Please Choose Your Language
तपाईं यहाँ हुनुहुन्छ: घर » समाचार » भारतमा शीर्ष १० डेस्कटप CNC स्पिन्डल मोटर्स

भारतमा शीर्ष 10 डेस्कटप सीएनसी स्पिन्डल मोटर्स

दृश्य: 0     लेखक: साइट सम्पादक प्रकाशन समय: 2025-10-24 उत्पत्ति: साइट

फेसबुक साझेदारी बटन
twitter साझेदारी बटन
लाइन साझेदारी बटन
wechat साझेदारी बटन
लिङ्क साझा बटन
Pinterest साझेदारी बटन
व्हाट्सएप साझेदारी बटन
kakao साझेदारी बटन
snapchat साझेदारी बटन
टेलिग्राम साझेदारी बटन
यो साझेदारी बटन साझा गर्नुहोस्

सीएनसी स्पिन्डल मोटर के हो?

cnc पानी चिसो स्पिन्डल मोटर


 CNC स्पिन्डल मोटर कम्प्युटर न्यूमेरिकल कन्ट्रोल (CNC) मेसिनको कोर घुमाउने कम्पोनेन्ट हो जसले काट्ने उपकरण (जस्तै अन्त मिल, ड्रिल बिट, वा राउटर बिट) लाई वर्कपीसबाट सामग्री हटाउन उच्च गतिमा चलाउँछ। यसले विद्युतीय ऊर्जालाई मेकानिकल रोटेशनमा रूपान्तरण गर्छ, सामान्यतया 8,000 देखि 30,000 RPM वा सोभन्दा बढी, अनुप्रयोगको आधारमा। मुख्य सुविधाहरू समावेश:

·  पावर मूल्याङ्कन : वाट (W) वा अश्वशक्ति (HP) मा नापिएको, जस्तै, डेस्कटप मोडेलहरूको लागि 500W देखि 2.2kW।

चिसोका  प्रकारहरू : एयर-कूल्ड (सरल, फ्यान-आधारित) वा पानी-चिसो (शान्त, लामो समयसम्म प्रयोगको लागि राम्रो)।

·  नियन्त्रण : प्रायः उपकरण होल्डिङको लागि ER कोलेटहरू प्रयोग गर्दछ र सटीक गति समायोजनको लागि VFDs (भेरिएबल फ्रिक्वेन्सी ड्राइभहरू) वा ब्रशलेस DC नियन्त्रकहरूसँग एकीकृत हुन्छ।

·  प्रकारहरू : स्पिन्डल मोटरहरू एसी इन्डक्सन, ब्रशलेस DC, वा सर्वो-आधारित हुन सक्छन्, ब्रशलेस DC डेस्कटप सीएनसीहरूमा दक्षता र कम मर्मतसम्भारका लागि लोकप्रिय छ।

मानक मोटरहरूको विपरीत, CNC स्पिन्डलहरू परिशुद्धता मेसिनिङ सुनिश्चित गर्न चल गति, कम्पन प्रतिरोध, र रनआउट सटीकता (सामान्यतया <०.०१ मिमी) मा उच्च टर्कको लागि डिजाइन गरिएको हो।

किन CNC स्पिन्डल मोटर्स डेस्कटप मेसिनहरूको लागि महत्त्वपूर्ण छ

डेस्कटप सीएनसी मेसिनहरूमा - शौकहरू, प्रोटोटाइपिङ, र साना-स्तरीय उत्पादनहरूका लागि कम्प्याक्ट प्रणालीहरू - स्पिन्डल मोटर प्रदर्शन, बहुमुखी प्रतिभा, र आउटपुट गुणस्तर निर्धारण गर्ने सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण घटक हो। यहाँ कारण छ:

·  सटीक र समाप्त गुणस्तर : कम रनआउट भएका उच्च-RPM स्पिन्डलहरूले काठ, एक्रिलिक, एल्युमिनियम र नरम धातुहरू जस्ता सामग्रीहरूमा राम्रो कटौती गर्न सक्षम पार्छन्, उपकरण चिन्हहरू र पोस्ट-प्रोसेसिङ आवश्यकताहरू घटाउँछन्।

·  सामाग्री बहुमुखी प्रतिभा : एक शक्तिशाली स्पिन्डल (जस्तै, 1.5kW+) ले सफ्टवुडहरू (कम RPM, उच्च टर्क) र धातुहरू (उच्च RPM, सन्तुलित फिड दरहरू), परियोजनाको दायरा विस्तार गर्ने बीच स्विच गर्न अनुमति दिन्छ।

·  दक्षता र उत्पादकता : PWM वा 0–10V संकेतहरू मार्फत चल गति नियन्त्रणले उपकरणको पहिरनलाई न्यूनीकरण गर्छ, अत्यधिक तातो हुनबाट रोक्छ, र छिटो चक्र समयलाई समर्थन गर्दछ — सीमित कार्यस्थान भएका डेस्कटप प्रयोगकर्ताहरूका लागि महत्त्वपूर्ण।

·  लागत-प्रभावकारिता : स्पिन्डल अपग्रेड गर्दा (जस्तै, 300W बाट 800W) आधारभूत राउटर-आधारित CNC लाई सम्पूर्ण प्रणाली प्रतिस्थापन नगरी सक्षम मिलिङ मेसिनमा रूपान्तरण गर्न सक्छ।

·  आवाज र सुरक्षा : पानी-चिसो स्पिन्डलहरू एयर-कूल्डहरू भन्दा शान्त (<70dB) काम गर्छन्, तिनीहरूलाई घरको ग्यारेज वा साझा कार्यशालाहरूको लागि उपयुक्त बनाउँदछ।

