Bekeken: 0 Auteur: Site-editor Publicatietijd: 24-10-2025 Herkomst: Locatie

Een CNC-spilmotor is het roterende kernonderdeel van een Computer Numerical Control (CNC)-machine die het snijgereedschap (zoals een vingerfrees, boor of frees) met hoge snelheden aandrijft om materiaal van een werkstuk te verwijderen. Het zet elektrische energie om in mechanische rotatie, doorgaans variërend van 8.000 tot 30.000 tpm of meer, afhankelijk van de toepassing. De belangrijkste kenmerken zijn onder meer:
· Vermogen : gemeten in watt (W) of paardenkracht (pk), bijvoorbeeld 500 W tot 2,2 kW voor desktopmodellen.
· Koelingstypes : luchtgekoeld (eenvoudiger, op ventilatorbasis) of watergekoeld (stiller, beter voor langdurig gebruik).
· Controle : Maakt vaak gebruik van ER-spantangen voor het vasthouden van gereedschap en kan worden geïntegreerd met VFD's (Variable Frequency Drives) of borstelloze DC-controllers voor nauwkeurige snelheidsaanpassing.
· Typen : Spindelmotoren kunnen AC-inductie, borstelloze DC of servo-gebaseerd zijn, waarbij borstelloze DC populair is in desktop-CNC's vanwege de efficiëntie en het lage onderhoud.
In tegenstelling tot standaardmotoren zijn CNC-spindels ontworpen voor een hoog koppel bij variabele snelheden, trillingsbestendigheid en rondloopnauwkeurigheid (doorgaans <0,01 mm) om nauwkeurige bewerking te garanderen.
Bij desktop-CNC-machines (compacte systemen voor hobbyisten, prototyping en kleinschalige productie) is de spilmotor het meest kritische onderdeel dat de prestaties, veelzijdigheid en uitvoerkwaliteit bepaalt. Dit is waarom:
· Precisie en afwerkingskwaliteit : Spindels met een hoog toerental en een lage rondloop maken fijne sneden mogelijk in materialen zoals hout, acryl, aluminium en zachte metalen, waardoor gereedschapsporen en nabewerkingen worden verminderd.
· Veelzijdigheid van materialen : Een krachtige spindel (bijv. 1,5 kW+) maakt het mogelijk om te schakelen tussen zachthout (laag toerental, hoog koppel) en metalen (hoog toerental, evenwichtige voedingssnelheden), waardoor de projectomvang wordt vergroot.
· Efficiëntie en productiviteit : variabele snelheidsregeling via PWM of 0–10V-signalen minimaliseert gereedschapslijtage, voorkomt oververhitting en ondersteunt snellere cyclustijden – cruciaal voor desktopgebruikers met beperkte werkruimte.
· Kosteneffectiviteit : het upgraden van een spil (bijvoorbeeld van 300 W naar 800 W) kan een op een router gebaseerde CNC-machine transformeren in een capabele freesmachine zonder het hele systeem te hoeven vervangen.
· Geluid en veiligheid : watergekoelde spindels werken stiller (<70dB) dan luchtgekoelde spindels, waardoor ze geschikt zijn voor thuisgarages of gedeelde werkplaatsen.
Zonder een betrouwbare spil zijn desktop-CNC's beperkt tot lichte graveringen of zachte materialen, wat de rol ervan als 'hart' van de machine onderstreept.
De Indiase desktop-CNC-markt maakt een snelle groei door, aangedreven door de Maker Movement, het startup-ecosysteem en de democratisering van betaalbare productie. De belangrijkste trends zijn onder meer:
· Marktomvang en prognoses : het segment van de hobbyisten en kleine bedrijven, dat in 2023 op ~₹500-800 crore wordt geschat, zal naar verwachting tot 2030 met een CAGR van 15-20% groeien, aangedreven door e-commerceplatforms zoals Amazon India, Flipkart en gespecialiseerde winkels (bijv. Robu.in, Think3D).
· Chauffeurs :
o Ontwikkeling van onderwijs en vaardigheden : Initiatieven zoals Atal Tinkering Labs en IIT/NIT fablabs bevorderen de CNC-geletterdheid onder studenten.
o MSME Boom : Meer dan 6 crore micro-ondernemingen adopteren desktop-CNC's voor op maat gemaakte bewegwijzering, sieraden en prototyping om te concurreren met massaproductie.
o Betaalbaarheid : machines op instapniveau (₹ 50.000–₹ 2 lakh) met Chinese spindels (bijv. 500W ER11) of Indiase merken (bijv. MNC Tech, Sipani) maken technologie toegankelijk.
o Lokalisatie : stijgende vraag naar 'Make in India'-spindels van fabrikanten in Coimbatore, Pune en Rajkot, waardoor de importafhankelijkheid afneemt (momenteel ~70% uit China).
· Uitdagingen en kansen : Hoge importheffingen, stroomschommelingen en vaardigheidskloven blijven bestaan, maar lokale montage (bijvoorbeeld 3018-PRO-kits) en aftermarket-upgrades (spindels van ₹ 5.000 – ₹ 25.000) overbruggen de kloof.
Deze stijging positioneert India als een belangrijke speler in de wereldwijde desktopproductie, waarbij de kwaliteit van de spilmotor een doorslaggevende factor is in de acceptatie door gebruikers en de levensduur van de machine.
Het kiezen van de juiste spil voor een desktop-CNC (doorgaans een werkbereik van 300×300 mm tot 600×900 mm) vereist dat de motorspecificaties worden afgestemd op uw materialen, werkcyclus en werkplaatsbeperkingen. Hieronder staan de vijf kritische beslissingsfactoren, gekwantificeerd met praktijkbenchmarks.
