Please Choose Your Language
Estás aquí: Casa » Novas » Os 10 mellores motores de eixo CNC de escritorio da India

Os 10 mellores motores de eixo CNC de escritorio da India

Vistas: 0     Autor: Site Editor Data de publicación: 2025-10-24 Orixe: Sitio

botón para compartir en facebook
botón para compartir en twitter
botón para compartir liña
botón para compartir wechat
botón para compartir linkedin
botón para compartir en pinterest
botón para compartir whatsapp
botón para compartir kakao
botón para compartir snapchat
botón para compartir telegrama
compartir este botón para compartir

Que é un motor de eixo CNC?

Motor de husillo cnc refrixerado por auga


 Un motor de eixo CNC é o compoñente xiratorio central dunha máquina de control numérico por ordenador (CNC) que acciona a ferramenta de corte (como unha fresa, unha broca ou unha fresa) a altas velocidades para eliminar o material dunha peza de traballo. Converte a enerxía eléctrica en rotación mecánica, normalmente entre 8.000 e 30.000 RPM ou máis, dependendo da aplicación. As características principais inclúen:

·  Potencia nominal : medida en vatios (W) ou cabalos de potencia (HP), por exemplo, de 500 W a 2,2 kW para modelos de escritorio.

·  Tipos de refrixeración : refrixerado por aire (máis sinxelo, baseado en ventilador) ou por auga (máis silencioso, mellor para un uso prolongado).

·  Control : moitas veces usa pinzas ER para suxeitar ferramentas e intégrase con VFD (unidades de frecuencia variable) ou controladores de CC sen escobillas para un axuste preciso da velocidade.

·  Tipos : os motores de eixo poden ser de indución de CA, CC sen escobillas ou baseados en servo, sendo o CC sen escobillas populares nos CNC de escritorio por eficiencia e baixo mantemento.

A diferenza dos motores estándar, os fusos CNC están deseñados para un alto par a velocidades variables, resistencia ás vibracións e precisión de desnivel (normalmente <0,01 mm) para garantir un mecanizado de precisión.

Por que os motores de eixo CNC son importantes para as máquinas de escritorio

Nas máquinas CNC de escritorio (sistemas compactos para afeccionados, prototipado e produción a pequena escala), o motor do fuso é o compoñente máis crítico que determina o rendemento, a versatilidade e a calidade da saída. Aquí tes por que:

·  Precisión e calidade do acabado : os fusos de alta RPM con baixa desviación permiten cortes finos en materiais como madeira, acrílico, aluminio e metais brandos, reducindo as marcas de ferramentas e as necesidades de posprocesamento.

·  Versatilidade do material : un potente fuso (por exemplo, 1,5 kW+) permite cambiar entre madeiras blandas (baixas RPM, alto par) e metais (altas RPM, velocidades de alimentación equilibradas), ampliando o alcance do proxecto.

·  Eficiencia e produtividade : o control de velocidade variable mediante sinais PWM ou 0–10 V minimiza o desgaste da ferramenta, evita o sobrequecemento e admite tempos de ciclo máis rápidos, algo fundamental para usuarios de escritorio con espazo de traballo limitado.

·  Rentabilidade : a actualización dun huso (por exemplo, de 300W a 800W) pode transformar un CNC baseado nun router básico nunha fresadora capaz sen substituír todo o sistema.

·  Ruído e seguridade : os fusos refrixerados por auga funcionan máis silenciosamente (<70 dB) que os refrixerados por aire, polo que son axeitados para garaxes domésticos ou talleres compartidos.

Sen un eixe fiable, os CNC de escritorio limítanse a gravados lixeiros ou materiais brandos, o que subliña o seu papel como 'corazón' da máquina.

O crecente mercado de máquinas CNC de escritorio na India

O mercado indio de CNC de escritorio está experimentando un rápido crecemento, impulsado polo movemento Maker, o ecosistema de inicio e a democratización da fabricación asequible. As principais tendencias inclúen:

·  Tamaño e proxeccións do mercado : valorado entre 500 e 800 millóns de rupias en 2023, prevese que o segmento de afeccionados e pequenas empresas medre nun 15-20 % CAGR ata 2030, impulsado por plataformas de comercio electrónico como Amazon India, Flipkart e tendas especializadas (por exemplo, Robu.in, Think3D).

·  Condutores :

o  Educación e desenvolvemento de habilidades : iniciativas como Atal Tinkering Labs e IIT/NIT fab labs promoven a alfabetización CNC entre os estudantes.

o  MSME Boom : máis de 6 millóns de microempresas adoptan CNC de escritorio para sinalización personalizada, xoias e prototipos para competir coa produción en masa.

o  Asequible : máquinas de nivel básico (50.000 ₹–2 ₹ lakh) con fusos chineses (por exemplo, 500 W ER11) ou marcas indias (por exemplo, MNC Tech, Sipani) fan que a tecnoloxía sexa accesible.

o  Localización : aumento da demanda de fusos 'Make in India' dos fabricantes de Coimbatore, Pune e Rajkot, reducindo a dependencia das importacións (actualmente ~70% procedentes de China).

·  Desafíos e oportunidades : persisten os altos dereitos de importación, as flutuacións de enerxía e as lagoas de habilidades, pero a montaxe local (por exemplo, kits 3018-PRO) e as actualizacións do mercado de accesorios (fusos de 5.000 ₹ a 25.000 ₹) están superando as diferenzas.

Este aumento sitúa a India como un actor clave na fabricación de escritorios a nivel mundial, sendo a calidade do motor do fuso un factor decisivo na adopción dos usuarios e na lonxevidade da máquina.

Factores a considerar antes de comprar un motor de eixo CNC de escritorio

Elixir o eixe axeitado para un CNC de escritorio (normalmente de 300 × 300 mm a 600 × 900 mm sobre de traballo) esixe adaptar as especificacións do motor aos seus materiais, ciclo de traballo e restricións da tenda. A continuación móstranse os cinco factores de decisión críticos, cuantificados con puntos de referencia do mundo real.