भरपर्दो स्पिन्डल बिना, डेस्कटप सीएनसीहरू हल्का उत्कीर्णन वा नरम सामग्रीहरूमा सीमित छन्, जसले मेसिनको 'हृदय' को रूपमा यसको भूमिकालाई अधोरेखित गर्दछ।

भारतमा डेस्कटप सीएनसी मेसिनहरूको बढ्दो बजार

भारतको डेस्कटप CNC बजारले मेकर आन्दोलन, स्टार्टअप इकोसिस्टम र किफायती उत्पादन प्रजातान्त्रिकीकरणद्वारा संचालित द्रुत बृद्धिको अनुभव गरिरहेको छ। मुख्य प्रवृत्तिहरू समावेश छन्:

·  बजार आकार र अनुमानहरू : 2023 मा ~ ₹ 500–800 करोड मूल्यवान, शौक र साना-व्यवसाय खण्ड 2030 सम्म 15-20% CAGR मा बढ्ने प्रक्षेपण गरिएको छ, Amazon India, Flipkart, र विशेष स्टोरहरू (उदाहरणका लागि, Th3kbud ind.

·  चालकहरू :

o  शिक्षा र सीप विकास : अटल टिंकरिङ ल्याबहरू र IIT/NIT fab ल्याबहरू जस्ता पहलहरूले विद्यार्थीहरूमा CNC साक्षरतालाई बढावा दिन्छ।

o  एमएसएमई बूम : 6 करोड भन्दा बढी लघु उद्यमहरूले ठूलो उत्पादनसँग प्रतिस्पर्धा गर्न कस्टम साइनेज, गहना र प्रोटोटाइपिङका लागि डेस्कटप सीएनसीहरू अपनाएका छन्।

o  किफायतीता : चिनियाँ स्पिन्डलहरू (जस्तै, 500W ER11) वा भारतीय ब्रान्डहरू (उदाहरणका लागि, MNC टेक, सिपानी) भएका एन्ट्री-लेभल मेसिनहरू (₹50,000–₹2 लाख) प्रविधि पहुँचयोग्य बनाउँछन्।

o  स्थानीयकरण : कोइम्बटोर, पुणे र राजकोटका निर्माताहरूबाट 'मेक इन इन्डिया' स्पिन्डलहरूको बढ्दो माग, आयात निर्भरता घटाउँदै (हाल चीनबाट ~70%)।

·  चुनौती र अवसरहरू : उच्च आयात शुल्क, पावर उतार-चढाव, र सीप अन्तरहरू कायम छन्, तर स्थानीय सम्मेलन (जस्तै, 3018-PRO किटहरू) र आफ्टरमार्केट अपग्रेडहरू (₹5,000-₹25,000 बाट स्पिन्डलहरू) खाडलहरू पूरा गर्दैछन्।

यो वृद्धिले भारतलाई विश्वव्यापी डेस्कटप निर्माणमा प्रमुख खेलाडीको रूपमा स्थान दिन्छ, स्पिन्डल मोटरको गुणस्तर प्रयोगकर्ता अपनाउने र मेसिनको दीर्घायुमा निर्णायक कारक हो।

डेस्कटप सीएनसी स्पिन्डल मोटर किन्नु अघि विचार गर्ने कारकहरू

डेस्कटप CNC (सामान्यतया 300×300 mm देखि 600×900 mm कार्य खाम) को लागि सही स्पिन्डल छनोट गर्नाले तपाइँको सामग्री, कर्तव्य चक्र, र पसल बाधाहरूसँग मिल्दो मोटर चश्माको माग गर्दछ। तल पाँच महत्वपूर्ण निर्णय कारकहरू छन्, वास्तविक-विश्व बेन्चमार्कहरूसँग परिमाणित।

1. शक्ति र गति मूल्याङ्कन

सामग्री

Power सिफारिस गर्नुभयो

इष्टतम RPM

टर्क @ कम RPM

काठ/MDF/प्लास्टिक

५००–८०० वाट

१२,०००–२४,०००

≥ ०.२५ एनएम @ ६,००० आरपीएम

एल्युमिनियम (६०६१)

१.५–२.२ किलोवाट

१८,०००–२४,०००

≥ 0.8 Nm @ 6,000 RPM

स्टील (हल्का)

२.२–३.५ किलोवाट

८,०००–१८,०००

≥ 1.5 Nm @ 4,000 RPM

औंठाको नियम:

·  पावर (W) ≈ चिप लोड (mm) × फिड दर (mm/min) × काट्ने बल (N)  उदाहरण: 0.1 mm चिप × 1,200 mm/min × 80 N ≈ 1,600 W आवश्यक छ।

गति टिप:

यदि तपाईंले धातुहरू काट्नु भयो भने> 30% टर्क 6,000 RPM भन्दा कम हुने स्पिन्डलहरूबाट बच्नुहोस्—धेरै 800 W '24,000 RPM' एकाइहरूले 6 krpm मा <0.1 Nm डेलिभर गर्दछ, जसले बडबड निम्त्याउँछ।

2. कूलिंग प्रकार: एयर-कूल्ड बनाम पानी-कुल्ड

कारक

एयर-कूल्ड

पानी चिसो

अधिकतम कर्तव्य चक्र

६०% (४० मिनेट अन / २५ मिनेट छुट)

१००%

थर्मल स्थिरता

±8 डिग्री सेल्सियस बहाव

±1 डिग्री सेल्सियस

परिवेश तापमान सीमा

३५ डिग्री सेल्सियस

४० डिग्री सेल्सियस

आवाज (18,000 RPM मा)