Materiaal |
Aanbevolen vermogen |
Optimaal toerental |
Koppel bij laag toerental |
Hout/MDF/kunststof |
500–800 W |
12.000–24.000 |
≥ 0,25 Nm bij 6.000 tpm |
Aluminium (6061) |
1,5–2,2 kW |
18.000–24.000 |
≥ 0,8 Nm bij 6.000 tpm |
Staal (mild) |
2,2–3,5 kW |
8.000–18.000 |
≥ 1,5 Nm bij 4.000 tpm |
· Vermogen (W) ≈ Spaanbelasting (mm) × Voedingssnelheid (mm/min) × Snijkracht (N) Voorbeeld: 0,1 mm spaan × 1.200 mm/min × 80 N ≈ 1.600 W nodig.
Vermijd spindels die >30% koppel onder 6.000 tpm verlagen als u metalen snijdt; veel 800 W '24.000 tpm' eenheden leveren <0,1 Nm bij 6 krpm, wat trillingen veroorzaakt.
Factor |
Luchtgekoeld |
Watergekoeld |
Maximale inschakelduur |
60% (40 min. aan / 25 min. uit) |
100% |
Thermische stabiliteit |
±8 °C afwijking |
±1°C |
Limiet omgevingstemperatuur |
35 °C |
40 °C |
Geluid (bij 18.000 tpm) |
72–78 dB(A) |
58–65 dB(A) |
Complexiteit instellen |
Plug-and-play |
Vereist koelmachine, slangen en stromingsschakelaar |
Kies luchtgekoeld voor hobby/lichte productie (<2 uur/dag). Kies watergekoeld voor aluminium/staal of 4+ uur gebruik – voorkomt verlies van lagervoorspanning en verlengt de levensduur met 3–4×.
Spantang |
Max Ø gereedschap |
Uitloop (TIR) |
Gripbereik |
Typisch gebruik |
ER11 |
7 mm |
≤ 8 µm |
0,5–7 mm |
Gravure, printplaat, 1/8' bits |
ER16 |
10 mm |
≤ 8 µm |
1–10 mm |
1/4' vingerfrezen, licht aluminium |
ER20 |
13 mm |
≤ 10 µm |
1–13 mm |
1/2' voorbewerken, staal |
Bevestig het aanhaalmoment van de spanmoer (ER11: 17 Nm, ER16: 30 Nm, ER20: 42 Nm). Moeren met te weinig aandraaimomenten veroorzaken een slip van 30–50 µm onder belasting.
Vereiste |
Moet overeenkomen |
VFD-ingang |
220 V eenfasig (desktopstandaard) of 380 V driefasig |
Controle signaal |
0–10 V analoog of PWM (5 V TTL) |
Spindel-feedback |
Open-loop (meeste) vs. closed-loop-encoder (zeldzaam op desktop) |
Software |
Mach3/4, LinuxCNC, GRBL (bevestig 0-10 V spindelopdracht) |
Spindels met eigen USB-besturingskaarten: u wordt gedwongen specifieke software (vaak met fouten) te gebruiken. Blijf bij Huajiang-, Delta- of Hitachi -VFD's met Modbus/RS-485 voor toekomstbestendigheid.
Metrisch |
Doel |
Testmethode |
Lawaai @ 1 m |
≤ 70 dB(A) |
Smartphone-app (NIOSH) |
Trillingen |
≤ 1,0 mm/s RMS |
Accelerometer op de spilneus |
Vervanging van lagers |
Patroonwissel < 30 min |
Geen pers nodig |
Smeerinterval |
2.000 uur (keramiek) |
Bij voorkeur een levenslange verpakking |
· Luchtfilter (luchtgekoeld) elke 40 uur reinigen.
· Controleer het alarm van de koelvloeistofstroomschakelaar (watergekoeld).
· Balanceer spantang + gereedschapssamenstel op een Hofmann- of SBS- balancer als slingering > 5 µm.
(800 W-klasse, 3018-PRO tot 6040 frame)
Gebruikscasus |
Spindel |
Koeling |
Spantang |
VFD |
Hout/kunststof |
500 W, 24k tpm |
Lucht |
ER11 |
1,5 kW 220 V |
Aluminium |
1,5 kW, 24k tpm |
Water |
ER16 |
2,2 kW 220 V |
Staal |
2,2 kW, 18k tpm |
Water |
ER20 |
4,0 kW 220 V |
Zorg ervoor dat deze vijf factoren overeenkomen met uw materiaalstapel en uren/dag , en u vermijdt de nummer 1 desktop-CNC-spijt: te weinig vermogen, oververhitte spindels die halverwege de snede afslaan.
Investeren in hoogwaardige CNC-spindelmotoren levert meetbare voordelen op op het gebied van precisie, levensduur en bedrijfskosten. Hieronder staan de drie belangrijkste voordelen, ondersteund door technische principes en prestatiegegevens uit de praktijk.
Kwaliteitsspindelmotoren handhaven nauwe rondlooptoleranties (doorgaans ≤ 0,001 mm TIR) en consistente koppelcurven over het gehele toerentalbereik. Dit vertaalt zich rechtstreeks naar:
· Superieure oppervlakteafwerking : Ra-waarden dalen van 1,6 µm (economy spindels) naar 0,4 µm of beter.
· Nauwere maatnauwkeurigheid : Onderdeeltoleranties bedragen ±0,005 mm bij hogesnelheidsbewerking van aluminium versus ±0,020 mm bij eenheden van lagere kwaliteit.
· **Verminderd
Geavanceerde functies in premiummotoren (keramische hybride lagers, vloeistofgekoelde stators en vectorgestuurde VFD's) maken het volgende mogelijk:
· Spiltoerental-override (SSO) tot 150% zonder koppelverlies.
· Stijf tappen bij 4.000 tpm met een pitchfout van < 0,01 mm.
· Hogesnelheidsbewerkingsstrategieën (HSM) die de cyclustijden met 30–40% verkorten.
