15–20% CAGR troch 2030, oandreaun troch e-commerce platfoarms lykas Amazon India, Flipkart, en spesjalisearre winkels (bgl.
· Bestjoerders :
o Underwiis en feardigensûntwikkeling : Inisjativen lykas Atal Tinkering Labs en IIT/NIT fab-labs befoarderje CNC-geletterdheid ûnder studinten.
o MSME Boom : Mear dan 6 crore mikro-ûndernimmingen nimme buroblêd CNC's oan foar oanpaste signage, sieraden en prototyping om te konkurrearjen mei massaproduksje.
o Betelberens : Masines op yngongsnivo (₹ 50,000–₹ 2 lakh) mei Sineeske spindels (bgl. 500W ER11) of Yndiaanske merken (bgl. MNC Tech, Sipani) meitsje technology tagonklik.
o Lokalisaasje : tanimmende fraach nei 'Make in India' spindels fan fabrikanten yn Coimbatore, Pune, en Rajkot, ferminderjen fan ymportôfhinklikens (op it stuit ~70% út Sina).
· Útdagings en kânsen : Hege ymportplichten, machtfluktuaasjes, en feardigenshipen bestean oan, mar pleatslike gearstalling (bgl. 3018-PRO-kits) en upgrades nei eftermerk (spindels fan ₹ 5,000 - ₹ 25,000) oerbrêgje gatten.
Dizze surge positionearret Yndia as in wichtige spieler yn 'e wrâldwide buroblêdfabryk, mei spindelmotorkwaliteit in beslissende faktor yn oanname fan brûkers en longevity fan masines.
It kiezen fan de juste spil foar in buroblêd CNC (typysk 300 × 300 mm oant 600 × 900 mm wurkomslag) freget oerienkommende motorspesifikaasjes foar jo materialen, plichtsyklus en winkelbeperkingen. Hjirûnder binne de fiif krityske beslútfaktoaren, kwantifisearre mei echte benchmarks.
Materiaal |
Oanrikkemandearre Power |
Optimale RPM |
Torque @ Low RPM |
Hout / MDF / Plestik |
500-800 W |
12.000-24.000 |
≥ 0,25 Nm @ 6.000 RPM |
Aluminium (6061) |
1,5-2,2 kW |
18.000-24.000 |
≥ 0,8 Nm @ 6.000 RPM |
Stiel (myld) |
2,2-3,5 kW |
8.000-18.000 |
≥ 1,5 Nm @ 4.000 RPM |
· Power (W) ≈ Chip load (mm) × Feed rate (mm / min) × Cutting krêft (N) Foarbyld: 0,1 mm chip × 1.200 mm / min × 80 N ≈ 1.600 W nedich.
Foarkom spindels dy't mear as 30% koppel falle ûnder 6.000 RPM as jo metalen snije - in protte 800 W '24.000 RPM'-ienheden leverje <0.1 Nm by 6 krpm, wêrtroch petearen feroarsaakje.
Faktor |
Luchtkuolle |
Wetter-kuolle |
Max duty cycle |
60% (40 min oan / 25 min út) |
100 % |
Termyske stabiliteit |
±8 °C drift |
±1 °C |
Ambient temperatuer limyt |
35 °C |
40 °C |
Noise (by 18.000 RPM) |
72–78 dB(A) |
58–65 dB(A) |
Setup kompleksiteit |
Plug-en-play |
Fereasket chiller, buizen, flow switch |
Kies luchtkuolle foar hobby/ljochtproduksje (<2 hr/dei). Kies wetterkuolle foar aluminium / stiel of 4+ hr-runs - foarkomt ferlies foar foarladen fan lager en ferlingt it libben 3–4×.
Collet |
Maks Ø Tool |
Runout (TIR) |
Grip Range |
Typysk gebrûk |
ER11 |
7 mm |
≤ 8 µm |
0,5-7 mm |
Gravure, PCB, 1/8' bits |
ER16 |
10 mm |
≤ 8 µm |
1-10 mm |
1/4' einmolens, licht aluminium |
ER20 |
13 mm |
≤ 10 µm |
1-13 mm |
1/2' ruw, stiel |
Befêstigje spannammemoer koppel (ER11: 17 Nm, ER16: 30 Nm, ER20: 42 Nm). Under-torqued nuts feroarsaakje 30-50 µm slip ûnder lading.
Eask |
Moat oerienkomme |
VFD ynfier |
220 V ienfasige (buroblêd standert) of 380 V 3-faze |
Control sinjaal |
0–10 V analog of PWM (5 V TTL) |
Spindle feedback |
Iepen-lus (meast) tsjin sletten-lus encoder (seldsum op buroblêd) |
Software |
Mach3/4, LinuxCNC, GRBL (befêstigje 0–10 V spilkommando) |
Spindels mei proprietêre USB-kontrôleboerden - twinge jo yn spesifike (faak buggy) software. Hâld jo oan Huajiang, Delta, of Hitachi VFD's mei Modbus / RS-485 foar takomstbestindich.
Metric |
Doel |
Testmetoade |
Noise @ 1 m |
≤ 70 dB(A) |
Smartphone app (NIOSH) |
Vibraasje |
≤ 1,0 mm/s RMS |
Accelerometer op spindle noas |
Bearing ferfanging |
Cartridge ruilje < 30 min |
Gjin parse nedich |
Grease ynterval |
2.000 oeren (keramyk) |
Lifetime pakket foarkar |
· Luchtfilter skjinmeitsje (luchtkuolle) elke 40 oeren.