७२–७८ dB(A)

५८–६५ dB(A)

सेटअप जटिलता

प्लग-एन्ड-प्ले

चिलर, ट्युबिङ, फ्लो स्विच चाहिन्छ

एयर-कूल्ड छनौट गर्नुहोस् । एल्युमिनियम/स्टील वा ४+ घन्टा रनका लागि  शौक/प्रकाश उत्पादन (<2 घण्टा/दिन) को लागि  वाटर-कूल्ड छनोट गर्नुहोस्  —प्रिलोडको असरलाई रोक्छ र आयु ३–४× विस्तार गर्छ।

3. कोलेट प्रकार (ER11, ER16, ER20)

कोलेट

अधिकतम Ø उपकरण

रनआउट (TIR)

पकड दायरा

सामान्य प्रयोग

ER11

7 मिमी

≤ 8 µm

०.५–७ मिमी

उत्कीर्णन, PCB, 1/8' बिट

ER16

10 मिमी

≤ 8 µm

1-10 मिमी

1/4 ' endmills, हल्का एल्युमिनियम

ER20

13 मिमी

≤ 10 µm

1-13 मिमी

१/२' रफिंग, स्टिल

महत्वपूर्ण जाँच:

पुष्टि गर्नुहोस् ।  कोलेट नट टर्क  (ER11: 17 Nm, ER16: 30 Nm, ER20: 42 Nm) अण्डर-टर्क्ड नटले लोड अन्तर्गत 30-50 µm चिप्लिन्छ।

4. CNC नियन्त्रक र VFDs संग अनुकूलता

आवश्यकता

मिल्नुपर्छ

VFD इनपुट

220 V एकल-चरण (डेस्कटप मानक) वा 380 V 3-चरण

नियन्त्रण संकेत

0-10 V एनालग वा PWM (5 V TTL)

स्पिन्डल प्रतिक्रिया

ओपन-लूप (अधिकांश) बनाम बन्द-लूप एन्कोडर (डेस्कटपमा दुर्लभ)

सफ्टवेयर

Mach3/4, LinuxCNC, GRBL (0-10 V स्पिन्डल आदेश पुष्टि गर्नुहोस्)

रातो झण्डा:

स्वामित्व USB नियन्त्रण बोर्डहरूसँग स्पिन्डलहरू - तपाइँलाई विशेष (प्रायः बग्गी) सफ्टवेयरमा बलियो बनाउँछ। मा टाँसिनुहोस् । Huajiang, Delta, वा Hitachi VFDs  भविष्य-प्रूफिंगको लागि Modbus/RS-485 सँग

5. शोर स्तर र मर्मत आवश्यकताहरू

मेट्रिक

लक्ष्य

परीक्षण विधि

आवाज @ 1 मि

≤ ७० dB(A)

स्मार्टफोन एप (NIOSH)

कम्पन

≤ 1.0 mm/s RMS

स्पिन्डल नाकमा एक्सेलेरोमिटर

असर प्रतिस्थापन

कार्ट्रिज स्वैप <30 मिनेट

कुनै प्रेस आवश्यक छैन

ग्रीस अन्तराल

२,००० घण्टा (सिरेमिक)

लाइफटाइम प्याक रुचाइयो

मर्मत चेकलिस्ट:

·  हरेक ४० घण्टामा एयर फिल्टर (एयर कूल्ड) सफा गर्नुहोस्।

·  शीतलक प्रवाह स्विच अलार्म (पानी-चिसो) जाँच गर्नुहोस्।

·  ब्यालेन्स कोलेट + उपकरण असेम्बली । Hofmann  वा  SBS ब्यालेन्सरमा  रनआउट > 5 µm भएमा

द्रुत निर्णय म्याट्रिक्स

(800 W वर्ग, 3018-PRO देखि 6040 फ्रेम)

केस प्रयोग गर्नुहोस्

स्पिन्डल

चिसो

कोलेट

VFD

काठ/प्लास्टिक

500 W, 24k RPM

हावा

ER11

1.5 kW 220 V

एल्युमिनियम

1.5 kW, 24k RPM

पानी

ER16

2.2 kW 220 V

स्टिल

2.2 kW, 18k RPM

पानी

ER20

4.0 kW 220 V

तपाईंको यी पाँचवटा कारकहरू मिलाउनुहोस्  सामग्री स्ट्याक-अप  र  घण्टा/दिनमा , र तपाईं #1 डेस्कटप CNC पश्चातापबाट बच्नुहुनेछ: अण्डरपावर, ओभरहेटिंग स्पिन्डलहरू जुन बीचमा काट्छन्।

गुणस्तर CNC स्पिन्डल मोटर्स को उपयोग को लाभ

उच्च गुणस्तरको सीएनसी स्पिन्डल मोटरहरूमा लगानीले परिशुद्धता, दीर्घायु र सञ्चालन लागतहरूमा मापनयोग्य फाइदाहरू प्रदान गर्दछ। ईन्जिनियरिङ् सिद्धान्तहरू र वास्तविक-विश्व कार्यसम्पादन डेटाद्वारा समर्थित तीनवटा मुख्य फाइदाहरू तल छन्।

1. परिशुद्धता र प्रदर्शन

गुणस्तरीय स्पिन्डल मोटरहरूले  कडा रनआउट सहिष्णुताहरू  (सामान्यतया ≤ ०.००१ मिमी TIR) र  लगातार टर्क कर्भहरू कायम राख्छन्।  सम्पूर्ण RPM दायरामा यसले सीधा अनुवाद गर्दछ:

·  सुपीरियर सतह फिनिश : Ra मानहरू 1.6 µm (इकोनोमी स्पिन्डल) बाट 0.4 ​​µm वा राम्रोमा झर्छ।