1. Clasificacións de potencia e velocidade

Material

Potencia recomendada

RPM óptimo

Torque a baixas RPM

Madeira/MDF/Plásticos

500-800 W

12.000–24.000

≥ 0,25 Nm @ 6.000 RPM

Aluminio (6061)

1,5–2,2 kW

18.000–24.000

≥ 0,8 Nm @ 6.000 RPM

Aceiro (suave)

2,2-3,5 kW

8.000–18.000

≥ 1,5 Nm @ 4.000 RPM

Regra xeral:

·  Potencia (W) ≈ Carga da viruta (mm) × Velocidade de avance (mm/min) × Forza de corte (N)  Exemplo: viruta de 0,1 mm × 1.200 mm/min × 80 N ≈ 1.600 W necesarios.

Consello de velocidade:

Evite os fusos que baixan > 30 % de par por debaixo das 6.000 rpm se corta metais; moitas unidades de 800 W '24.000 rpm' entregan <0,1 Nm a 6 krpm, o que provoca vibracións.

2. Tipo de refrixeración: arrefriado por aire vs. refrixerado por auga

Factor

Refrixerado por aire

Refrixerado por auga

Ciclo de traballo máximo

60 % (40 min activado / 25 min desactivado)

100 %

Estabilidade térmica

±8 °C deriva

±1 °C

Límite de temperatura ambiente

35 °C

40 °C

Ruído (a 18.000 RPM)

72–78 dB(A)

58–65 dB(A)

Complexidade de configuración

Plug and play

Require enfriador, tubo, interruptor de fluxo

Escolla refrixeración por aire  para afeccionados/producións lixeiras (<2 h/día).  Escolla refrixeración por auga  para as carreiras de aluminio/aceiro ou máis de 4 horas: evita a perda de precarga dos rodamentos e prolonga a vida útil 3-4 veces.

3. Tipo de pinza (ER11, ER16, ER20)

Collet

Ferramenta Ø máx

Desnivel (TIR)

Rango de agarre

Uso típico

ER11

7 mm

≤ 8 µm

0,5-7 mm

Gravado, PCB, bits de 1/8'.

ER16

10 mm

≤ 8 µm

1-10 mm

Fresas de 1/4', aluminio lixeiro

ER20

13 mm

≤ 10 µm

1-13 mm

Desbaste de 1/2', aceiro

Verificación crítica:

Confirme  o par da porca de pinza  (ER11: 17 Nm, ER16: 30 Nm, ER20: 42 Nm). As porcas pouco apretadas provocan un deslizamento de 30-50 µm baixo carga.

4. Compatibilidade con controladores CNC e VFD

Requisito

Debe coincidir

Entrada VFD

220 V monofásico (estándar de escritorio) ou 380 V trifásico

Sinal de control

0–10 V analóxico ou PWM (5 V TTL)

Feedback do fuso

Codificador de bucle aberto (a maioría) vs. codificador de bucle pechado (raro no escritorio)

Software

Mach3/4, LinuxCNC, GRBL (confirma o comando do eixe de 0–10 V)

Bandeira vermella:

Eixos con placas de control USB propietarias: obríganche a un software específico (a miúdo con erros). Quédese aos VFD  de Huajiang, Delta ou Hitachi  con Modbus/RS-485 para a proba de futuro.

5. Nivel de ruído e requisitos de mantemento

Métrica

Obxectivo

Método de proba

Ruído @ 1 m

≤ 70 dB(A)

Aplicación para teléfonos intelixentes (NIOSH)

Vibración

≤ 1,0 mm/s RMS

Acelerómetro no nariz do fuso

Substitución de rodamentos

Cambio de cartucho < 30 min

Non se precisa prensa

Intervalo de graxa

2.000 h (cerámica)

Paquete de por vida preferido

Lista de verificación de mantemento:

·  Limpar o filtro de aire (refrixerado por aire) cada 40 horas.

·  Comprobar a alarma do interruptor de fluxo de refrixerante (refrixerado por auga).

·  Pinza de equilibrado + conxunto de ferramentas nunha equilibradora  Hofmann  ou  SBS  se un desnivel > 5 µm.

Matriz de decisión rápida

(clase 800 W, marco 3018-PRO a 6040)

Caso de uso

Fuso

Refrixeración

Collet

VFD

Madeira/Plástico

500 W, 24 k RPM

Aire

ER11

1,5 kW 220 V

Aluminio

1,5 kW, 24 k RPM

Auga

ER16

2,2 kW 220 V

Aceiro

2,2 kW, 18 k RPM

Auga

ER20

4,0 kW 220 V

Relaciona estes cinco factores coa túa  acumulación de material  e  as horas/día e evitarás o arrepentimento número 1 do CNC de escritorio: eixos con sobrequecemento e insuficiente potencia que se paran a medio corte.

Beneficios do uso de motores de eixo CNC de calidade

Investir en motores de eixo CNC de alta calidade ofrece vantaxes medibles en canto a precisión, lonxevidade e custos operativos. A continuación móstranse os tres beneficios fundamentais, apoiados por principios de enxeñería e datos de rendemento do mundo real.

1. Precisión e rendemento

Os motores de eixo de calidade manteñen  unhas tolerancias de desnivel  (normalmente ≤ 0,001 mm TIR) e  curvas de par consistentes  en todo o rango de RPM. Isto tradúcese directamente en:

·  Acabado superficial superior : os valores Ra caen de 1,6 µm (fusos económicos) a 0,4 µm ou mellor.

·  Precisión dimensional máis estreita : as tolerancias das pezas mantéñense ±0,005 mm no mecanizado de aluminio de alta velocidade fronte a ±0,020 mm con unidades de menor calidade.

·  **Reducido

As funcións avanzadas dos motores premium (rolamentos híbridos cerámicos, estatores refrigerados por líquido e VFD controlados por vectores) permiten:

·  Anulación da velocidade do huso (SSO)  ata o 150 % sen perda de par.

·  Rosca ríxida  a 4.000 RPM con erro de paso < 0,01 mm.

· Estratexias  de mecanizado de alta velocidade (HSM)  que reducen os tempos de ciclo nun 30-40 %.

2. Durabilidade e vida útil

Os fusos de gama alta usan  rotores con revestimento electroforético, rodamentos de contacto angular SKF/NSK  con paquetes de graxa de por vida e  carcasas analizadas por elementos finitos  que soportan cargas vibratorias de 10 G.