· Kontrolearje coolant flow switch alarm (wetterkuolle).
· Balance collet + ark gearstalling op in Hofmann of SBS balancer as runout> 5 µm.
(800 W klasse, 3018-PRO oant 6040 frame)
Brûk Case |
Spindle |
Cooling |
Collet |
VFD |
Hout / Plastic |
500 W, 24k RPM |
Loft |
ER11 |
1,5 kW 220 V |
Aluminium |
1,5 kW, 24 k RPM |
Wetter |
ER16 |
2,2 kW 220 V |
Stiel |
2,2 kW, 18 k RPM |
Wetter |
ER20 |
4,0 kW 220 V |
Kom oerien mei dizze fiif faktoaren oan jo materiaal stack-up en oeren / dei , en jo sille mije de #1 buroblêd CNC spyt: underpowered, oververhitting spindles dy't stall mid-cut.
Ynvestearje yn heechweardige CNC-spilmotoren leveret mjitbere foardielen oer presyzje, langstme en bedriuwskosten. Hjirûnder binne de trije kearnfoardielen, stipe troch technykprinsipes en prestaasjesgegevens yn 'e echte wrâld.
Kwaliteitsspilmotoren behâlde strakke runouttolerânsjes (typysk ≤ 0,001 mm TIR) en konsekwinte koppelkurven oer it heule RPM-berik. Dit fertaalt direkt nei:
· Superior oerflakfinish : Ra-wearden falle fan 1,6 µm (ekonomyske spindels) nei 0,4 µm of better.
· Tighter dimensional accuracy : Part tolerances hold ± 0,005 mm yn hege-snelheid aluminium Machtigingsformulier vs ± 0,020 mm mei legere-graad ienheden.
· ** Fermindere
Avansearre funksjes yn premium motors - keramyske hybride lagers, floeistofgekoelde stators, en fektor-kontroleare VFD's - ynskeakelje:
· Spindelsnelheidsoverride (SSO) oant 150% sûnder koppelferlies.
· Rigid tikken by 4.000 RPM mei < 0,01 mm pitch flater.
· Strategyen foar ferwurkjen mei hege snelheid (HSM) dy't syklustiden ferminderje mei 30–40%.
High-end spindles brûke electrophoretic-coated rotors , SKF / NSK angular-kontakt lagers mei lifetime grease packs, en finite-elemint-analyze húsfesting dy't wjerstean 10 G trillingslasten.
Komponint |
Ekonomy Spindle |
Kwaliteit Spindle |
Resultaat |
Lagerleven (L10) |
1.500 oeren |
12.000+ oeren |
8 × langer MTBF |
Termyske fytsen |
±45 °C drift |
± 2 °C (floeistofkuolle) |
Foarkomt ynstoarten fan preload |
MTTR nei crash |
4-6 oere |
< 1 hr (modulêre cartridge) |
Minimalisearret downtime |
Fjildgegevens fan Haas- en DMG MORI-tsjinstlogs litte sjen dat kwaliteitsspindels 95% uptime oer 5 jier berikke tsjin 68% foar budzjetymporten.
Precision-balansearre rotors en spiraalfoarmige statorwikkelingen snije akoestyske útfier mei 15–20 dB(A) -fan 85 dB(A) nei 65 dB(A) by 18,000 RPM-wat de needsaak foar folsleine akoestyske kasten yn in protte winkels elimineert.
Enerzjybesparring komt út:
· Sensorless fektorkontrôle : 96–98% effisjinsje tsjin 85% yn V/f-driven.
· Regenerative braking : jout 10–15% enerzjy werom by fertraging.
· IE4-klasse permaninte magneet rotors : Ferminderje I⊃2;R ferliezen mei 40%.
In 7.5 kW kwaliteitsspil verbruikt ~ 6.3 kWh oer in 8-oere ferskowing yn ferliking mei 8.1 kWh foar in lykweardige ekonomy-ienheid - sakket ~ 650 USD / jier op 0.12 USD / kWh.
In kwaliteit CNC-spindelmotor is in kapitaalaktiva dy't besparring yn skrot, downtime en enerzjy ferbynt, wylst prosesmooglikheden ûnberikber binne mei komponinten fan legere tier.
Buroblêd CNC-masines, lykas de populêre Shapeoko- as 3018-searje, fertrouwe op spindelmotoren om presys snij-, gravuere- en frezetaken te riden. De juste selektearje omfettet it balansearjen fan jo materiaaltypen, workfloweasken en budzjet. Wichtige oerwagings omfetsje machtútfier, snelheidsmooglikheden, masineyntegraasje, termysk behear, en algemiene wearde. Hjirûnder sille wy de wichtichste faktoaren brekke op basis fan saakkundige oanbefellings en brûkersûnderfiningen fan hobbyistyske mienskippen en fabrikanten.
Power (mjitten yn watts of kilowatts) bepaalt hoefolle krêft de spil kin útoefenje te snijen troch materialen, wylst RPM (revolúsjes per minuut) beynfloedet cutting snelheid en finish kwaliteit. Torque (rotaasjekrêft, faak yn Nm) is krúsjaal foar it behanneljen fan ferset sûnder stalling.