·  कडा आयामी शुद्धता : उच्च-गतिको एल्युमिनियम मेसिनिङमा ±0.005 मिमी खण्ड ± 0.020 मिमी तल्लो-ग्रेड इकाइहरूसँग पार्ट सहिष्णुता होल्ड गर्दछ।

·  ** घटाइएको

प्रिमियम मोटरहरूमा उन्नत सुविधाहरू - सिरेमिक हाइब्रिड बियरिङहरू, लिक्विड-कूल्ड स्टेटरहरू, र भेक्टर-नियन्त्रित VFDs-सक्षम गर्नुहोस्:

·  स्पिन्डल स्पीड ओभरराइड (SSO)  150% सम्म टर्क हानि बिना।

·  कडा ट्याप । 0.01 मिमी पिच त्रुटि संग 4,000 RPM मा

·  हाई-स्पीड मेसिनिङ (एचएसएम)  रणनीतिहरू जसले साइकल समयलाई ३०–४०% घटाउँछ।

2. स्थायित्व र आयु

उच्च-अन्त स्पिन्डलहरूले  इलेक्ट्रोफोरेटिक-कोटेड रोटरहरू SKF/NSK एङ्गुलर-सम्पर्क बियरिङहरू , र  लाइफटाइम ग्रीस प्याकहरू सहित  परिमित-तत्व-विश्लेषण गरिएको आवासहरू प्रयोग गर्छन्। 10 G कम्पन भारहरू सामना गर्ने

कम्पोनेन्ट

इकोनोमी स्पिन्डल

गुणस्तर स्पिन्डल

नतिजा

असर जीवन (L10)

1,500 घण्टा

१२,०००+ घन्टा

8× लामो MTBF

थर्मल साइकल चलाउने

±45 डिग्री सेल्सियस बहाव

±2 डिग्री सेल्सियस (तरल चिसो)

प्रिलोड पतन रोक्छ

दुर्घटना पछि MTTR

४–६ घण्टा

< 1 घण्टा (मोड्युलर कार्ट्रिज)

डाउनटाइम कम गर्छ

Haas र DMG MORI सेवा लगहरूबाट फिल्ड डेटाले गुणस्तरीय स्पिन्डलहरूले  95% अपटाइम हासिल गरेको देखाउँछ। बजेट आयातको लागि 68 % बनाम 5 वर्षमा

3. आवाज घटाउने र ऊर्जा दक्षता

सटीक सन्तुलित रोटरहरू र हेलिकल स्टेटर विन्डिङहरूले ध्वनिक आउटपुटलाई  15-20 dB(A) - 85 dB(A) बाट 18,000 RPM मा 65 dB(A) सम्म कटौती गर्छ—धेरै पसलहरूमा पूर्ण ध्वनिक घेराहरूको आवश्यकतालाई हटाउँदै।

ऊर्जा बचत यसबाट उत्पन्न हुन्छ:

·  सेन्सर रहित भेक्टर नियन्त्रण : V/f ड्राइभहरूमा 96-98% दक्षता बनाम 85%।

·  रिजेनेरेटिभ ब्रेकिङ : मन्दीको समयमा १०–१५% ऊर्जा फिर्ता गर्छ।

·  IE4-वर्ग स्थायी चुम्बक रोटरहरू : I⊃2;R घाटा 40% घटाउनुहोस्।

एक 7.5 kW गुणस्तरको स्पिन्डलले  ~ 6.3 kWh खपत गर्छ जुन  8-घण्टा सिफ्टमा  8.1 kWh को तुलनामा -  बराबरको अर्थव्यवस्था एकाइको लागि  ~650 USD/वर्ष बचत हुन्छ। 0.12 USD/kWh मा

गुणस्तरीय सीएनसी स्पिन्डल मोटर एक पूँजी सम्पत्ति हो जसले स्क्र्याप, डाउनटाइम, र ऊर्जामा बचतलाई कम्पाउन्ड गर्छ जबकि तल्लो तहका कम्पोनेन्टहरूसँग अप्राप्य प्रक्रिया क्षमताहरूलाई सक्षम पार्छ।

कसरी सही डेस्कटप सीएनसी स्पिन्डल मोटर छनौट गर्ने

डेस्कटप CNC मेसिनहरू, लोकप्रिय Shapeoko वा 3018 शृङ्खलाहरू, सटीक काट्ने, उत्कीर्णन, र मिलिङ कार्यहरू चलाउन स्पिन्डल मोटरहरूमा भर पर्छन्। सही छनोट गर्दा तपाईंको सामग्री प्रकारहरू, कार्यप्रवाह मागहरू, र बजेट सन्तुलन समावेश छ। मुख्य विचारहरूमा पावर आउटपुट, गति क्षमताहरू, मेसिन एकीकरण, थर्मल व्यवस्थापन, र समग्र मूल्य समावेश छ। तल, हामी विशेषज्ञ सिफारिसहरू र शौक समुदाय र निर्माताहरूबाट प्रयोगकर्ता अनुभवहरूमा आधारित मुख्य कारकहरू तोड्नेछौं।

पावर र RPM आवश्यकताहरू

पावर (वाट वा किलोवाटमा नापिएको) ले सामग्री काट्नको लागि स्पिन्डलले कति बल प्रयोग गर्न सक्छ भनेर निर्धारण गर्छ, जबकि RPM (रिभोलुसन प्रति मिनेट) ले काट्ने गति र फिनिश गुणस्तरलाई असर गर्छ। टर्क (रोटेशनल फोर्स, प्रायः एनएममा) रोक बिना प्रतिरोध ह्यान्डल गर्नको लागि महत्त्वपूर्ण छ।