Compoñente

Eixo de economía

Huso de calidade

Resultado

Vida útil do rodamento (L10)

1.500 horas

Máis de 12.000 horas

MTBF 8 veces máis longo

Ciclismo térmico

±45 °C deriva

±2 °C (refrixerado por líquido)

Evita o colapso da precarga

MTTR despois do accidente

4-6 horas

< 1 h (cartucho modular)

Minimiza o tempo de inactividade

Os datos de campo dos rexistros de servizos de Haas e DMG MORI mostran que os fusos de calidade alcanzan  o 95 % de tempo de actividade  en 5 anos fronte ao 68 % das importacións orzamentarias.

3. Redución do ruído e eficiencia enerxética

Os rotores equilibrados con precisión e os devanados do estator helicoidal reducen a saída acústica en  15-20 dB(A) -de 85 dB(A) a 65 dB(A) a 18.000 RPM-, eliminando a necesidade de recintos acústicos completos en moitas tendas.

O aforro enerxético deriva de:

·  Control vectorial sen sensor : eficiencia do 96–98 % fronte ao 85 % en unidades V/f.

·  Freada regenerativa : devolve un 10-15 % da enerxía durante a desaceleración.

·  Rotores de imán permanente clase IE4 : reducen as perdas I⊃2;R nun 40 %.

Un fuso de calidade de 7,5 kW consume  ~6,3 kWh  durante unha quenda de 8 horas en comparación cos  8,1 kWh  dunha unidade económica equivalente, o que supón un aforro  de ~650 USD/ano  a 0,12 USD/kWh.

Un motor de eixo CNC de calidade é un activo de capital que aumenta o aforro en chatarra, tempo de inactividade e enerxía ao tempo que permite capacidades de proceso inalcanzables con compoñentes de nivel inferior.

Como elixir o motor de eixo CNC de escritorio correcto

As máquinas CNC de escritorio, como a popular serie Shapeoko ou 3018, confían en motores de eixo para realizar tarefas de corte, gravado e fresado de precisión. Seleccionar o correcto implica equilibrar os teus tipos de materiais, as demandas do fluxo de traballo e o orzamento. As principais consideracións inclúen a potencia de saída, as capacidades de velocidade, a integración da máquina, a xestión térmica e o valor global. A continuación, desglosaremos os principais factores baseándonos en recomendacións de expertos e experiencias de usuarios de comunidades de afeccionados e fabricantes.

Requisitos de potencia e RPM

A potencia (medida en vatios ou quilovatios) determina canta forza pode exercer o fuso para cortar materiais, mentres que as RPM (revolucións por minuto) afectan á velocidade de corte e á calidade do acabado. O par (forza de rotación, moitas veces en Nm) é crucial para manexar a resistencia sen parar.

Relación cos materiais e tarefas

Para materiais brandos como madeira ou plásticos, 300-800W con 18.000-24.000 RPM funcionan ben para gravar e cortes pouco profundos. Os materiais máis duros como o aluminio ou o aceiro suave necesitan de 1,5 a 2,5 kW e de 6.000 a 15.000 RPM para cortes máis profundos, cun par de torsión máis elevado (0,85 a 2,4 Nm) para evitar que se empantane. As altas RPM destacan nos detalles finos pero sacrifican o par; menor RPM proporciona máis potencia para o desbaste.

Consideracións do ciclo de traballo

Os afeccionados adoitan realizar sesións de menos de 2 horas, polo que evite o exceso de especificacións para o uso industrial continuo. Proba coas túas ferramentas; por exemplo, unha fresa de aceiro de 10 mm pode requirir máis de 750 W para a estabilidade.

Consello

Cálculo en función do diámetro da ferramenta e da velocidade de avance. Comeza cun rango medio como un fuso de 2,2 kW a 24.000 RPM para versatilidade en madeira e metais lixeiros.

Compatibilidade con máquinas CNC

Un fuso que non coincide pode causar vibracións, tolerancias deficientes (máis de 0,01 mm) ou dores de cabeza de integración. Verifique sempre as especificacións co marco e o controlador da súa máquina.

Axuste físico

Comprobe o diámetro de montaxe (por exemplo, abrazadeira de 52 mm ou 80 mm), o peso (menos de 5 kg para pórticos de escritorio) e o tipo de pinza (ER11/ER16/ER20 para ferramentas de 1 a 13 mm). Os kits populares como Genmitsu ou Zhong Hua Jiang inclúen soportes para Shapeoko/3018.

Integración eléctrica e de control

Asegura a compatibilidade de voltaxe (110 V/220 V), VFD (unidade de frecuencia variable) e control PWM para ramplas de velocidade. Os cambios bruscos de RPM poden sobrecargar as fontes de alimentación de stock (por exemplo, un límite de 5 A en kits 3018): use unha actualización de 24 V 8-10 A ou rampas de código para arranques suaves.

Consello

Revisa o manual da túa máquina ou os foros da comunidade (por exemplo, r/hobbycnc de Reddit) para ver os emparellamentos probados. A mala compatibilidade leva a un estancamento ou un sobreenriquecido.

Método de arrefriamento e nivel de ruído

O sobrequecemento provoca expansión térmica (erros de ata 0,05 mm), desgaste dos rodamentos e perda de potencia. O arrefriamento tamén afecta ao ruído, que importa nas tendas domésticas.

Tipo de refrixeración

Pros

Cons

Nivel de ruído

Mellor para

RPM/estabilidade da temperatura

Refrixerado por aire (baseado en ventilador)

Configuración sinxela, sen bombas/fugas; par maior para ráfagas curtas.

Fans máis fortes; acumulación de po; as temperaturas aumentan rapidamente en carreiras longas.

70–95 dB (como un baleiro alto).

Tendas polvorientas, sesións de <2 horas, madeira/plásticos.

Ata 18.000 RPM; temperaturas >50 °C despois de 1 hora.

Refrixerado por auga (fluído circulante)

Disipación de calor máis silenciosa e eficiente; soporta altas cargas.

Necesita bomba (5-10W), depósito e mantemento; riscos de fugas.

<60 dB (case silencioso).

Uso continuo, metais, traballos de precisión.

Ata 24.000 RPM; temperaturas <40°C durante horas.

Mitigación do ruído

Os traxes arrefriados por aire abertos pero engaden recintos; refrixerado por auga é ideal para garaxes. Ambos amplían a vida útil da ferramenta cun mantemento adecuado (por exemplo, filtros para sistemas de auga).