Hoogwaardige spindels maken gebruik van elektroforetisch gecoate rotoren , SKF/NSK-hoekcontactlagers met levenslange vetpakketten en op eindige elementen geanalyseerde behuizingen die bestand zijn tegen trillingsbelastingen van 10 G.
Onderdeel |
Economie Spindel |
Kwaliteits spindel |
Resultaat |
Levensduur lagers (L10) |
1.500 uur |
12.000+ uur |
8× langere MTBF |
Thermisch fietsen |
±45 °C afwijking |
±2 °C (vloeistofgekoeld) |
Voorkomt instorting van de voorbelasting |
MTTR na crash |
4–6 uur |
< 1 uur (modulaire cartridge) |
Minimaliseert stilstand |
Veldgegevens uit de servicelogboeken van Haas en DMG MORI laten zien dat kwaliteitsspindels een uptime van 95% behalen over een periode van 5 jaar, tegenover 68% voor budgetimporten.
Nauwkeurig uitgebalanceerde rotoren en spiraalvormige statorwikkelingen verminderen het akoestische vermogen met 15–20 dB(A) – van 85 dB(A) naar 65 dB(A) bij 18.000 tpm – waardoor in veel winkels de behoefte aan volledige akoestische omkastingen wordt geëlimineerd.
Energiebesparingen komen voort uit:
· Sensorloze vectorregeling : 96–98% rendement vs. 85% bij V/f-aandrijvingen.
· Regeneratief remmen : geeft 10–15% energie terug tijdens het vertragen.
· Permanente magneetrotoren van klasse IE4 : Verminder de I⊃2;R-verliezen met 40%.
Een kwaliteitsspindel van 7,5 kW verbruikt ongeveer 6,3 kWh gedurende een dienst van 8 uur, vergeleken met 8,1 kWh voor een gelijkwaardige economy-eenheid, waardoor ongeveer 650 USD/jaar wordt bespaard bij 0,12 USD/kWh.
Een hoogwaardige CNC-spindelmotor is een kapitaalgoed dat besparingen op het gebied van afval, stilstand en energie oplevert en tegelijkertijd procesmogelijkheden mogelijk maakt die onbereikbaar zijn met componenten van een lager niveau.
Desktop-CNC-machines, zoals de populaire Shapeoko- of 3018-serie, vertrouwen op spilmotoren voor het uitvoeren van precisiesnij-, graveer- en freestaken. Bij het selecteren van de juiste moet u uw materiaalsoorten, workflowvereisten en budget in evenwicht brengen. Belangrijke overwegingen zijn onder meer het vermogen, de snelheidsmogelijkheden, machine-integratie, thermisch beheer en de algehele waarde. Hieronder zullen we de belangrijkste factoren opsplitsen op basis van aanbevelingen van experts en gebruikerservaringen van hobbyistengemeenschappen en fabrikanten.
Vermogen (gemeten in watt of kilowatt) bepaalt hoeveel kracht de spil kan uitoefenen om door materialen te snijden, terwijl het toerental (omwentelingen per minuut) de snijsnelheid en afwerkingskwaliteit beïnvloedt. Koppel (rotatiekracht, vaak in Nm) is cruciaal voor het hanteren van weerstand zonder afslaan.
Voor zachte materialen zoals hout of kunststof werkt 300–800 W met 18.000–24.000 tpm goed voor graveren en ondiepe sneden. Hardere materialen zoals aluminium of zacht staal hebben 1,5–2,5 kW en 6.000–15.000 tpm nodig voor diepere sneden, met een hoger koppel (0,85–2,4 Nm) om vastlopen te voorkomen. Hoge RPM blinkt uit in fijne details, maar levert koppel op; een lager toerental zorgt voor meer kracht bij het voorbewerken.
Hobbyisten houden vaak sessies van minder dan 2 uur, dus vermijd te hoge specificaties voor continu industrieel gebruik. Test het met uw gereedschap. Een stalen vingerfrees van 10 mm heeft mogelijk meer dan 750 W nodig voor stabiliteit.
Bereken op basis van gereedschapsdiameter en voedingssnelheid. Begin met het middenbereik, zoals een spindel van 2,2 kW bij 24.000 tpm, voor veelzijdigheid in hout en lichte metalen.
Een niet-passende spil kan trillingen, slechte toleranties (meer dan 0,01 mm) of integratieproblemen veroorzaken. Controleer altijd de specificaties aan de hand van het frame en de controller van uw machine.
Controleer de montagediameter (bijv. klem van 52 mm of 80 mm), het gewicht (minder dan 5 kg voor desktopportalen) en het type spantang (ER11/ER16/ER20 voor gereedschappen van 1–13 mm). Populaire kits zoals Genmitsu of Zhong Hua Jiang bevatten steunen voor Shapeoko/3018.
Zorg voor compatibiliteit met spanning (110V/220V), VFD (variabele frequentieaandrijving) en PWM-besturing voor snelheidshellingen. Abrupte veranderingen in het toerental kunnen de standaardvoedingen overbelasten (bijv. 5A-limiet op 3018-kits). Gebruik een 24V 8-10A-upgrade of codeer hellingen voor een soepele start.
Raadpleeg de handleiding van uw machine of communityforums (bijvoorbeeld Reddit's r/hobbycnc) voor geteste koppelingen. Slechte compatibiliteit leidt tot vastlopen of oververhitting.
Oververhitting veroorzaakt thermische uitzetting (afwijkingen tot 0,05 mm), lagerslijtage en vermogensverlies. Koeling heeft ook invloed op het geluid, wat van belang is in woonwinkels.