सामग्री र कार्यहरूसँग मिलाउनुहोस्

काठ वा प्लास्टिक जस्ता नरम सामग्रीहरूका लागि, 18,000-24,000 RPM भएको 300–800W ले उत्कीर्णन र उथले कटौतीका लागि राम्रोसँग काम गर्छ। आल्मुनियम वा हल्का स्टिल जस्ता कडा सामग्रीहरूलाई गहिरो कटौतीको लागि 1.5–2.5kW र 6,000-15,000 RPM चाहिन्छ, उच्च टर्क (0.85-2.4 Nm) को साथमा बग डाउन रोक्नको लागि। उच्च RPM राम्रो विवरणहरूमा उत्कृष्ट तर टर्क बलिदान; कम RPM रफिंग को लागी अधिक शक्ति प्रदान गर्दछ।

कर्तव्य चक्र विचारहरू

शौकहरूले प्रायः 2 घण्टा भन्दा कम सत्रहरू चलाउँछन्, त्यसैले निरन्तर औद्योगिक प्रयोगको लागि ओभर-स्पेसिङबाट बच्न। आफ्नो उपकरणहरू प्रयोग गरेर परीक्षण गर्नुहोस्—जस्तै, स्थायित्वका लागि 750W+ स्टिलमा भएको 10mm इन्डमिल आवश्यक हुन सक्छ।

टिप

उपकरण व्यास र फिड दर आधारित गणना। काठ र हल्का धातुहरूमा बहुमुखी प्रतिभाको लागि 24,000 RPM मा 2.2kW स्पिन्डल जस्तै मध्य-दायराबाट सुरु गर्नुहोस्।

सीएनसी मिसिन संग अनुकूलता

बेमेल स्पिन्डलले कम्पन, कमजोर सहनशीलता (०.०१ मिमी भन्दा बढी), वा एकीकरण टाउको दुखाइ हुन सक्छ। सधैँ आफ्नो मेसिनको फ्रेम र नियन्त्रक विरुद्ध चश्मा प्रमाणित गर्नुहोस्।

शारीरिक फिट

माउन्टिङ व्यास (जस्तै, 52mm वा 80mm क्ल्याम्प), वजन (डेस्कटप ग्यान्ट्रीहरूको लागि 5kg भन्दा कम), र कोलेट प्रकार (ER11/ER16/ER20 1-13mm उपकरणहरूको लागि) जाँच गर्नुहोस्। Genmitsu वा Zhong Hua Jiang जस्ता लोकप्रिय किटहरूमा Shapeoko/3018 माउन्टहरू समावेश छन्।

विद्युत र नियन्त्रण एकीकरण

भोल्टेज (110V/220V), VFD (चर फ्रिक्वेन्सी ड्राइभ) अनुकूलता, र गति र्याम्पहरूको लागि PWM नियन्त्रण सुनिश्चित गर्नुहोस्। आकस्मिक RPM परिवर्तनहरूले स्टक पावर आपूर्तिहरू ओभरलोड गर्न सक्छ (जस्तै, 3018 किटहरूमा 5A सीमा) — 24V 8–10A अपग्रेड वा सहज सुरुवातको लागि कोड र्याम्पहरू प्रयोग गर्नुहोस्।

टिप

परीक्षण गरिएका जोडीहरूको लागि आफ्नो मेसिनको म्यानुअल वा सामुदायिक फोरमहरू (जस्तै, Reddit को r/hobbycnc) समीक्षा गर्नुहोस्। खराब अनुकूलताले स्टलिङ वा ओभरहेटिंग निम्त्याउँछ।

शीतलन विधि र आवाज स्तर

अति तापले थर्मल विस्तार (०.०५ मि.मि. सम्म त्रुटिहरू), असर लगाउने पहिरन र पावर हानि निम्त्याउँछ। चिसोले आवाजलाई पनि असर गर्छ, जुन घरका पसलहरूमा महत्त्वपूर्ण हुन्छ।

चिसो प्रकार

प्रो

विपक्ष

शोर स्तर

लागि उत्तम

RPM/Temp स्थिरता

एयर-कूल्ड (फ्यानमा आधारित)

सरल सेटअप, कुनै पम्प / लीक छैन; छोटो फटका लागि उच्च टोक़।

ठूलो फ्यानहरू; धुलो निर्माण; लामो दौडमा तापक्रम चाँडै बढ्छ।

70-95 dB (लाउड भ्याकुम जस्तै)।

धुलो पसल, <2-घण्टा सत्र, काठ/प्लास्टिक।

18,000 RPM सम्म; 1 घण्टा पछि तापमान > 50 डिग्री सेल्सियस।

पानी चिसो (सर्क्युलेटिंग फ्लुइड)

शान्त, कुशल गर्मी अपव्यय; उच्च भार सहन।

पम्प (5-10W), जलाशय, र मर्मत आवश्यक छ; चुहावट जोखिम।

<60 dB (नजिक मौन)।

निरन्तर प्रयोग, धातु, सटीक काम।

24,000 RPM सम्म; घन्टाको लागि तापमान <40 डिग्री सेल्सियस।

शोर शमन

एयर-कूल्ड सूट खुला ठाउँहरू तर संलग्नहरू थप्नुहोस्; पानी चिसो ग्यारेज को लागी आदर्श हो। दुबैले उचित मर्मतसम्भारको साथ उपकरणको जीवन विस्तार गर्दछ (जस्तै, पानी प्रणालीका लागि फिल्टरहरू)।