Consello

Escolla refrixeración por auga para metais para manter o torque; aire para ciclos secos económicos. A durabilidade mellora cos rodamentos de cerámica nos modelos de gama alta.

Prezo vs rendemento

Os fusos orzamentarios comezan a partir de 50 dólares (por exemplo, 300 W DC básicos para gravar), mentres que os kits premium alcanzan os 300-500 USD (2,2 kW con VFD e accesorios). O rendemento escala con potencia, precisión e lonxevidade: busca o valor máis que o máis barato.

Desglose orzamentario

l  Nivel de entrada ($50-150) : 500-800W arrefriado por aire; bo para os afeccionados á madeira pero ruidoso e de curta duración (1-2 anos a 8 horas/día).

l  Gama media ($150–300) : kits de 1,5–2,2 kW refrixerados por auga (por exemplo, Vevor ou SainSmart); equilibrado para materiais mixtos, silencioso, vida útil de máis de 2 anos.

l  High-End ($300+) : 2,5 kW+ con ATC (cambio automático de ferramentas), rodamentos de cerámica; de calidade profesional para aluminio/aceiro, pero excesivo para escritorios.

Métricas de valor

Prioriza os kits con VFD, pinzas e bombas: aforra máis de 100 $ en extras. As críticas dos usuarios destacan a Zhong Hua Jiang pola fiabilidade (más de 4,5 estrelas en Amazon). Evite importacións ultrabaratas sen garantías, xa que fallan baixo carga.

Consello

Factor de custo total (por exemplo, + $50 para montaxes). Para a maioría dos ordenadores de sobremesa, un eixe de 2,2 kW refrixerado por auga de 200 a 250 dólares ofrece o 80 % do rendemento profesional sen exceso.

Ao avaliar estes factores contra os teus proxectos (por exemplo, sinais de madeira fronte a prototipos de aluminio), evitarás trampas comúns como cortes con escasa potencia ou configuracións ruidosas. Comeza cunha opción versátil de 2,2 kW de refrixeración por auga para unha ampla compatibilidade e proba en tiradas curtas para mellorar. Para coincidencias de máquinas específicas, consulte os sitios do fabricante ou foros como Hobby-Machinist.

Os 10 mellores motores de eixo CNC de escritorio da India

Elixir o motor de eixo CNC correcto é vital para a precisión, a durabilidade e o rendemento. Tanto se es un afeccionado como un maquinista profesional, o fuso correcto define a calidade dos teus cortes. Abaixo amósanse os 10 principais motores de eixo CNC de escritorio da India, clasificados por fiabilidade, funcións e satisfacción do usuario.

1. HQD GDF 2.2kW ER20 - Intérprete fiable para talleres

Especificación

Detalles

Poder

2,2 kW

Refrixeración

Refrixerado por aire

Rango de RPM

0–24.000

Tipo de pinza

ER20 (sujeción de 3–13 mm)

Compatibilidade VFD

Si (0–400 Hz)

Aprox. Prezo

18.000 R$–22.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,5 estrelas (media de IndiaMart)

Mellor para

Madeira, acrílico, metais brandos, CNC de escritorio (3018, 6040, etc.)

Por que os obradoiros indios adoran

·  Silencioso e baixa vibración : funciona de xeito silencioso incluso a máis de 18.000 RPM durante traballos de gravado longos.

·  Plug-and-Play con VFD : emparexa perfectamente con VFD de 2,2 kW de orzamento (Huanyang, Delta, etc.).

·  Durabilidade comprobada : máis de 1.000 unidades vendidas en IndiaMart cunha taxa de fracaso < 2 % no primeiro ano.

·  ER20 Versatilidade : contén ferramentas de 3 a 13 mm; ideal para tallado en 3D, fresado de PCB e creación de carteles.

Consello de instalación rápida

1. Montar usando unha abrazadeira de eixe de 80 mm (incluída na maioría dos kits).

2. Conecte trifásico + terra ao VFD (UVW-PE).

3. Establecer VFD:  P0-03 = 400 Hz P1-02 = 24000 RPM P2-01 = 220 V.

Consello profesional : engade unha zapata antipolvo de 1.200 ₹ + mangueira de extracción de 60 mm para manter limpos os rodamentos e prolongar a vida útil nun 30 %.

Ligazón de compra (IndiaMart):

Busca 'HQD GDF 2.2kW ER20': filtra por máis de 4,5 vendedores en Mumbai/Pune para a entrega máis rápida.

2. Mysweety 500W ER11 - O mellor para principiantes

Especificación

Detalles

Poder

0,5 kW (500 W)

Refrixeración

Refrixerado por aire

Rango de RPM

8.000–26.000

Tipo de pinza

ER11 (sujeción de 0,5–7 mm)

Compatibilidade VFD

Si (a través do conversor de 48 V CC incluído)

Aprox. Prezo

4.500 R$–6.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,4 estrelas (Amazon India)

Mellor para

Fresado de PCB, coiro, madeira branda, 3018-PRO, pequeno CNC DIY

Por que os afeccionados indios adoran

·  Kit todo-en-uno : vén con  13 pinzas ER11  +  adaptador de alimentación de 48 V  +  perilla do controlador de velocidade  ; non se necesita VFD separado.

·  Silencioso a 12.000 RPM : perfecto para uso doméstico (apto para apartamentos).

·  Plug-and-Play : entrada de CC de 3 fíos (sen confusión de cableado trifásico).

·  Amazon Bestseller : máis de 5.000 unidades vendidas con <3 % de retorno DOA.

Guía de configuración rápida

1. Montar mediante  unha abrazadeira de 52 mm  (incluída).

2. Conecte  o adaptador de 48V 10A  → eixo →  perilla de control de velocidade.

3. Axuste as RPM mediante o botón (8K–26K). Sen programación VFD!

Consello profesional : use bits de PCB de 0,8-3 mm a 18.000 RPM con 0,1 mm de profundidade por pasada para trazos limpos. Engade un ventilador de refrixeración de 350 ₹ se funciona >30 minutos.

Ligazón de compra (Amazon India):

Kit de eixe Mysweety de 500 W – Busca  'Eixo Mysweety de 500 W ER11'  e selecciona  Cubrido por Amazon  para entrega en 2 días.