Koeltype |
Pluspunten |
Nadelen |
Geluidsniveau |
Beste voor |
RPM/temperatuurstabiliteit |
Luchtgekoeld (gebaseerd op ventilator) |
Eenvoudige installatie, geen pompen/lekken; hoger koppel voor korte uitbarstingen. |
Luidere fans; stofophoping; De temperatuur stijgt snel tijdens lange runs. |
70–95 dB (zoals een luid vacuüm). |
Stoffige winkels, sessies van <2 uur, hout/kunststof. |
Tot 18.000 tpm; temperaturen >50°C na 1 uur. |
Watergekoeld (circulerende vloeistof) |
Stillere, efficiëntere warmteafvoer; is bestand tegen hoge belastingen. |
Heeft pomp (5–10 W), reservoir en onderhoud nodig; risico's op lekkage. |
<60 dB (bijna stil). |
Continu gebruik, metalen, precisiewerk. |
Tot 24.000 tpm; temperaturen <40°C gedurende uren. |
Luchtgekoeld past bij open ruimtes, maar voegt behuizingen toe; watergekoeld is ideaal voor garages. Beide verlengen de levensduur van het gereedschap bij goed onderhoud (bijvoorbeeld filters voor watersystemen).
Kies watergekoeld voor metalen om het koppel te behouden; lucht voor goedkope droogruns. De duurzaamheid verbetert met keramische lagers in high-end modellen.
Budgetspindels beginnen bij $50 (bijvoorbeeld standaard 300W DC voor graveren), terwijl premiumkits $300-500 kosten (2,2 kW met VFD en accessoires). Prestaties worden geschaald met kracht, precisie en levensduur; streef naar waarde boven goedkoopste.
l Instapniveau ($50–150) : 500–800 W luchtgekoeld; goed voor houthobbyisten, maar luidruchtig en van korte duur (1 à 2 jaar bij 8 uur/dag).
l Middenklasse ($150–300) : 1,5–2,2 kW watergekoelde kits (bijv. Vevor of SainSmart); gebalanceerd voor gemengde materialen, stil, levensduur van meer dan 2 jaar.
l High-End ($300+) : 2,5 kW+ met ATC (automatische gereedschapswisseling), keramische lagers; pro-grade voor aluminium/staal, maar overkill voor desktops.
Geef prioriteit aan kits met VFD, spantangen en pompen - bespaar €100+ op extra's. Gebruikersrecensies benadrukken Zhong Hua Jiang vanwege zijn betrouwbaarheid (4,5+ sterren op Amazon). Vermijd ultragoedkope import zonder garanties, omdat deze onder belasting mislukken.
Houd rekening met de totale kosten (bijvoorbeeld +€ 50 voor montage). Voor de meeste desktops levert een watergekoelde spindel van 200-250 dollar, 2,2 kW, 80% professionele prestaties zonder overdaad.
Door deze factoren te vergelijken met uw projecten (bijvoorbeeld houten borden versus aluminium prototypes) vermijdt u veelvoorkomende valkuilen zoals te weinig vermogen of luidruchtige opstellingen. Begin met een veelzijdige watergekoelde optie van 2,2 kW voor brede compatibiliteit, en test in korte runs om deze te verfijnen. Raadpleeg sites van fabrikanten of forums zoals Hobby-Machinist voor specifieke machinematches.
Het kiezen van de juiste CNC-spindelmotor is van cruciaal belang voor precisie, duurzaamheid en prestaties. Of u nu een hobbyist of een professionele machinist bent, de juiste spil bepaalt de kwaliteit van uw sneden. Hieronder vindt u de top 10 desktop CNC-spindelmotoren in India, gerangschikt op betrouwbaarheid, functies en gebruikerstevredenheid.
Specificatie |
Details |
Stroom |
2,2 kW |
Koeling |
Luchtgekoeld |
RPM-bereik |
0–24.000 |
Type spantang |
ER20 (3–13 mm klemming) |
VFD-compatibiliteit |
Ja (0–400 Hz) |
Ongeveer. Prijs |
₹ 18.000–₹ 22.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,5+ sterren (IndiaMart-gemiddelde) |
Beste voor |
Hout, acryl, zachte metalen, desktop CNC (3018, 6040, etc.) |
· Stil en weinig trillingen : Werkt fluisterstil, zelfs bij 18.000+ RPM tijdens lange graveeropdrachten.
· Plug-and-Play met VFD : sluit naadloos aan bij budget-VFD's van 2,2 kW (Huanyang, Delta, enz.).
· Bewezen duurzaamheid : meer dan 1.000 eenheden verkocht op IndiaMart met een uitvalpercentage van <2% in het eerste jaar.
· ER20 Veelzijdigheid : Geschikt voor gereedschappen van 3–13 mm; Ideaal voor 3D-carving, PCB-frezen en signmaking.
1. Monteer met behulp van een spindelklem van 80 mm (meegeleverd in de meeste sets).
2. Sluit 3-fasig + aarde aan op VFD (UVW-PE).
3. VFD instellen: P0-03 = 400 Hz , P1-02 = 24.000 tpm , P2-01 = 220 V.
Pro-tip : Voeg een stofschoen ter waarde van € 1.200,- + een afzuigslang van 60 mm toe om de lagers schoon te houden en de levensduur met 30% te verlengen.
Zoek 'HQD GDF 2.2kW ER20' – filter op 4,5+ verkopers in Mumbai/Pune voor de snelste levering.
Specificatie |
Details |
Stroom |
0,5 kW (500 W) |
Koeling |
Luchtgekoeld |
RPM-bereik |
8.000–26.000 |
Type spantang |
ER11 (0,5–7 mm klemming) |
VFD-compatibiliteit |
Ja (via meegeleverde 48V DC-converter) |
Ongeveer. Prijs |
₹ 4.500–₹ 6.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,4+ sterren (Amazone India) |
Beste voor |
PCB frezen, leer, zacht hout, 3018-PRO, kleine DIY CNC |
· Alles-in-één-set : wordt geleverd met 13 ER11-spantangen + 48V-voedingsadapter + snelheidsregelaar – geen aparte VFD nodig.
· Fluisterstil bij 12.000 RPM : perfect voor thuisgebruik (appartementvriendelijk).