Foar sêfte materialen lykas hout of plestik, 300–800W mei 18.000–24.000 RPM wurket goed foar gravuere en ûndjippe besunigingen. Hurdere materialen lykas aluminium of myld stiel hawwe 1,5–2,5 kW en 6,000–15,000 RPM nedich foar djippere besunigings, mei hegere koppel (0,85–2,4 Nm) om ferfal te foarkommen. Hege RPM blinkt út op fyn details, mar offeret koppel; legere RPM jout mear macht foar roughing.
Hobbyisten rinne faak sesjes ûnder 2 oeren, dus foarkom te folle spesifikaasjes foar kontinu yndustrieel gebrûk. Testje mei jo ark - bgl, in 10 mm einmole yn stiel kin 750W+ nedich wêze foar stabiliteit.
Berekkenje basearre op ark diameter en feed rate. Begjin mei mid-range as in 2.2kW spil by 24.000 RPM foar veelzijdigheid oer hout en ljochte metalen.
In net oerienkommende spil kin trillings, minne tolerânsjes (mear as 0.01 mm), of yntegraasjehoofdpijn feroarsaakje. Kontrolearje altyd spesifikaasjes tsjin it frame en de controller fan jo masine.
Kontrolearje mounting diameter (bgl. 52mm of 80mm klem), gewicht (ûnder 5kg foar buroblêd gantries), en spantang type (ER11/ER16/ER20 foar 1-13mm ark). Populêre kits lykas Genmitsu of Zhong Hua Jiang omfetsje mounts foar Shapeoko/3018.
Soargje foar spanning (110V / 220V), VFD (fariabele frekwinsje drive) kompatibiliteit, en PWM-kontrôle foar snelheidsrampen. Abrupte RPM-feroarings kinne foarrieden fan stroomfoarsjenningen oerladen (bgl. 5A-limyt op 3018 kits) - brûk in 24V 8–10A-upgrade of koaderampen foar soepele starts.
Besjoch de hantlieding fan jo masine as mienskipsforums (bgl. Reddit's r/hobbycnc) foar testen pairings. Slechte kompatibiliteit liedt ta stalling of oververhitting.
Oververhitting feroarsaket termyske útwreiding (oant 0.05mm flaters), lagerslijtage, en macht ferlies. Koeling hat ek ynfloed op lûd, wat wichtich is yn hûswinkels.
Cooling Type |
Pros |
Cons |
Noise Level |
Bêste foar |
RPM / Temp Stability |
Luchtgekoeld (fan-basearre) |
Ienfâldige opset, gjin pompen / lekken; heger koppel foar koarte bursts. |
Louder fans; opbou fan stof; temps stige fluch yn lange runen. |
70–95 dB (lykas in lûd fakuüm). |
Stoflike winkels, <2-oeren sesjes, hout/plestik. |
Oant 18.000 RPM; temperatueren > 50 ° C nei 1 oere. |
Wetterkuolle (sirkulearjende floeistof) |
Rêstiger, effisjinte waarmte dissipaasje; ûnderhâldt hege loads. |
Need pomp (5-10W), reservoir, en ûnderhâld; lekrisiko's. |
<60 dB (near stil). |
Trochrinnende gebrûk, metalen, presys wurk. |
Oant 24.000 RPM; oeren temperatuer <40 °C. |
Luchtkuolle past iepen romten, mar foegje kasten ta; wetterkuolle is ideaal foar garaazjes. Beide ferlingje it libben fan it ark mei goed ûnderhâld (bgl. filters foar wettersystemen).
Kies wetterkuolle foar metalen om koppel te behâlden; lucht foar budzjet droege rint. Duorsumens ferbetteret mei keramyske lagers yn hege-ein modellen.
Budget spindles begjinne by $ 50 (bgl. basis 300W DC foar gravuere), wylst premium kits $ 300-500 berikke (2.2kW mei VFD en accessoires). Prestaasjeskalen mei krêft, presyzje en langstme - doel op wearde boppe goedkeapste.
l Yngongsnivo ($ 50-150) : 500-800W luchtkuolle; goed foar houthobbyisten, mar lawaaierich en koart libben (1-2 jier op 8 oeren / dei).
l Mid-Range ($ 150–300) : 1,5–2,2 kW wetterkuolle kits (bgl. Vevor of SainSmart); balansearre foar mingde materialen, stil, 2+ jier lifespan.
l High-End ($ 300 +) : 2.5kW + mei ATC (auto-ark feroaring), keramyske lagers; pro-graad foar aluminium / stiel, mar overkill foar buroblêden.
Prioritearje kits mei VFD, spanten en pompen - besparret $ 100+ op ekstra's. Beoardielingen fan brûkers markearje Zhong Hua Jiang foar betrouberens (4,5+ stjerren op Amazon). Foarkom ultra-goedkeape ymporten sûnder garânsjes, om't se mislearje ûnder lading.
Faktor totale kosten (bygelyks, + $ 50 foar mounts). Foar de measte buroblêden leveret in $200–250 2.2kW wetterkuolle spindel 80% fan pro-prestaasjes sûnder oerskot.