टिप

टर्क कायम राख्न धातुहरूको लागि पानी-चिसो छान्नुहोस्; बजेट ड्राई रन को लागी हावा। उच्च-अन्त मोडेलहरूमा सिरेमिक बियरिङहरूसँग स्थायित्व सुधार हुन्छ।

मूल्य बनाम प्रदर्शन

बजेट स्पिन्डलहरू $50 बाट सुरु हुन्छ (जस्तै, आधारभूत 300W DC उत्कीर्णनका लागि), जबकि प्रिमियम किटहरू $300–500 (VFD र सहायक उपकरणहरू सहित 2.2kW) हिट हुन्छन्। शक्ति, परिशुद्धता, र दीर्घायुको साथ प्रदर्शन मापन - सस्तो भन्दा मूल्यको लागि लक्ष्य।

बजेट ब्रेकडाउन

l  प्रवेश-स्तर ($50–150) : 500–800W एयर-कूल्ड; काठको शौकहरूका लागि राम्रो तर कोलाहल र छोटो अवधि (1-2 वर्ष 8 घण्टा / दिनमा)।

l  मिड-रेन्ज ($150–300) : 1.5–2.2kW वाटर-कूल्ड किटहरू (जस्तै, Vevor वा SainSmart); मिश्रित सामग्रीको लागि सन्तुलित, शान्त, २+ वर्षको आयु।

l  हाई-एंड ($300+) : 2.5kW+ ATC (स्वत: उपकरण परिवर्तन), सिरेमिक बियरिङहरू; एल्युमिनियम/स्टीलको लागि प्रो-ग्रेड, तर डेस्कटपहरूको लागि ओभरकिल।

मान मेट्रिक्स

VFD, कोलेटहरू र पम्पहरूसँग किटहरूलाई प्राथमिकता दिनुहोस् — अतिरिक्तहरूमा $ 100+ बचत गर्नुहोस्। प्रयोगकर्ता समीक्षाहरूले विश्वसनीयताका लागि Zhong Hua Jiang हाइलाइट गर्दछ (Amazon मा 4.5+ ताराहरू)। वारेन्टी बिना अति-सस्तो आयातहरू बेवास्ता गर्नुहोस्, किनकि तिनीहरू लोडमा असफल हुन्छन्।

टिप

कारक कुल लागत (जस्तै, माउन्टको लागि +$ ५०)। धेरैजसो डेस्कटपहरूको लागि, $200–250 2.2kW वाटर-कूल्ड स्पिन्डलले प्रो प्रदर्शनको 80% बिना अतिरिक्त प्रदान गर्दछ।

तपाईंको परियोजनाहरू विरुद्ध यी कारकहरूको मूल्याङ्कन गरेर-जस्तै, काठ चिन्हहरू बनाम एल्युमिनियम प्रोटोटाइपहरू-तपाईं कम शक्ति कटौती वा शोर सेटअपहरू जस्ता सामान्य समस्याहरूबाट बच्नुहुनेछ। फराकिलो अनुकूलताको लागि बहुमुखी 2.2kW वाटर-कूल्ड विकल्पको साथ सुरु गर्नुहोस्, र परिष्कृत गर्न छोटो रनमा परीक्षण गर्नुहोस्। विशिष्ट मेसिन मिलाउनको लागि, निर्माता साइटहरू वा Hobby-Machinist जस्ता फोरमहरू परामर्श गर्नुहोस्।

भारतमा शीर्ष 10 डेस्कटप सीएनसी स्पिन्डल मोटर्स

सही सीएनसी स्पिन्डल मोटर छान्नु सटीक, स्थायित्व, र प्रदर्शनको लागि महत्त्वपूर्ण छ। चाहे तपाईं एक शौक हो वा एक पेशेवर मेसिनिस्ट हो, दायाँ स्पिन्डलले तपाईंको कटौतीको गुणस्तर परिभाषित गर्दछ। तल भारतमा शीर्ष 10 डेस्कटप सीएनसी स्पिन्डल मोटरहरू छन्, विश्वसनीयता, सुविधाहरू, र प्रयोगकर्ता सन्तुष्टिको लागि श्रेणीबद्ध।

1. HQD GDF 2.2kW ER20 - कार्यशालाहरूको लागि विश्वसनीय प्रदर्शनकर्ता

निर्दिष्टीकरण

विवरणहरू

शक्ति

२.२ किलोवाट

चिसो

एयर-कूल्ड

RPM दायरा

०–२४,०००

कोलेट प्रकार

ER20 (३–१३ मिमी क्ल्याम्पिङ)

VFD अनुकूलता

हो (०–४०० हर्ट्ज)

लगभग मूल्य

₹18,000 – ₹ 22,000

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.५+ ताराहरू (IndiaMart औसत)

लागि उत्तम

काठ, एक्रिलिक, नरम धातु, डेस्कटप CNC (3018, 6040, आदि)

किन भारतीय कार्यशालाहरूले यसलाई मन पराउँछन्

·  मौन र कम कम्पन : लामो उत्कीर्णन कार्यहरूमा 18,000+ RPM मा पनि ह्वीस्पर-शान्त चल्छ।

·  VFD सँग प्लग-एण्ड-प्ले : बजेट 2.2 kW VFD हरू (हुआनयाङ, डेल्टा, आदि) सँग निर्बाध जोडी।

·  प्रमाणित स्थायित्व : १,०००+ एकाइहरू पहिलो वर्षमा <२% असफलता दरको साथ IndiaMart मा बेचियो।

·  ER20 बहुमुखी प्रतिभा : 3-13 मिमी उपकरणहरू समात्छ; 3D नक्काशी, PCB मिलिङ, र साइन-बनाउने को लागी आदर्श।