3. Zhong Hua Jiang 1.5kW ER11 - Precisión con refrixeración por auga

Especificación

Detalles

Poder

1,5 kW

Refrixeración

Refrixerado por auga

Rango de RPM

0–24.000

Tipo de pinza

ER11 (sujeción de 0,5–7 mm)

Esgotamento

≤ 0,005 mm (certificación CE)

Compatibilidade VFD

Si (incluído 1,5 kW VFD)

Aprox. Prezo

12.000 R$–15.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,6 estrelas (AliExpress e IndiaMart)

Mellor para

Aluminio, latón, madeira, MDF, 6040/6090 CNC, talleres húmidos

Por que as tendas de CNC indias confían nel

·  Kit completo de refrixeración por auga : inclúe  bomba de 80 W, mangueira de silicona de 5 m , VFD de 1,5 kW e  xogo de chaves ER11.

·  Aceleración térmica cero : mantén 24.000 RPM durante  máis de 4 horas  en veráns indios de 40 °C.

·  Rodamentos de precisión : 2x P4 contacto angular (dianteiro) + 2x P4 (traseiro) - <0,005 mm de desviación.

·  Calidade de exportación global : certificado CE, ISO 9001; Máis de 10.000 unidades enviadas á India a través de AliExpress/IndiaMart.

Guía de configuración rápida

1. Montaxe cunha  abrazadeira de 80 mm refrixerada por auga  (800 ₹ extra se non se inclúe).

2. Enche o depósito da bomba con  auga destilada + 5% de refrixerante  (evita que se produzan algas).

3. Conectar:

o  Huso → VFD (UVW-PE)

o  Bomba → Enchufe 220V

o  Configuración VFD : P0-03 = 400 Hz | P1-02 = 24000 RPM | P2-01 = 220 V

4. Fai funcionar a bomba  5 minutos antes do fuso  para evitar o arranque en seco.

Consello profesional : engade un interruptor de caudal de 600 ₹ ao VFD (PD014): detén automaticamente o husillo se a bomba falla. Use fresas de carburo de 6 mm a 18.000 RPM, 0,2 mm DoC para aluminio.

Ligazón de compra (IndiaMart/AliExpress):

·  Amazon: 'Zhong Hua Jiang 1.5kW refrixerado por auga'  –  Vendedores de filtros en Pune/Mumbai

·  AliExpress: Tenda oficial

4. VEVOR 2.2kW ER20 - Potencia refrixerada por aire de grao profesional

Especificación

Detalles

Poder

2,2 kW

Refrixeración

Refrixerado por aire

Rango de RPM

0–24.000

Tipo de pinza

ER20 (sujeción de 1–13 mm)

Frecuencia

0–400 Hz

Deseño Corporal

Cadrado (instalación fácil)

Aprox. Prezo

15.000 R$–18.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,7 estrelas (Amazon India e VEVOR.in)

Mellor para

MDF, acrílico, metais brandos, 6040/6090 CNC, tendas de rotulación comercial

Por que os profesionais indios elixen VEVOR en 2025

·  Vantaxe do corpo cadrado : bloquea ríxidamente en  abrazaderas de 80 mm  - cero tambaleo a 24.000 RPM.

·  Alto par a baixas RPM : Ofrece  1,5 Nm a 6.000 RPM  , perfecto para fresado de MDF de 12 mm.

·  Rodamentos de calidade industrial : híbrido de cerámica 4x (2 dianteiras, 2 traseiras) - máis de 8.000 horas.

·  Comentarios dos usuarios de 2025 : máis de 1.200 críticas de Amazon encomian  <0,01 mm de esgotamento  despois de 6 meses de uso intensivo.

Guía de configuración rápida

1. Montar usando  unha abrazadeira cadrada de 80 mm  (1.200 ₹ en Amazon).

2. Conecte  trifásico + PE  a VEVOR 2,2 kW VFD (se vende por separado ou en kit).

3. Configuración VFD:

o  P0-03 = 400 Hz

o  P1-02 = 24000 RPM

o  P2-01 = 220 V

o  P4-01 = 50% (aumento de par para baixas RPM)

4. Executar  5 minutos a 12.000 RPM  no primeiro arranque para asentar os rodamentos.

Consello profesional : combínalo cun kit VFD VEVOR de 2,2 kW de ₹ 2800 (inclúe panel remoto). Engade 900 ₹ de protección contra po + mangueira de 4' para manter limpa a admisión do ventilador: prolonga a vida útil nun 40 %.

Ligazón de compra (Amazon India/VEVOR.in):

·  Amazon: VEVOR 2.2kW ER20 refrigerado por aire – Busca  'VEVOR 2.2kW huso ER20'  +  Prime

·  VEVOR India Official: o paquete con VFD aforra ₹ 1.500 (use o código  VEVOR2025 )

5. ATO 800W ER11 - Actualización intelixente para afeccionados

Especificación

Detalles

Poder

0,8 kW (800 W)

Refrixeración

Refrixerado por auga

Rango de RPM

0–24.000

Tipo de pinza

ER11 (sujeción de 0,5–7 mm)

Entrada

220 V monofásico (VFD convértese en trifásico)

Esgotamento

≤ 0,01 mm

Aprox. Prezo

8.000 R$–10.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,5 estrelas (ATO.com e IndiaMart)

Mellor para

Plásticos, madeira, PCB, aluminio brando, 3018-PROVER, melloras de Shapeoko

Por que os afeccionados indios están a actualizarse a ATO en 2025

·  Campión de peso lixeiro : só  2,7 kg  : perfecto para actualizacións de pórtico sen tensión do eixe Z.

·  Amigable monofásico : funciona con  enchufe doméstico estándar de 220 V  mediante VFD de 1,5 kW (non se necesita trifásico).

·  Refrixeración por auga silenciosa : cero ruído do ventilador +  <45 °C despois de 2 horas  de gravado continuo.

·  Valor intelixente : un 30                                                                                                                          : 30                  ) que Mysweety de 500 W, pero só 3.000 ₹ extra.