Troch dizze faktoaren te evaluearjen tsjin jo projekten - bgl. houtbuorden tsjin aluminiumprototypes - sille jo mienskiplike falkûlen foarkomme lykas ûnderkrêftige besunigings of lawaaierige opstellingen. Begjin mei in alsidige 2.2kW wetterkuolle opsje foar brede kompatibiliteit, en test yn koarte runen om te ferfine. Foar spesifike masine wedstriden, rieplachtsje fabrikant sites of foarums lykas Hobby-Machinist.
De juste CNC-spindelmotor kieze is essensjeel foar presyzje, duorsumens en prestaasjes. Oft jo in hobbyist of in profesjonele masinist binne, de juste spil definiearret de kwaliteit fan jo besunigings. Hjirûnder binne de top 10 buroblêd CNC spindelmotoren yn Yndia, rangearre foar betrouberens, funksjes en brûkerstefredenheid.
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
2,2 kW |
Cooling |
Luchtkuolle |
RPM berik |
0-24.000 |
Collet Type |
ER20 (3-13 mm klem) |
VFD-kompatibiliteit |
Ja (0-400 Hz) |
Ca. Priis |
₹18.000-₹22.000 |
Meidogger Rating |
4,5+ stjerren (gemiddelde IndiaMart) |
Bêste foar |
Hout, acryl, sêfte metalen, buroblêd CNC (3018, 6040, ensfh.) |
· Stille en lege trilling : rint flústerstil sels by 18.000+ RPM tidens lange gravueretaken.
· Plug-and-Play mei VFD : Koppelet naadloos mei budzjet 2,2 kW VFD's (Huanyang, Delta, ensfh.).
· Bewiisde duorsumens : 1,000+ ienheden ferkocht op IndiaMart mei <2% mislearring yn it earste jier.
· ER20 Veelzijdigheid : Hâld 3–13 mm ark; ideaal foar 3D snijwurk, PCB milling, en teken meitsjen.
1. Mount mei help fan 80 mm spindle clamp (opnaam yn de measte kits).
2. Ferbine 3-fase + grûn oan VFD (UVW-PE).
3. Stel VFD: P0-03 = 400 Hz , P1-02 = 24000 RPM , P2-01 = 220 V.
Pro Tip : Foegje in ₹ 1.200 stofschoen + 60 mm winningslang ta om lagers skjin te hâlden en it libben mei 30% te ferlingjen.
Sykje 'HQD GDF 2.2kW ER20' - filterje op 4.5+ beoardielingsferkeapers yn Mumbai/Pune foar rapste levering.
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
0,5 kW (500 W) |
Cooling |
Luchtkuolle |
RPM berik |
8.000-26.000 |
Collet Type |
ER11 (0,5–7 mm klemmen) |
VFD-kompatibiliteit |
Ja (fia ynbegrepen 48V DC converter) |
Ca. Priis |
₹ 4.500-₹ 6.000 |
Meidogger Rating |
4,4+ stjerren (Amazon India) |
Bêste foar |
PCB frezen, lear, sêft hout, 3018-PRO, lyts DIY CNC |
· All-in-One Kit : Komt mei 13 ER11-kollets + 48V-stroomadapter + snelheidskontrôlerknop - gjin aparte VFD nedich.
· Whisper-Quiet at 12.000 RPM : Perfekt foar thúsgebrûk (appartementfreonlik).
· Plug-and-Play : 3-wire DC-ynfier (gjin 3-faze bedradingsferwarring).
· Amazon Bestseller : 5,000+ ienheden ferkocht mei <3% DOA-rendemint.
1. Mount mei help fan 52 mm clamp (ynbegrepen).
2. Ferbine 48V 10A adapter → spindle → snelheid kontrôle knop.
3. RPM oanpasse fia knop (8K–26K). Gjin VFD-programmearring!
Pro Tip : Brûk 0,8–3 mm PCB bits by 18.000 RPM mei 0,1 mm djipte per pass foar skjinne spoaren. Foegje ₹ 350 koelventilator ta as mear dan 30 minuten draait.
Mysweety 500W spindle Kit - Sykje 'Mysweety 500W spindle ER11' en selektearje Folslein troch Amazon foar levering fan 2 dagen.
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
1,5 kW |
Cooling |
Wetter-kuolle |
RPM berik |
0-24.000 |
Collet Type |
ER11 (0,5–7 mm klemmen) |
Opreitsje |
≤ 0.005 mm (CE-sertifisearre) |
VFD-kompatibiliteit |
Ja (ynklusyf 1,5 kW VFD) |
Ca. Priis |
₹12.000-₹15.000 |
Meidogger Rating |
4,6+ stjerren (AliExpress en IndiaMart) |
Bêste foar |
Aluminium, messing, hout, MDF, 6040/6090 CNC, fochtige workshops |
· Folsleine wettergekoelde kit : omfettet 80W pomp , 5m silikonslang , 1.5 kW VFD , en ER11-sleutelset.
· Zero Thermal Throttling : Hâldt 24,000 RPM foar 4+ oeren yn 40 ° C Yndiaanske simmers.
· Precision Bearings : 2x P4 hoekkontakt (foar) + 2x P4 (efter) - <0.005 mm runout.
· Globale eksportkwaliteit : CE, ISO 9001 sertifisearre; 10,000+ ienheden ferstjoerd nei Yndia fia AliExpress / IndiaMart.