द्रुत स्थापना टिप

1. 80 मिमी स्पिन्डल क्ल्याम्प प्रयोग गरेर माउन्ट गर्नुहोस् (धेरै किटहरूमा समावेश गरिएको)।

2. 3-फेज + ग्राउन्ड VFD (UVW-PE) मा जडान गर्नुहोस्।

3. VFD सेट गर्नुहोस्:  P0-03 = 400 Hz P1-02 = 24000 RPM P2-01 = 220 V.

प्रो टिप : बियरिङहरू सफा राख्न र आयु ३०% लम्ब्याउनको लागि ₹१,२०० डस्ट जुत्ता + ६० एमएम एक्स्ट्र्याक्सन नली थप्नुहोस्।

लिङ्क किन्नुहोस् (IndiaMart):

'HQD GDF 2.2kW ER20' खोज्नुहोस् – छिटो डेलिभरीको लागि मुम्बई/पुनेमा ४.५+ मूल्याङ्कन बिक्रेताहरूद्वारा फिल्टर गर्नुहोस्।

2. Mysweety 500W ER11 - शुरुआतीहरूका लागि उत्तम

निर्दिष्टीकरण

विवरणहरू

शक्ति

०.५ किलोवाट (५०० वाट)

चिसो

एयर-कूल्ड

RPM दायरा

८,०००–२६,०००

कोलेट प्रकार

ER11 (०.५–७ मिमी क्ल्याम्पिङ)

VFD अनुकूलता

हो (48V DC कनवर्टर मार्फत)

लगभग मूल्य

₹४,५००–₹६,०००

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.४+ तारा (अमेजन भारत)

लागि उत्तम

PCB मिलिङ, छाला, नरम काठ, 3018-PRO, सानो DIY CNC

किन भारतीय शौकहरूले यसलाई मन पराउँछन्

·  अल-इन-वन किट : साथ आउँछ  13 ER11 कोलेटहरू  +  48V पावर एडाप्टर  +  स्पीड कन्ट्रोलर नबको  - कुनै छुट्टै VFD आवश्यक पर्दैन।

·  12,000 RPM मा व्हिस्पर-शान्त : घरको प्रयोगको लागि उपयुक्त (अपार्टमेन्ट-अनुकूल)।

·  प्लग-एण्ड-प्ले : 3-तार डीसी इनपुट (कुनै 3-फेज तारिङ भ्रम छैन)।

·  Amazon बेस्टसेलर : 5,000+ इकाइहरू <3% DOA रिटर्नको साथ बेचियो।

द्रुत सेटअप गाइड

1.  52 मिमी क्ल्याम्प प्रयोग गरी माउन्ट गर्नुहोस्  (समावेश गरिएको)।

2.  48V 10A एडाप्टर  → स्पिन्डल →  स्पीड कन्ट्रोल नब जडान गर्नुहोस्.

3. knob (8K–26K) मार्फत RPM समायोजन गर्नुहोस्। कुनै VFD प्रोग्रामिङ छैन!

प्रो टिप : सफा ट्रेसहरूका लागि 0.8-3 mm PCB बिटहरू 18,000 RPM मा 0.1 mm गहिराइ प्रति पास प्रयोग गर्नुहोस्। 30 मिनेट भन्दा कम चलिरहेको खण्डमा ₹350 कूलिङ फ्यान थप्नुहोस्।

लिंक किन्नुहोस् (अमेजन भारत):

Mysweety 500W स्पिन्डल किट - खोज्नुहोस्  'Mysweety 500W स्पिन्डल ER11'  र  Amazon द्वारा पूरा भएको चयन गर्नुहोस्। 2-दिन डेलिभरीको लागि

3. Zhong Hua Jiang 1.5kW ER11 - पानी कूलिंग संग सटीक

निर्दिष्टीकरण

विवरणहरू

शक्ति

१.५ किलोवाट

चिसो

पानी चिसो

RPM दायरा

०–२४,०००

कोलेट प्रकार

ER11 (०.५–७ मिमी क्ल्याम्पिङ)

रनआउट

≤ ०.००५ मिमी (CE-प्रमाणित)

VFD अनुकूलता

हो (१.५ किलोवाट VFD सहित)

लगभग मूल्य

₹१२,०००–₹१५,०००

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.६+ ताराहरू (AliExpress र IndiaMart)

लागि उत्तम

एल्युमिनियम, पीतल, काठ, MDF, 6040/6090 CNC, आर्द्र कार्यशालाहरू

किन भारतीय सीएनसी पसलहरूले यसलाई विश्वास गर्छन्

·  पूरा वाटर-कूल्ड किट :  80W पम्प 5m सिलिकन नली 1.5 kW VFD , र  ER11 रेन्च सेट समावेश गर्दछ.