· Plug-and-Play : 3-draads DC-ingang (geen verwarring bij 3-fasige bedrading).
· Amazon Bestseller : meer dan 5.000 verkochte exemplaren met <3% DOA-rendementen.
1. Monteer met behulp van een 52 mm klem (meegeleverd).
2. Sluit de 48V 10A-adapter aan → spindel → snelheidsregelknop.
3. Pas het toerental aan met de knop (8K–26K). Geen VFD-programmering!
Pro-tip : Gebruik PCB-bits van 0,8–3 mm bij 18.000 RPM met een diepte van 0,1 mm per doorgang voor zuivere sporen. Voeg een koelventilator van ₹ 350 toe als deze langer dan 30 minuten draait.
Mysweety 500W spindelkit – Zoek naar 'Mysweety 500W spindel ER11' en selecteer Vervuld door Amazon voor levering binnen 2 dagen.
Specificatie |
Details |
Stroom |
1,5 kW |
Koeling |
Watergekoeld |
RPM-bereik |
0–24.000 |
Type spantang |
ER11 (0,5–7 mm klemming) |
Uitloop |
≤ 0,005 mm (CE-gecertificeerd) |
VFD-compatibiliteit |
Ja (inclusief 1,5 kW VFD) |
Ongeveer. Prijs |
₹ 12.000–₹ 15.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,6+ sterren (AliExpress en IndiaMart) |
Beste voor |
Aluminium, messing, hout, MDF, 6040/6090 CNC, vochtige werkplaatsen |
· Complete watergekoelde set : inclusief 80 W-pomp, , 5 m siliconenslang , , 1,5 kW VFD en ER11-sleutelset.
· Zero Thermal Throttling : Handhaaft 24.000 RPM gedurende meer dan 4 uur in Indiase zomers met een temperatuur van 40°C.
· Precisielagers : 2x P4 hoekcontact (voor) + 2x P4 (achter) – <0,005 mm slingering.
· Wereldwijde exportkwaliteit : CE, ISO 9001 gecertificeerd; Meer dan 10.000 eenheden verzonden naar India via AliExpress/IndiaMart.
1. Monteer met een watergekoelde klem van 80 mm (₹ 800 extra indien niet inbegrepen).
2. Pomptank vullen met gedestilleerd water + 5% koelvloeistof (voorkomt algen).
3. Verbinden:
o Spindel → VFD (UVW-PE)
o Pomp → 220V-stekker
o VFD-instellingen : P0-03 = 400 Hz | P1-02 = 24000 tpm | P2-01 = 220 V
4. Laat de pomp 5 minuten vóór de spil draaien om een droge start te voorkomen.
Pro-tip : Voeg een stromingsschakelaar van ₹ 600 toe aan VFD (PD014) – stopt de spil automatisch als de pomp defect raakt. Gebruik 6 mm hardmetalen vingerfrezen bij 18.000 tpm, 0,2 mm DoC voor aluminium.
· Amazone: 'Zhong Hua Jiang 1,5 kW watergekoeld' – Filter Pune/Mumbai-verkopers
· AliExpress: Officiële winkel
Specificatie |
Details |
Stroom |
2,2 kW |
Koeling |
Luchtgekoeld |
RPM-bereik |
0–24.000 |
Type spantang |
ER20 (1–13 mm klemming) |
Frequentie |
0–400 Hz |
Lichaamsontwerp |
Vierkant (eenvoudige montage) |
Ongeveer. Prijs |
₹ 15.000–₹ 18.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,7+ sterren (Amazon India & VEVOR.in) |
Beste voor |
MDF, acryl, zachte metalen, 6040/6090 CNC, commerciële signwinkels |
· Voordeel van het vierkante lichaam : stevig vast te zetten in klemmen van 80 mm – geen wiebelen bij 24.000 tpm.
· Hoog koppel bij laag toerental : levert 1,5 Nm bij 6.000 tpm – perfect voor 12 mm MDF-frezen.
· Lagers van industriële kwaliteit : 4x keramische hybride (2 voor, 2 achter) – nominaal 8.000+ uur.
· Gebruikersfeedback uit 2025 : meer dan 1.200 Amazon-recensies loven de slingering van <0,01 mm na 6 maanden intensief gebruik.
1. Monteer met een vierkante klem van 80 mm (₹ 1.200 op Amazon).
2. Sluit 3-fasig + PE aan op VEVOR 2,2 kW VFD (apart verkrijgbaar of in kit).
3. VFD-instellingen:
o P0-03 = 400 Hz
o P1-02 = 24000 tpm
o P2-01 = 220 V
o P4-01 = 50% (koppelboost voor laag toerental)
4. Laat 5 minuten draaien bij 12.000 tpm om de lagers te plaatsen. bij de eerste start
Pro-tip : Combineer met ₹ 2800 VEVOR 2,2 kW VFD-kit (inclusief extern paneel). Voeg een stofhoes ter waarde van € 900 en een slang van 10 cm toe om de ventilatorinlaat schoon te houden – verlengt de levensduur met 40%.
· Amazon: VEVOR 2,2 kW ER20 luchtgekoeld – Zoeken naar 'VEVOR 2,2 kW spindel ER20' + Primer
· VEVOR India Official – Bundel met VFD bespaart ₹ 1500 (gebruik code VEVOR2025 )
Specificatie |
Details |
Stroom |
0,8 kW (800 W) |
Koeling |
Watergekoeld |
RPM-bereik |
0–24.000 |
Type spantang |
ER11 (0,5–7 mm klemming) |
Invoer |
220V eenfase (VFD wordt omgezet naar 3-fase) |
Uitloop |
≤ 0,01 mm |
Ongeveer. Prijs |
₹ 8.000–₹ 10.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,5+ sterren (ATO.com en IndiaMart) |
Beste voor |
Kunststoffen, hout, PCB's, zacht aluminium, 3018-PROVER, Shapeoko-upgrades |
· Lichtgewicht kampioen : slechts 2,7 kg – perfect voor portaalupgrades zonder belasting van de Z-as.