Guía de configuración rápida

1. Montar cunha  abrazadeira de 65 mm refrixerada por auga  (650 ₹ en Amazon).

2. Use  unha mini bomba de 12 L + configuración de balde  (kit de 1.200 ₹).

3. Conectar:

o  ATO 1,5 kW VFD  → husillo (UVW-PE)

o  Bomba → Enchufe do temporizador de 220 V  (prefunción automática de 5 min)

4. Configuración VFD:

o  PD013 = 400 Hz

o  PD014 = 24000 RPM

o  PD142 = 3,7 A  (corriente nominal de 800 W)

o  PD005 = 220 V

Consello profesional : engade un sensor de fluxo en liña de 400 ₹ (accesorio ATO): o VFD detense se o fluxo de auga cae. Use brocas de 3 flautas de 3,175 mm a 20.000 RPM, 0,15 mm DoC para acabado espejo acrílico.

Ligazón de compra (ATO / IndiaMart):

·  Oficial de ATO: Kit de 800 W refrigerado por auga: usa o código  ATOINDIA25  por 500 ₹ de desconto + pinza gratuíta

·  IndiaMart: 'ATO 800W ER11': busca  vendedores de Delhi/Noida  para entrega en 4 días

6. Triquench 1.5kW ER11 - Excelencia de deseño local

Especificación

Detalles

Poder

1,5 kW

Refrixeración

Refrixerado por aire

RPM

Fixado 18.000 (ou 0-24.000 con VFD)

Tipo de pinza

ER11 (sujeción de 0,5–7 mm)

Rodamentos

4x Cerámica (grado P4)

Entrada

220 V trifásico (a través de VFD)

Aprox. Prezo

10.000 R$–13.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,6 estrelas (IndiaMart e foros locais)

Mellor para

Gravado de xoias, PCB, incrustacións de madeira fina, 3018/6040, pequenas MIPYMES

Por que os fabricantes indios confían en Triquench (Ahmedabad-Made)

·  ADN 100% local : Deseñado e construído en  Ahmedabad GIDC  : recambios dispoñibles en  24 horas.

·  Borde de rodamentos de cerámica : funciona  máis frío e máis silencioso  que o aceiro a 18.000 RPM; Descentramento <0,008 mm.

·  Rede de servizos : máis de 12 centros de servizos en  Gujarat, Maharashtra, Delhi NCR.

·  Favorito MSME : máis de 3.000 unidades en  grupos de xoias Rajkot  & Unidades PCB Surat.

Guía de configuración rápida

1. Montar usando  unha abrazadeira redonda de 65 mm  (550 ₹ de Triquench).

2. Combínalo con  Triquench 1,5 kW VFD  (₹4.800) ou calquera Huanyang.

3. Configuración VFD (se é a velocidade variable):

o  P0-03 = 400 Hz

o  P1-02 = 24000 RPM

o  P2-01 = 220 V

o  P4-11 = 300 Hz  (modo fixo 18K opcional)

4. Executar  10 minutos a 12.000 RPM  no primeiro uso para romper os rodamentos.

Consello profesional : use o kit de servizo Triquench ₹ 1,200 (rolamentos + selos) - Substitución de bricolaxe en 20 minutos. Para traballos con PCB: 0,2 mm V-bits a 18.000 RPM, 0,05 mm DoC.

Ligazón de compra e servizo:

·  IndiaMart : Busca 'Triquench 1.5kW ER11 Ahmedabad' - Solicite  visita á fábrica

·  Oficial : Triquench CNC Solutions – Chame ao  +91 98250 334XX  para  entrega na mesma semana + 1 ano de garantía in situ

7. RATTMMOTOR 300W ER8 - Compacto para proxectos de bricolaxe

Especificación

Detalles

Poder

0,3 kW (300 W)

Refrixeración

Refrixerado por aire

Rango de RPM

10.000-20.000

Tipo de pinza

ER8 (sujeción de 0,5–4 mm)

Tipo de motor

DC sen escobillas

Entrada

48 V CC (a través do controlador de velocidade PWM)

Aprox. Prezo

3.000 R$–5.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,5 estrelas (Amazon India e AliExpress)

Mellor para

Espuma, balsa, plásticos brandos, xoguetes, mini CNC, gravadores portátiles

Por que os fabricantes de bricolaxe indios adoran RATTMMOTOR

·  Feather-Light : só  ​​0,68 kg  , ideal para  pórticos impresos en 3D  ou  construccións alimentadas por batería.

·  Non se necesita VFD : funciona cun  adaptador estilo portátil de 48 V  +  botón PWM  (velocidade 0–100%).

·  Silencioso e eficiente : <50 dB a 15.000 RPM;  <30 W de consumo inactivo.

·  Amazon Top Pick : máis de 8.000 unidades vendidas na India para  3018-MINI, plotters, gravadores de ovos.

Guía de configuración rápida

1. Montar usando  unha abrazadeira de 43 mm  (250 ₹ en Amazon).

2. Conectar:

o  Adaptador 48V 7A  →  Controlador PWM  →  eje (2-pin)

o  Opcional:  mod de ventilador de 12 V  para refrixeración adicional.

3. Axuste as RPM mediante  o botón  (10K–20K). Sen programación!

4. Use  puntas de vástago de 1–3 mm  (pinzas ER8 incluídas).

Consello profesional : alimentación con batería 18650 (48 V) para gravar sen fíos. Engade un anel LED flexible de 180 R$ para esculpir escuma sen sombras.

Ligazón de compra (Amazon India / AliExpress):

·  Amazon: Kit RATTMMOTOR 300W ER8 – Busca  'RATTMMOTOR 300W husillo ER8'  +  Prime  (inclúe adaptador + 7 pinzas)

·  AliExpress: tenda oficial: paquete con  controlador PWM + abrazadera  aforra 400 ₹ (entrega de 7 a 14 días)

8. Bergerda 3kW ER20 – Central eléctrica para fresado de metais lixeiros

Especificación

Detalles

Poder

3 kW

Refrixeración

Refrixerado por auga

Rango de RPM

0–24.000

Tipo de pinza

ER20 (sujeción de 1–13 mm)

Torque

1,2 Nm (pico)

Tensión

380 V trifásico (compatible con aumento de 220 V)

Esgotamento

≤ 0,008 mm

Aprox. Prezo

20.000 R$–25.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,8 estrelas (Kuvam e IndiaMart)

Mellor para

Aluminio, latón, aceiro (cortes lixeiros), 6040/6090 resistente, talleres de traballo

Por que os fabricantes indios elixen Bergerda (a través de Kuvam)

·  Torque devorador de metal :  1,2 Nm @ 12.000 RPM  – molinos  de aluminio 6061 a 0,5 mm DoC, 800 mm/min.