1. Befestigje mei 80 mm wetterkuolle klem (₹ 800 ekstra as net ynbegrepen).
2. Folje pomp tank mei destillearre wetter + 5% coolant (foarkomt algen).
3. Ferbine:
o Spil → VFD (UVW-PE)
o Pomp → 220V stekker
o VFD-ynstellingen : P0-03 = 400 Hz | P1-02 = 24000 RPM | P2-01 = 220 V
4. Run pump 5 mins foar spindle te kommen droech start.
Pro Tip : Foegje ₹ 600 flow switch ta oan VFD (PD014) - auto-stops spindle as pomp mislearret. Brûk 6 mm karbid-einmolens by 18.000 RPM, 0,2 mm DoC foar aluminium.
· Amazon: 'Zhong Hua Jiang 1.5kW Water Cooled' - Filter Pune/Mumbai ferkeapers
· AliExpress: Offisjele winkel
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
2,2 kW |
Cooling |
Luchtkuolle |
RPM berik |
0-24.000 |
Collet Type |
ER20 (1-13 mm klem) |
Frekwinsje |
0-400 Hz |
Body Design |
Fjouwerkant (maklike montage) |
Ca. Priis |
₹15.000-₹18.000 |
Meidogger Rating |
4,7+ stjerren (Amazon India & VEVOR.in) |
Bêste foar |
MDF, acryl, sêfte metalen, 6040/6090 CNC, kommersjele tekenwinkels |
· Foardiel fan fjouwerkant lichem : slút stiif yn 80 mm klemmen - nul wobble by 24.000 RPM.
· Heech koppel by lege RPM : Levert 1,5 Nm by 6.000 RPM - perfekt foar 12 mm MDF-routing.
· Industrial-Grade Bearings : 4x keramyske hybride (2 foar, 2 efter) - rated 8,000+ oeren.
· Feedback fan brûkers fan 2025 : 1.200+ Amazon-resinsjes priizgje <0.01 mm runout nei 6 moannen swier gebrûk.
1. Befestigje mei 80 mm fjouwerkante klem (₹ 1,200 op Amazon).
2. Ferbine 3-fase + PE oan VEVOR 2,2 kW VFD (ferkocht apart of yn kit).
3. VFD ynstellings:
o P0-03 = 400 Hz
o P1-02 = 24000 RPM
o P2-01 = 220 V
o P4-01 = 50% (koppelfersterking foar lege RPM)
4. Run 5 mins at 12.000 RPM op earste start te sitten lagers.
Pro Tip : Pair mei ₹ 2,800 VEVOR 2,2 kW VFD-kit (omfettet paniel op ôfstân). Foegje ₹900 dust boot + 4' slang ta om de yntak fan fans skjin te hâlden - ferlingt it libben mei 40%.
· Amazon: VEVOR 2.2kW ER20 luchtgekoeld - Sykje 'VEVOR 2.2kW spil ER20' + Prime
· VEVOR India Official - Bundel mei VFD besparret ₹ 1,500 (brûk koade VEVOR2025 )
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
0,8 kW (800 W) |
Cooling |
Wetter-kuolle |
RPM berik |
0-24.000 |
Collet Type |
ER11 (0,5–7 mm klemmen) |
Ynfier |
220V ienfaze (VFD konvertearret nei 3-faze) |
Opreitsje |
≤ 0,01 mm |
Ca. Priis |
₹ 8.000-₹ 10.000 |
Meidogger Rating |
4,5+ stjerren (ATO.com & IndiaMart) |
Bêste foar |
Plestik, hout, PCB, sêft aluminium, 3018-PROVER, Shapeoko upgrades |
· Lichtgewicht kampioen : Allinich 2,7 kg - perfekt foar gantry-upgrades sûnder spanning fan 'e Z-as.
· Single-Phase Friendly : rint op standert 220V thús socket fia 1,5 kW VFD (gjin 3-faze nedich).
· Stille wetterkoeling : Nul fan lûd + <45 ° C nei 2 oeren fan trochgeande gravuere.
· Smart Value : 30% mear macht dan 500W Mysweety, mar allinich £ 3,000 ekstra.
1. Befestigje mei 65 mm wetterkuolle klem (₹ 650 op Amazon).
2. Brûk mini 12L pomp + emmer opset (₹ 1.200 kit).
3. Ferbine:
o ATO 1,5 kW VFD → spil (UVW-PE)
o Pomp → 220V timerstekker (auto 5-min pre-run)
4. VFD ynstellings:
o PD013 = 400 Hz
o PD014 = 24000 RPM
o PD142 = 3,7 A (800W nominearre stroom)
o PD005 = 220 V
Pro Tip : Foegje ₹400 inline flowsensor ta (ATO-aksessoires) - VFD stopt as wetterstream sakket. Brûk 3-flute 3.175 mm bits by 20.000 RPM, 0,15 mm DoC foar acryl spegelfinish.
· ATO Offisjele: 800W wettergekoelde kit - Brûk koade ATOINDIA25 foar ₹ 500 off + frije klem
· IndiaMart: 'ATO 800W ER11' - Sykje ferkeapers yn Delhi/Noida foar levering fan 4 dagen
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
1,5 kW |
Cooling |
Luchtkuolle |
RPM |
Fêst 18.000 (of 0-24.000 mei VFD) |
Collet Type |
ER11 (0,5–7 mm klemmen) |
Bearings |
4x Keramyk (P4 klasse) |
Ynfier |
220V 3-faze (fia VFD) |
Ca. Priis |
₹10.000-₹13.000 |
Brûkerswurdearring |
4,6+ stjerren (IndiaMart en lokale foarums) |
Bêste foar |
Sieraden gravure, PCB, fyn hout inlay, 3018/6040, lytse MSME's |
· 100% Lokaal DNA : ûntworpen en boud yn Ahmedabad GIDC - spare dielen beskikber yn 24 oeren.