· Eenfasevriendelijk : Werkt op een standaard 220V-stopcontact via 1,5 kW VFD (geen 3-fasen nodig).
· Stille waterkoeling : Geen ventilatorgeluid + <45°C na 2 uur continu graveren.
· Smart Value : 30% meer vermogen dan Mysweety van 500 W, maar slechts ₹ 3.000 extra.
1. Monteer met een watergekoelde klem van 65 mm (₹ 650 op Amazon).
2. Gebruik een minipomp van 12 liter + emmer (set ₹ 1200).
3. Verbinden:
o ATO 1,5 kW VFD → spindel (UVW-PE)
o Pomp → 220V timerstekker (automatische voorloop van 5 minuten)
4. VFD-instellingen:
oPD013 = 400 Hz
o PD014 = 24000 tpm
o PD142 = 3,7 A (800W nominale stroom)
oPD005 = 220 V
Pro-tip : voeg een inline flowsensor van ₹ 400 toe (ATO-accessoire) – VFD stopt als de waterstroom afneemt. Gebruik 3-snijderbits van 3,175 mm bij 20.000 tpm, 0,15 mm DoC voor acrylspiegelafwerking.
· ATO officieel: 800 W watergekoelde kit – Gebruik code ATOINDIA25 voor ₹ 500 korting + gratis klem
· IndiaMart: 'ATO 800W ER11' – Zoek verkopers in Delhi/Noida voor levering binnen 4 dagen
Specificatie |
Details |
Stroom |
1,5 kW |
Koeling |
Luchtgekoeld |
toerental |
Vast 18.000 (of 0-24.000 met VFD) |
Type spantang |
ER11 (0,5–7 mm klemming) |
Lagers |
4x keramiek (P4-kwaliteit) |
Invoer |
220V 3-fase (via VFD) |
Ongeveer. Prijs |
₹ 10.000–₹ 13.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,6+ sterren (IndiaMart en lokale forums) |
Beste voor |
Sieradengraveren, PCB, fijne houtinleg, 3018/6040, kleine MSME's |
· 100% lokaal DNA : ontworpen en gebouwd in Ahmedabad GIDC – reserveonderdelen binnen 24 uur beschikbaar.
· Keramische lagerrand : draait koeler en stiller dan staal bij 18.000 tpm; Uitloop <0,008 mm.
· Servicenetwerk : meer dan 12 servicecentra in Gujarat, Maharashtra, Delhi NCR.
· MSME-favoriet : meer dan 3.000 eenheden in Rajkot-sieradenclusters & Surat PCB-eenheden.
1. Monteer met een ronde klem van 65 mm (₹ 550 van Triquench).
2. Combineer met Triquench 1,5 kW VFD (₹ 4.800) of een andere Huanyang.
3. VFD-instellingen (indien variabele snelheid):
o P0-03 = 400 Hz
o P1-02 = 24000 tpm
o P2-01 = 220 V
o P4-11 = 300 Hz (vaste 18K-modus optioneel)
4. Laat het apparaat bij het eerste gebruik 10 minuten draaien op 12.000 tpm om de lagers in te lopen.
Pro-tip : Gebruik de Triquench servicekit ter waarde van ₹ 1200 (lagers + afdichtingen) – doe-het-zelf vervanging in 20 minuten. Voor PCB-werk: 0,2 mm V-bits bij 18.000 RPM, 0,05 mm DoC.
· IndiaMart : Zoek 'Triquench 1.5kW ER11 Ahmedabad' – Vraag om fabrieksbezoek
· Officieel : Triquench CNC Solutions – Bel +91 98250 334XX voor levering in dezelfde week + 1 jaar onsite garantie
Specificatie |
Details |
Stroom |
0,3 kW (300 W) |
Koeling |
Luchtgekoeld |
RPM-bereik |
10.000–20.000 |
Type spantang |
ER8 (0,5–4 mm klemming) |
Motortype |
Borstelloze gelijkstroom |
Invoer |
48V DC (via PWM-snelheidsregelaar) |
Ongeveer. Prijs |
₹ 3.000–₹ 5.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,5+ sterren (Amazon India en AliExpress) |
Beste voor |
Schuim, balsa, zachte kunststoffen, speelgoed, mini-CNC, draagbare graveurs |
· Vederlicht : slechts 0,68 kg – ideaal voor 3D-geprinte portaalconstructies of constructies op batterijen.
· Geen VFD nodig : werkt op een 48V-laptopadapter + PWM-knop (0-100% snelheid).
· Stil en efficiënt : <50 dB bij 15.000 RPM; <30W inactief verbruik.
· Amazon Top Pick : meer dan 8.000 exemplaren verkocht in India voor 3018-MINI, penplotters, eiergraveerders.
1. Monteer met een klem van 43 mm (₹ 250 op Amazon).
2. Verbinden:
o 48V 7A adapter → PWM-controller → spindel (2-pins)
o Optioneel: 12V fan mod voor extra koeling.
3. Pas het toerental aan met de knop (10K–20K). Geen programmering!
4. Gebruik schachtbits van 1–3 mm (ER8-spantangen meegeleverd).
Pro-tip : voeding met 18650-batterijpakket (48 V) voor draadloos graveren. Voeg een flexibele LED-ring van ₹ 180 toe voor schaduwvrij schuimsnijden.