·  ADN industrial : 4  rodamentos cerámicos NSK/P4 selados IP65 , opción de codificador preparado para servo.

·  Kuvam Local Backup :  almacéns de Bangalore e Pune  : rodamentos en stock,  servizo de 48 horas.

·  Listo para 380 V : enchufe directo para  trifásico de fábrica ; Transformador elevador de 2800 ₹ para tendas de 220 V.

Guía de configuración rápida

1. Montar cunha  abrazadeira de 100 mm refrixerada por auga  (1.800 ₹ de Kuvam).

2. Use  un enfriador de circuito pechado de 12 l/min  (paquete de 18.000 ₹) ou  unha bomba de 80 W + radiador.

3. Conectar:

o  Bergerda 3 kW VFD  (incluído no kit Kuvam) →  UVW-PE

o  Enfriador → husillo (conexión rápida G1/4')

4. Configuración VFD:

o  P0-03 = 400 Hz

o  P1-02 = 24000 RPM

o  P2-01 = 380 V  (ou 220 V con transformador)

o  PD142 = 8,5 A

Consello profesional : habilite o modo vectorial sen sensor VFD (P0-01 = 2) para un 150 % de par a 6.000 RPM. Use carburo de 8 mm de 2 flautas a 14.000 RPM, 0,3 mm DoC, 15 % de paso para aluminio.

Ligazón de compra e asistencia:

·  Kuvam Technologies (Distribuidor Oficial) : www.kuvam.in/bergerda-3kw – Use o código  KUVMETAL25  para  o kit gratuíto de mangueira do enfriador

·  IndiaMart : Busca  'Bergerda 3kW ER20 Kuvam'  - recollida en Bangalore ou  entrega PAN India en 3 días

·  Servizo : Chame  +91 80 4173 88XX  –  1 ano de substitución + 3 anos de garantía de rodamentos

9. SainSmart Genmitsu 710W ER11 - Actualización Plug-and-Play

Especificación

Detalles

Poder

0,71 kW (710 W)

Refrixeración

Refrixerado por aire

Rango de RPM

0-20.000

Tipo de pinza

ER11 (sujeción de 1–7 mm)

Monte

52 mm (Genmitsu 3020-PRO/3020-PRO MAX)

Entrada

48 V CC (a través do controlador incluído)

Aprox. Prezo

6.500 R$–8.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,7 estrelas (Amazon India e SainSmart.in)

Mellor para

Serie Genmitsu 3020, madeira contrachapada, acrílico, madeira branda, actualización de pasatempos

Por que os propietarios indios de Genmitsu actualizan en 2025

·  Ajuste perfecto :  soporte de aluminio + 4 parafusos  =  cambio en 5 minutos  do motor 775 de serie.

·  Velocidade de corte 2X :  710W vs 300W  →  0,8 mm DoC en madeira contrachapada a 15.000 RPM.

·  Cero problema de cableado :  adaptador de 48 V 15 A + dial PWM  incluído - sen VFD, sen trifásico.

·  Ecosistema SainSmart : Auto-recoñecido en  Candle/UGS ; firmware oficial  3020-PRO MAX v2.3.

Guía de configuración rápida

1. Retire o motor 775 de serie (4 parafusos).

2. Soporte de  parafuso Genmitsu 710W  (pre-perforado, drop-in).

3. Enchufe  adaptador de 48V → controlador PWM → eixe.

4. Xire o dial ao  75% (≈15.000 RPM)  - comeza a cortar!

5. Opcional: engade  450 ₹ zapata para po de 52 mm  (accesorio SainSmart).

Consello profesional : use fresa plana de 2 flautas de 3,175 mm a 18.000 RPM, 0,6 mm DoC, 1200 mm/min en MDF. Activa o firmware SainSmart 'Modo silencioso': baixa o ruído a 58 dB.

Ligazón de compra (Amazon India / SainSmart):

·  Amazon: Kit de actualización Genmitsu 710W – Busca  'Eixo SainSmart 710W 3020'  +  Prime  (inclúe soporte + 5 pinzas)

·  SainSmart India: o paquete con  3020-PRO MAX  aforra 1.200 ₹ (use  GEN710 )

10. HQD 3,5 kW ER20 - Potencia de alta resistencia para talleres

Especificación

Detalles

Poder

3,5 kW

Refrixeración

Refrixerado por aire

Rango de RPM

0–18.000

Tipo de pinza

ER20 (sujeción de 1–13 mm)

Torque

1,33 Nm (pico @ 12.000 RPM)

Tensión

Doble 220 V/380 V trifásico

Esgotamento

≤ 0,01 mm

Aprox. Prezo

22.000 R$–28.000 R$

Valoración de usuarios

Máis de 4,8 estrelas (foros de IndiaMart e Chennai CNC)

Mellor para

MDF, madeira contrachapada, aluminio, latón, fresadoras grandes 1212/1325, tendas de produción

Por que os profesionais de Chennai e Coimbatore funcionan con HQD 3,5 kW

·  Workshop Beast : corta  MDF de 19 mm en 1 pasada  a 12.000 RPM, broca de 3 flautas de 8 mm, 3 m/min.

·  Flex de dobre voltaje :  tendas domésticas de 220 V  (con VFD) ou  380 V directo de fábrica  , sen necesitar transformador.

·  Construción a proba de balas : 4  rodamentos de cerámica NSK, corpo de aluminio fundido, ventilador resistente ao po IP55.

·  Local King : máis de 2.000 unidades en tendas  Ambattur e Peelamedu  ;  substitución de rodamentos o mesmo día  a través de HQD Chennai.