· Keramyske lagerrâne : rint koeler en rêstiger dan stiel by 18.000 RPM; <0,008 mm runout.
· Service Network : 12+ tsjinstsintra yn Gujarat, Maharashtra, Delhi NCR.
· MSME Favorite : 3,000+ ienheden yn Rajkot sieradenclusters & Surat PCB-ienheden.
1. Befestigje mei 65 mm rûne klem (₹ 550 fan Triquench).
2. Pair mei Triquench 1,5 kW VFD (₹ 4.800) of hokker Huanyang.
3. VFD-ynstellingen (as fariabele snelheid):
o P0-03 = 400 Hz
o P1-02 = 24000 RPM
o P2-01 = 220 V
o P4-11 = 300 Hz (fêste 18K modus opsjoneel)
4. Run 10 mins at 12.000 RPM op earste gebrûk te brekken yn lagers.
Pro Tip : Brûk Triquench ₹ 1,200 servicekit (lagers + sealen) - DIY ferfanging yn 20 minuten. Foar PCB wurk: 0,2 mm V-bits at 18.000 RPM, 0,05 mm DoC.
· IndiaMart : Sykje 'Triquench 1.5kW ER11 Ahmedabad' - Freegje om fabryksbesite
· Offisjeel : Triquench CNC Solutions - Skilje +91 98250 334XX foar levering fan deselde wike + 1 jier garânsje op it terrein
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
0,3 kW (300 W) |
Cooling |
Luchtkuolle |
RPM berik |
10.000-20.000 |
Collet Type |
ER8 (0,5–4 mm klemmen) |
Motor Type |
Brushless DC |
Ynfier |
48V DC (fia PWM snelheidskontrôler) |
Ca. Priis |
₹3.000-₹ 5.000 |
Brûkerswurdearring |
4,5+ stjerren (Amazon India & AliExpress) |
Bêste foar |
Foam, balsa, sêft plestik, boartersguod, mini CNC, draachbere gravueres |
· Feather-Light : Allinnich 0,68 kg - ideaal foar 3D-printe gantry of batterij-oandreaune builds.
· Gjin VFD nedich : rint op 48V laptop-styl adapter + PWM knop (0–100% snelheid).
· Stil en effisjint : <50 dB by 15.000 RPM; <30W idle draw.
· Amazon Top Pick : 8,000+ ienheden ferkocht yn Yndia foar 3018-MINI, penplotters, aaigravers.
1. Befestigje mei 43 mm klem (₹ 250 op Amazon).
2. Ferbine:
o 48V 7A adapter → PWM controller → spil (2-pin)
o Opsjoneel: 12V fan mod foar ekstra koeling.
3. RPM oanpasse fia knop (10K–20K). Gjin programmearring!
4. Brûk 1-3 mm skaftbits (ER8 spanten ynbegrepen).
Pro Tip : Strom mei 18650 batterijpakket (48V) foar draadloos graveren. Foegje ₹ 180 fleksibele LED-ring ta foar skaadfrij skuimsnijwurk.
· Amazon: RATTMMOTOR 300W ER8 Kit - Sykje 'RATTMMOTOR 300W spil ER8' + Prime (omfettet adapter + 7 spantangen)
· AliExpress: Offisjele winkel - Bundel mei PWM-controller + klem besparret ₹ 400 (7-14 dagen levering)
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
3 kW |
Cooling |
Wetter-kuolle |
RPM berik |
0-24.000 |
Collet Type |
ER20 (1-13 mm klem) |
Torque |
1.2 Nm (peak) |
Voltage |
380V 3-faze (220V step-up kompatibel) |
Opreitsje |
≤ 0,008 mm |
Ca. Priis |
₹ 20.000 - ₹ 25.000 |
Brûkerswurdearring |
4,8+ stjerren (Kuvam & IndiaMart) |
Bêste foar |
Aluminium, messing, stiel (lichte snijden), 6040/6090 swiere wurkwinkels |
· Metaal-Eating Torque : 1,2 Nm @ 12.000 RPM - maalt 6061 aluminium by 0,5 mm DoC, 800 mm/min.
· Yndustriële DNA : 4x NSK/P4 keramyske lagers , IP65 fersegele , servo-klear encoder-opsje.
· Kuvam Local Backup : Bangalore & Pune pakhuzen - lagers op foarried, 48-oere tsjinst.
· 380V Ready : Direkte plug-in foar fabryk 3-fase ; ₹ 2,800 step-up transformator foar 220V winkels.