· Amazon: RATTMMOTOR 300W ER8 Kit – Zoeken 'RATMMOTOR 300W spindel ER8' + Prime (inclusief adapter + 7 spantangen)
· AliExpress: officiële winkel – Bundel met PWM-controller + klem bespaart ₹ 400 (levertijd 7–14 dagen)
Specificatie |
Details |
Stroom |
3 kW |
Koeling |
Watergekoeld |
RPM-bereik |
0–24.000 |
Type spantang |
ER20 (1–13 mm klemming) |
Koppel |
1,2 Nm (piek) |
Spanning |
380V 3-fase (compatibel met 220V step-up) |
Uitloop |
≤ 0,008 mm |
Ongeveer. Prijs |
₹ 20.000–₹ 25.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,8+ sterren (Kuvam en IndiaMart) |
Beste voor |
Aluminium, messing, staal (lichte sneden), 6040/6090 heavy-duty, werkplaatsen |
· Metaaletend koppel : 1,2 Nm bij 12.000 tpm – freest 6061 aluminium bij 0,5 mm DoC, 800 mm/min.
· Industrieel DNA : 4x NSK/P4 keramische lagers, , IP65 afgedicht , servo-ready encoderoptie.
· Kuvam Local Backup : magazijnen in Bangalore en Pune – lagers op voorraad, 48-uursservice.
· 380V gereed : directe aansluiting voor 3-fase fabrieksinstallatie ; Opvoertransformator van ₹ 2800 voor 220V-winkels.
1. Monteer met een watergekoelde klem van 100 mm (₹ 1.800 van Kuvam).
2. Gebruik een koelmachine met gesloten circuit van 12 l/min (bundel van ₹ 18.000) of een pomp van 80 W + radiator.
3. Verbinden:
o Bergerda 3 kW VFD (inbegrepen in Kuvam-kit) → UVW-PE
o Koelmachine → spindel (G1/4' snelkoppeling)
4. VFD-instellingen:
o P0-03 = 400 Hz
o P1-02 = 24000 tpm
o P2-01 = 380 V (of 220V met transformator)
o PD142 = 8,5 A
Pro-tip : schakel de VFD-sensorloze vectormodus in (P0-01 = 2) voor 150% koppel bij 6.000 tpm. Gebruik 8 mm hardmetaal met 2 spiralen bij 14.000 tpm, 0,3 mm DoC, 15% overstap voor aluminium.
· Kuvam Technologies (officiële distributeur) : www.kuvam.in/bergerda-3kw – Gebruik code KUVMETAL25 voor een gratis slangenset voor de koelmachine
· IndiaMart : zoek naar 'Bergerda 3kW ER20 Kuvam' – afhalen in Bangalore of bezorging binnen 3 dagen in PAN India
· Service : bel +91 80 4173 88XX – 1 jaar vervanging + 3 jaar lagergarantie
Specificatie |
Details |
Stroom |
0,71 kW (710 W) |
Koeling |
Luchtgekoeld |
RPM-bereik |
0–20.000 |
Type spantang |
ER11 (1–7 mm klemming) |
Monteren |
52 mm (Genmitsu 3020-PRO/3020-PRO MAX) |
Invoer |
48V DC (via meegeleverde controller) |
Ongeveer. Prijs |
₹ 6.500–₹ 8.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,7+ sterren (Amazon India & SainSmart.in) |
Beste voor |
Genmitsu 3020 serie, multiplex, acryl, zacht hout, hobby-upgrade |
· Perfecte pasvorm : aluminium beugel + 4 schroeven = 5 minuten omruilen uit voorraad 775 motor.
· 2x snijsnelheid : 710 W versus 300 W → 0,8 mm DoC in multiplex bij 15.000 tpm.
· Geen gedoe met bedrading : 48V 15A adapter + PWM-draaiknop inbegrepen – geen VFD, geen 3-fasen.
· SainSmart Ecosystem : automatisch herkend in Candle/UGS ; officiële 3020-PRO MAX-firmware v2.3.
1. Verwijder de standaard 775-motor (4 schroeven).
2. Bout Genmitsu 710W beugel (voorgeboord, drop-in).
3. Sluit de 48V-adapter aan → PWM-controller → spindel.
4. Draai de knop naar 75% (≈15.000 RPM) – begin met snijden!
5. Optioneel: voeg een stofschoen van ₹ 450, 52 mm toe (SainSmart-accessoire).
Pro-tip : Gebruik een 3,175 mm 2-snijder platte vingerfrees bij 18.000 RPM, 0,6 mm DoC, 1200 mm/min in MDF. Schakel de SainSmart 'Quiet Mode'-firmware in – verlaagt de ruis tot 58 dB.
· Amazon: Genmitsu 710W Upgrade Kit – Zoek naar 'SainSmart 710W spindel 3020' + Prime (inclusief beugel + 5 spantangen)
· SainSmart India – Bundel met 3020-PRO MAX bespaart ₹ 1.200 (gebruik GEN710 )
Specificatie |
Details |
Stroom |
3,5 kW |
Koeling |
Luchtgekoeld |
RPM-bereik |
0–18.000 |
Type spantang |
ER20 (1–13 mm klemming) |
Koppel |
1,33 Nm (piek bij 12.000 tpm) |
Spanning |
Dubbel 220V/380V 3-fase |
Uitloop |
≤ 0,01 mm |
Ongeveer. Prijs |
₹ 22.000–₹ 28.000 |
Gebruikersbeoordeling |
4,8+ sterren (IndiaMart & Chennai CNC-forums) |
Beste voor |
MDF, multiplex, aluminium, messing, grote 1212/1325 bovenfrezen, productiewerkplaatsen |
· Workshop Beast : Snijdt 19 mm MDF in 1 doorgang @ 12.000 RPM, 8 mm 3-snijder bit, 3 m/min.
· Dual Voltage Flex : 220V thuiswinkels (met VFD) of 380V direct in de fabriek – geen transformator nodig.
· Kogelvrije constructie : 4x NSK keramische lagers, , behuizing van gegoten aluminium , IP55 stofbestendige ventilator.
· Lokale koning : meer dan 2.000 eenheden in Ambattur- en Peelamedu -winkels; Vervanging van lagers op dezelfde dag via HQD Chennai.