Guía de configuración rápida

1. Montaxe cunha  abrazadeira de 100 mm refrixerada por aire  (2200 ₹ de HQD Chennai).

2. Use  un VFD HQD de 4 kW  (12.000 ₹) ou calquera modelo de 220 V/380 V.

3. Configuración VFD:

o  P0-03 = 300 Hz  (18.000 RPM máx.)

o  P1-02 = 18000 RPM

o  P2-01 = 220V ou 380V

o  PD142 = 14 A

o  P4-01 = 8%  (aumento de par a baixas RPM)

4. Corre  15 minutos a 9.000 RPM  no primeiro arranque.

Consello profesional : engade ₹ 3800 HQD sensor de lonxitude da ferramenta automática para traballos por lotes. Use broca de compresión de 12 mm a 15.000 rpm, 0,8 mm DoC, 4 m/min en MDF de 18 mm, sin rotura.

Ligazón de compra e servizo (Sede de Chennai):

·  IndiaMart : Busca 'HQD 3.5kW ER20 Chennai' – Filtro  de vendedores de Ambattur

·  HQD South India : Chama ao  +91 98410 774XX  -  Demo gratuíta no lugar + 2 anos de garantía

·  Paquete : VFD + abrazadera + 10 pinzas =  32.000 ₹ todo dentro  (aforra 4.000 ₹)

Cada un destes  motores de eixo CNC  ofrece puntos fortes únicos para necesidades específicas, xa sexa o gravado de pasatempos, o corte de metal ou a produción industrial. Para a accesibilidade e fiabilidade,  Zhong Hua Jiang  e  Triquench  son opcións sólidas. Para un rendemento profesional,  HQD , Mysweety e  VEVOR  están na parte superior.

Escolla con sabedoría e a súa configuración CNC ofrecerá precisión, eficiencia e un rendemento duradeiro.

Mellores prácticas de instalación

Instalar correctamente un motor de eixo CNC é a base da súa fiabilidade a longo prazo. Estes son os pasos máis eficaces a seguir:

Prepare unha superficie de montaxe limpa e estable

Antes da instalación, asegúrese de que a zona de montaxe do eixe estea limpa, plana e estable. O po ou as superficies irregulares poden causar vibracións e reducir a precisión. Aperte sempre os parafusos de montaxe con seguridade para evitar o movemento durante o funcionamento.

Comproba as conexións eléctricas

Verifique que a tensión e a frecuencia coincidan coas especificacións do fuso. Use cables apantallados para minimizar o ruído eléctrico. Un cableado inadecuado pode provocar sobrequecemento ou paradas súbitas. Conecte sempre o fuso a un VFD (Variable Frequency Drive) compatible para un control óptimo.

Asegúrese de refrixeración adecuada

Segundo o tipo de eixo, garantice un arrefriamento adecuado por aire ou auga. Para  os fusos arrefriados por aire , manteña as ventilacións libres de po. Para  os fusos refrixerados por auga , use un refrixerante limpo e verifique o fluxo regularmente. Un arrefriamento insuficiente pode acurtar significativamente a vida útil do fuso.

Aliñar o soporte da ferramenta con precisión

O aliñamento axeitado da ferramenta é vital para o corte de precisión. O desalineamento pode causar desgaste da ferramenta, imperfeccións da superficie e desequilibrio do fuso. Use instrumentos de medición de precisión para comprobar o aliñamento antes de cada uso.

Proba o fuso gradualmente

Despois da instalación, faga funcionar o fuso a baixa velocidade durante uns minutos. Aumente gradualmente as RPM para comprobar se hai ruídos ou vibracións pouco habituais. Isto axuda a identificar posibles problemas antes de que funcione completamente.

Mantemento para unha maior vida útil

O mantemento de rutina garante un rendemento constante do fuso e evita fallos inesperados. Implementa estas prácticas clave para prolongar a vida útil do teu fuso.

Limpe o fuso regularmente

O po e os restos poden acumularse rapidamente, especialmente durante o corte de madeira ou metal. Use aire comprimido para limpar a entrada de aire e as superficies externas. Evite o uso de disolventes fortes que poidan danar xuntas ou rodamentos.

Monitorizar o estado dos rodamentos

Os rodamentos son fundamentais para o rendemento do fuso. Escoita se hai sons ou vibracións pouco habituais que poidan indicar desgaste. Substitúa os rodamentos desgastados inmediatamente para evitar máis danos internos.

Manter a lubricación adecuada

Se o seu modelo de eixo require lubricación, siga o programa recomendado polo fabricante. O exceso de lubricación pode provocar un sobreenriquecemento, mentres que a falta de lubricación provoca un fallo dos rodamentos.

Inspeccionar compoñentes eléctricos

Comprobe regularmente o VFD, os cables de alimentación e os conectores para detectar signos de desgaste ou sobrequecemento. As conexións soltas poden provocar velocidades inestables do fuso e afectar á precisión de corte.

Evite sobrecargar o fuso

O funcionamento continuo a RPM ou carga máximas pode acurtar a vida útil do fuso. Opere dentro da capacidade nominal e permita pausas curtas durante longas tiradas de produción para evitar o sobreenriquecido.

Almacene o fuso correctamente

Cando non estea en uso, garde o fuso nun ambiente seco e sen po. Mantéñase cuberto para evitar a contaminación. O almacenamento a longo prazo require lubricar os rodamentos para evitar a corrosión.

A instalación e o mantemento dun motor de eixo CNC con coidado garante un funcionamento fiable e resultados de alta calidade. Un fuso ben mantido non só ofrece cortes máis suaves senón que tamén aforra enerxía e reduce o tempo de inactividade da máquina.

Seguindo estas mellores prácticas, maximizarás o rendemento, a eficiencia e a vida útil do teu motor de eixo CNC, mantendo a túa liña de produción funcionando sen problemas e rendibles.

Lista de contidos
Solicite a nosa mellor cotización

Contratación global de axentes autorizados!

Únete a nós como distribuidor exclusivo de máquinas de enrutador CNC e motores de eixo CNC. Como fabricante profesional, ofrecemos máquinas de alto rendemento, marxes de beneficio atractivas, formación técnica e soporte de marketing completo. Crea unha forte asociación connosco e amplía o teu mercado con confianza.

Produtos

Ligazóns rápidas

Contacta connosco

    zhonghuajiang@huajiang.cn
  +86- 13915011877
   No.379-2, Hengyu Road, cidade de Henglin, distrito de Wujin, Changzhou, Jiangsu, China
© COPYRIGHT   2025 CHANGZHOU HUAJIANG ELECTRICAL CO.,LTD TODOS OS DEREITOS RESERVADOS.