1. Befestigje mei 100 mm wetterkuolle klem (₹ 1.800 fan Kuvam).
2. Brûk 12L/min sletten chiller (₹18.000 bondel) as 80W pomp + radiator.
3. Ferbine:
o Bergerda 3 kW VFD (ynbegrepen yn Kuvam kit) → UVW-PE
o Chiller → spil (G1/4' snelkoppeling)
4. VFD ynstellings:
o P0-03 = 400 Hz
o P1-02 = 24000 RPM
o P2-01 = 380 V (of 220 V mei transformator)
o PD142 = 8,5 A
Pro Tip : Aktivearje VFD sensorless vector modus (P0-01 = 2) foar 150% koppel by 6.000 RPM. Brûk 8 mm 2-flute carbid by 14.000 RPM, 0,3 mm DoC, 15% stepover foar aluminium.
· Kuvam Technologies (offisjele distributeur) : www.kuvam.in/bergerda-3kw – Brûk koade KUVMETAL25 foar fergees chiller slang kit
· IndiaMart : Sykje 'Bergerda 3kW ER20 Kuvam' - Bangalore pickup as 3-dagen PAN India levering
· Tsjinst : Skilje +91 80 4173 88XX - 1 jier ferfanging + 3 jier garânsje foar lagers
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
0,71 kW (710 W) |
Cooling |
Luchtkuolle |
RPM berik |
0-20.000 |
Collet Type |
ER11 (1–7 mm klem) |
Mount |
52 mm (Genmitsu 3020-PRO/3020-PRO MAX) |
Ynfier |
48V DC (fia ynbegrepen controller) |
Ca. Priis |
₹6.500-₹ 8.000 |
Brûkerswurdearring |
4,7+ stjerren (Amazon India & SainSmart.in) |
Bêste foar |
Genmitsu 3020 rige, tripleks, acryl, sêft hout, hobby upgrade |
· Perfect Fit : Aluminium beugel + 4 screws = 5-minuten ruilje út stock 775 motor.
· 2X Snijsnelheid : 710W vs 300W → 0,8 mm DoC yn tripleks by 15.000 RPM.
· Zero Wiring Gedoe : 48V 15A adapter + PWM dial ynbegrepen - gjin VFD, gjin 3-faze.
· SainSmart Ecosystem : Auto-erkend yn Candle / UGS ; offisjele 3020-PRO MAX firmware v2.3.
1. Fuortsmite stock 775 motor (4 screws).
2. Bolt Genmitsu 710W beugel (pre-boarre, drop-in).
3. Plug 48V adapter → PWM controller → spindle.
4. Draai de draaiknop nei 75% (≈15.000 RPM) - begjin te snijen!
5. Opsjoneel: Add ₹450 52 mm stofskoe (SainSmart-accessoire).
Pro Tip : Brûk 3.175 mm 2-flute platte einmole by 18.000 RPM, 0,6 mm DoC, 1200 mm/min yn MDF. SainSmart 'Quiet Mode'-firmware ynskeakelje - sakket lûd nei 58 dB.
· Amazon: Genmitsu 710W Upgrade Kit - Sykje 'SainSmart 710W spil 3020' + Prime (omfettet beugel + 5 spanten)
· SainSmart Yndia - Bundel mei 3020-PRO MAX besparret ₹ 1,200 (brûk GEN710 )
Spesifikaasje |
Details |
Krêft |
3,5 kW |
Cooling |
Luchtkuolle |
RPM berik |
0-18.000 |
Collet Type |
ER20 (1-13 mm klem) |
Torque |
1.33 Nm (peak @ 12.000 RPM) |
Voltage |
Dual 220V / 380V 3-faze |
Opreitsje |
≤ 0,01 mm |
Ca. Priis |
₹22.000-₹28.000 |
Brûkerswurdearring |
4,8+ stjerren (CNC-forums fan IndiaMart en Chennai) |
Bêste foar |
MDF, tripleks, aluminium, messing, grutte 1212/1325 routers, produksjewinkels |
· Workshop Beast : Snijt 19 mm MDF yn 1 pass @ 12.000 RPM, 8 mm 3-fluit bit, 3 m/min.
· Dual Voltage Flex : 220V thúswinkels (mei VFD) as 380V fabryk direkt - gjin transformator nedich.
· Bulletproof Build : 4x NSK keramyske lagers , gegoten aluminium lichem , IP55 stofbestindige fan.
· Local King : 2,000+ ienheden yn Ambattur & Peelamedu winkels; deselde-dei lagerferfanging fia HQD Chennai.
1. Mount mei 100 mm luchtkuolle klem (₹ 2.200 fan HQD Chennai).
2. Brûk HQD 4 kW VFD (₹ 12.000) of hokker 220V / 380V model.
3. VFD ynstellings:
o P0-03 = 300 Hz (max 18.000 RPM)
o P1-02 = 18000 RPM
o P2-01 = 220V of 380V
o PD142 = 14 A
o P4-01 = 8% (lege RPM koppel boost)
4. Run 15 min op 9.000 RPM op earste start.
Pro Tip : Foegje ₹ 3,800 HQD auto-ark-lengtesensor ta foar batchtaken. Brûk 12 mm kompresjebit @ 15.000 RPM, 0,8 mm DoC, 4 m/min yn 18 mm MDF - nul tear-out.
· IndiaMart : Sykje 'HQD 3.5kW ER20 Chennai' - Filter Ambattur-ferkeapers
· HQD Súd-Yndia : Skilje +91 98410 774XX - Fergese demo op it plak + 2-jier garânsje
· Bundel : VFD + klem + 10 spantangen = ₹32,000 all-in (besparje ₹4,000)
Elk fan dizze CNC-spindelmotoren biedt unike sterke punten foar spesifike behoeften - of it no hobbygravure, metaalsnijen of yndustriële produksje is. Foar betelberens en betrouberens binne Zhong Hua Jiang en Triquench solide picks. Foar prestaasjes fan profesjonele graad steane HQD , Mysweety , en VEVOR oan 'e boppekant.