1. Monteer met een luchtgekoelde klem van 100 mm (₹ 2200 van HQD Chennai).
2. Gebruik een HQD 4 kW VFD (₹ 12.000) of een ander 220V/380V-model.
3. VFD-instellingen:
o P0-03 = 300 Hz (max. 18.000 tpm)
o P1-02 = 18000 tpm
o P2-01 = 220V of 380V
o PD142 = 14 A
o P4-01 = 8% (koppelverhoging bij laag toerental)
4. Laat 15 minuten draaien op 9.000 tpm . bij de eerste start
Pro-tip : voeg een HQD-sensor voor automatische gereedschapslengte van € 3800 toe voor batchtaken. Gebruik een compressiebit van 12 mm bij 15.000 tpm, 0,8 mm DoC, 4 m/min in 18 mm MDF – geen uitscheuring.
· IndiaMart : Zoek 'HQD 3.5kW ER20 Chennai' – Filter Ambattur-verkopers
· HQD Zuid-India : bel +91 98410 774XX – Gratis demo op locatie + 2 jaar garantie
· Bundel : VFD + klem + 10 spantangen = ₹ 32.000 all-in (bespaar ₹ 4.000)
Elk van deze CNC-spindelmotoren biedt unieke sterke punten voor specifieke behoeften, of het nu gaat om hobbygraveren, metaalsnijden of industriële productie. Wat betreft betaalbaarheid en betrouwbaarheid zijn Zhong Hua Jiang en Triquench solide keuzes. Voor professionele prestaties staan HQD , Mysweety en VEVOR aan de top.
Kies verstandig, en uw CNC-opstelling levert precisie, efficiëntie en langdurige prestaties.
Het correct installeren van een CNC-spindelmotor is de basis voor de betrouwbaarheid op lange termijn. Dit zijn de meest effectieve stappen die u kunt volgen:
Zorg er vóór de installatie voor dat het montagegebied van de spil schoon, vlak en stabiel is. Stof of oneffen oppervlakken kunnen trillingen veroorzaken en de nauwkeurigheid verminderen. Draai de bevestigingsbouten altijd stevig vast om beweging tijdens het gebruik te voorkomen.
Controleer of de spanning en frequentie overeenkomen met de specificaties van de spil. Gebruik afgeschermde kabels om elektrische ruis te minimaliseren. Onjuiste bedrading kan leiden tot oververhitting of plotselinge uitschakeling. Sluit de spil altijd aan op een compatibele VFD (Variable Frequency Drive) voor optimale controle.
Zorg, afhankelijk van het spindeltype, voor voldoende lucht- of waterkoeling. Houd bij luchtgekoelde spindels de ventilatieopeningen vrij van stof. Gebruik voor watergekoelde spindels schone koelvloeistof en controleer de doorstroming regelmatig. Onvoldoende koeling kan de levensduur van de spindel aanzienlijk verkorten.
Een juiste uitlijning van het gereedschap is essentieel voor nauwkeurig zagen. Een verkeerde uitlijning kan gereedschapsslijtage, onvolkomenheden in het oppervlak en onbalans van de spil veroorzaken. Gebruik precisiemeetinstrumenten om de uitlijning vóór elk gebruik te controleren.
Na installatie laat u de spil enkele minuten op laag toerental draaien. Verhoog geleidelijk het toerental om te controleren op ongebruikelijke geluiden of trillingen. Dit helpt bij het vroegtijdig identificeren van potentiële problemen voordat het systeem volledig operationeel is.
Routineonderhoud zorgt voor consistente spilprestaties en voorkomt onverwachte storingen. Implementeer deze belangrijke praktijken om de levensduur van uw spil te verlengen.
Stof en vuil kunnen zich snel ophopen, vooral tijdens het zagen van hout of metaal. Gebruik perslucht om de luchtinlaat en externe oppervlakken te reinigen. Vermijd het gebruik van sterke oplosmiddelen die afdichtingen of lagers kunnen beschadigen.
Lagers zijn van cruciaal belang voor de prestaties van de spil. Luister naar ongewone geluiden of trillingen die op slijtage kunnen duiden. Vervang versleten lagers onmiddellijk om verdere interne schade te voorkomen.
Als uw spilmodel smering vereist, volg dan het door de fabrikant aanbevolen schema. Overmatige smering kan oververhitting veroorzaken, terwijl een gebrek aan smering tot lagerschade leidt.
Controleer regelmatig de VFD, stroomkabels en connectoren op tekenen van slijtage of oververhitting. Losse verbindingen kunnen onstabiele spilsnelheden veroorzaken en de snijprecisie beïnvloeden.
Continu gebruik bij maximaal toerental of maximale belasting kan de levensduur van de spil verkorten. Werk binnen de nominale capaciteit en zorg voor korte pauzes tijdens lange productieruns om oververhitting te voorkomen.
Wanneer u de spindel niet gebruikt, bewaar deze dan in een droge, stofvrije omgeving. Houd het afgedekt om besmetting te voorkomen. Bij langdurige opslag zijn de lagers gesmeerd om corrosie te voorkomen.
Het zorgvuldig installeren en onderhouden van een CNC-spindelmotor zorgt voor een betrouwbare werking en hoogwaardige resultaten. Een goed onderhouden spil zorgt niet alleen voor soepelere sneden, maar bespaart ook energie en vermindert de stilstand van de machine.
Door deze best practices te volgen, maximaliseert u de prestaties, efficiëntie en levensduur van uw CNC-spindelmotor, waardoor uw productielijn soepel en winstgevend blijft draaien.
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Mexico 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Spanje 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Japan 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Canada 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Polen 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Italië 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Groot-Brittannië 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Frankrijk 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Duitsland 2026
Top 15 fabrikanten van desktop-CNC-routermachines in Amerika 2026
Snelle koppelingen
Neem contact met ons op