Kies wiis, en jo CNC-opset sil presyzje, effisjinsje en langduorjende prestaasjes leverje.
It korrekt ynstallearjen fan in CNC-spilmotor is de basis fan syn betrouberens op lange termyn. Hjir binne de meast effektive stappen om te folgjen:
Foardat de ynstallaasje, soargje derfoar dat de spindel mounting gebiet is skjin, flak, en stabyl. Stof as unjildige oerflakken kinne trilling feroarsaakje en de krektens ferminderje. Draai de mountingbouten altyd feilich om beweging te foarkommen tidens operaasje.
Kontrolearje dat de spanning en frekwinsje oerienkomme mei de spesifikaasjes fan 'e spil. Brûk ôfskermde kabels om elektryske lûd te minimalisearjen. Unjildich bedrading kin liede ta oververhitting of hommelse shutdowns. Altyd ferbinen de spil oan in kompatibel VFD (fariabele frekwinsje Drive) foar optimale kontrôle.
Ofhinklik fan it type spindle, soargje foar adekwate lucht- of wetterkoeling. Foar luchtgekoelde spindels , hâld vents frij fan stof. Foar wetterkuolle spindels , brûk skjinne koelmiddel en kontrolearje de stream regelmjittich. Net genôch koeling kin de libbensdoer fan 'e spil signifikant ferkoartje.
Goede ark-ôfstimming is essensjeel foar presys snijden. Ferkearing kin slijtage fan ark, ûnfolsleinheden fan it oerflak en spindle-ûnbalâns feroarsaakje. Brûk presys mjitynstruminten om de ôfstimming te kontrolearjen foar elk gebrûk.
Nei ynstallaasje, rinne de spindle op in lege snelheid foar in pear minuten. Ferheegje de RPM stadichoan om te kontrolearjen op ûngewoane lûd of trilling. Dit helpt mooglike problemen betiid te identifisearjen foar folsleine operaasje.
Routine ûnderhâld soarget foar konsekwint spindle prestaasjes en foarkomt ûnferwachte mislearrings. Implementearje dizze kaaipraktiken om it wurklibben fan jo spindel te ferlingjen.
Stof en pún kinne fluch opbouwe, benammen by hout of metaal snijden. Brûk komprimearre loft om de loftynlaat en eksterne oerflakken skjin te meitsjen. Mije it brûken fan sterke solvents dy't sealen of lagers kinne beskeadigje.
Lagers binne kritysk foar spindle-prestaasjes. Harkje nei ûngewoane lûden of trillingen dy't wearze kinne oanjaan. Ferfange droegen lagers fuortendaliks om fierdere ynterne skea te foarkommen.
As jo spindle model fereasket lubrication, folgje de fabrikant oanrikkemandearre skema. Over-lubrication kin feroarsaakje oververhitting, wylst gebrek oan lubrication liedt ta bearing falen.
Kontrolearje de VFD, stroomkabels en ferbiningen regelmjittich op tekens fan wear of oerferhitting. Losse ferbinings kinne feroarsaakje ynstabile spindle snelheden en beynfloedzje cutting presyzje.
Trochrinnende operaasje op maksimale RPM of load kin koarter de spindle syn libben. Operearje binnen de nominearre kapasiteit en tastean koarte pauzes tidens lange produksje rint om oververhitting te foarkommen.
As net yn gebrûk, bewarje de spindel yn in droege, stoffrije omjouwing. Hâld it bedekt om kontaminaasje te foarkommen. Opslach foar lange termyn fereasket it smeren fan de lagers om korrosje te foarkommen.
It ynstallearjen en ûnderhâlden fan in CNC spilmotor mei soarch soarget foar betroubere operaasje en resultaten fan hege kwaliteit. In goed ûnderhâlden spindel leveret net allinich soepelere besunigings, mar besparret ek enerzjy en ferminderet de tiid fan 'e masine.
Troch dizze bêste praktiken te folgjen, sille jo de prestaasjes, effisjinsje en libbensduur fan jo CNC-spilmotor maksimalisearje - jo produksjeline soepel en rendabel hâlde.
Top 15 fabrikanten fan buroblêd CNC-routermasines yn Meksiko 2026
Top 15 fabrikanten fan buroblêd CNC-routermasines yn Spanje 2026
Top 15 fabrikanten fan buroblêd CNC-routermasines yn Japan 2026
Top 15 fabrikanten fan buroblêd CNC-routermasines yn Kanada 2026
Top 15 fabrikanten fan buroblêd CNC-routermasines yn Poalen 2026
Top 15 fabrikanten fan buroblêd CNC-routermasines yn Itaalje 2026
Top 15 Desktop CNC Router Machine Manufacturers yn Brittanje 2026
Top 15 fabrikanten fan buroblêd CNC-routermasines yn Frankryk 2026
Top 15 Desktop CNC Router Machine Manufacturers yn Dútslân 2026
Top 15 Desktop CNC Router Machine Manufacturers yn Amearika 2026
Quick Links
Kontakt mei ús opnimme