·  शून्य थर्मल थ्रोटलिंग : लागि 24,000 RPM कायम राख्छ । 4+ घण्टाको  40 डिग्री सेल्सियस भारतीय गर्मीमा

·  प्रेसिजन बियरिंग्स : 2x P4 कोणीय सम्पर्क (अगाडि) + 2x P4 (रियर) - <0.005 मिमी रनआउट।

·  विश्वव्यापी निर्यात गुणस्तर : CE, ISO 9001 प्रमाणित; 10,000+ इकाइहरू AliExpress/IndiaMart मार्फत भारत पठाइयो।

द्रुत सेटअप गाइड

1. साथ माउन्ट गर्नुहोस्  80 mm वाटर-कूल्ड क्ल्याम्पको  (समावेश नभएमा ₹800 अतिरिक्त)।

2. संग पम्प ट्याङ्की भर्नुहोस् । डिस्टिल्ड पानी + 5% शीतलक  (शैवाल रोक्छ)

३. जडान गर्नुहोस्:

o  स्पिन्डल → VFD (UVW-PE)

o  पम्प → 220V प्लग

o  VFD सेटिङहरू : P0-03 = 400 Hz | P1-02 = 24000 RPM | P2-01 = 220 V

4. पम्प चलाउनुहोस् । स्पिन्डल अघि 5 मिनेट  ड्राई स्टार्टबाट बच्न

प्रो टिप : VFD (PD014) मा ₹ 600 फ्लो स्विच थप्नुहोस् - पम्प असफल भएमा स्वत:-स्टप स्पिन्डल। 18,000 RPM मा 6 mm कार्बाइड अन्त मिलहरू प्रयोग गर्नुहोस्, एल्युमिनियमको लागि 0.2 mm DoC।

लिङ्क किन्नुहोस् (IndiaMart/AliExpress):

अमेजन  : 'Zhong Hua Jiang 1.5kW वाटर कूल्ड'  - फिल्टर  पुणे/मुम्बई विक्रेताहरू

AliExpress  : आधिकारिक स्टोर

4. VEVOR 2.2kW ER20 - प्रो-ग्रेड एयर-कूल्ड पावर

निर्दिष्टीकरण

विवरणहरू

शक्ति

२.२ किलोवाट

चिसो

एयर-कूल्ड

RPM दायरा

०–२४,०००

कोलेट प्रकार

ER20 (१–१३ मिमी क्ल्याम्पिङ)

आवृत्ति

०–४०० हर्ट्ज

शरीर डिजाइन

वर्ग (सजिलो माउन्ट)

लगभग मूल्य

₹१५,०००–₹१८,०००

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.७+ ताराहरू (अमेजन भारत र VEVOR.in)

लागि उत्तम

MDF, एक्रिलिक, नरम धातुहरू, 6040/6090 CNC, व्यावसायिक चिन्ह पसलहरू

किन भारतीय पेशेवरहरूले 2025 मा VEVOR रोज्छन्

·  स्क्वायर बडी एडभान्टेज :  80 मिमी क्ल्याम्पहरूमा कडा रूपमा लक हुन्छ  - 24,000 RPM मा शून्य डगमगाउँछ।

·  कम RPM मा उच्च टर्क :  6,000 RPM मा 1.5 Nm डेलिभर गर्दछ  - 12 mm MDF राउटिङको लागि उपयुक्त।

·  औद्योगिक-ग्रेड बियरिंग्स : 4x सिरेमिक हाइब्रिड (2 अगाडि, 2 पछाडि) - 8,000+ घण्टा मूल्याङ्कन गरिएको।

·  2025 प्रयोगकर्ता प्रतिक्रिया : 1,200+ Amazon समीक्षाहरू प्रशंसा  <0.01 mm रनआउट  6 महिनाको भारी प्रयोग पछि।

द्रुत सेटअप गाइड

१.  ८० मिमी स्क्वायर क्ल्याम्प प्रयोग गरी माउन्ट गर्नुहोस्  (अमेजनमा ₹१,२००)।

2.  3-फेज + PE  मा VEVOR 2.2 kW VFD जडान गर्नुहोस् (छुट्टै वा किटमा बेचिएको)।

3. VFD सेटिङहरू:

o  P0-03 = 400 Hz

o  P1-02 = 24000 RPM

o  P2-01 = 220 V

o  P4-01 = 50% (कम RPM को लागि टोक़ बूस्ट)

4. चलाउनुहोस् । 12,000 RPM मा 5 मिनेट  पहिलो स्टार्ट टु सिट बियरिङमा

प्रो टिप : ₹ 2,800 VEVOR 2.2 kW VFD किट (रिमोट प्यानल सहित) सँग जोडा बनाउनुहोस्। फ्यानको सेवन सफा राख्न ₹900 डस्ट बुट + 4' नली थप्नुहोस् – 40% ले जीवन विस्तार गर्दछ।

लिङ्क किन्नुहोस् (Amazon India / VEVOR.in):

·  Amazon: VEVOR 2.2kW ER20 Air-Cooled –  'VEVOR 2.2kW स्पिन्डल ER20'  +  प्राइम खोज्नुहोस्

·  VEVOR भारत आधिकारिक - VFD को साथ बन्डलले ₹ 1,500 बचत गर्छ (कोड  VEVOR2025 प्रयोग गर्नुहोस् )

5. ATO 800W ER11 - Hobbyists को लागि स्मार्ट अपग्रेड

निर्दिष्टीकरण

विवरणहरू

शक्ति

०.८ किलोवाट (८०० वाट)

चिसो

पानी चिसो

RPM दायरा

०–२४,०००

कोलेट प्रकार

ER11 (०.५–७ मिमी क्ल्याम्पिङ)

इनपुट

220V एकल-चरण (VFD 3-चरणमा रूपान्तरण गर्दछ)

रनआउट

≤ ०.०१ मिमी

लगभग मूल्य

₹8,000–₹10,000

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.५+ ताराहरू (ATO.com र IndiaMart)

लागि उत्तम

प्लास्टिक, काठ, PCB, नरम एल्युमिनियम, 3018-PROVER, Shapeoko अपग्रेडहरू

किन भारतीय शौकहरू 2025 मा ATO मा अपग्रेड हुँदैछन्

·  लाइटवेट च्याम्पियन : केवल  2.7 kg  - Z-axis स्ट्रेन बिना ग्यान्ट्री अपग्रेडको लागि उपयुक्त।

·  एकल-चरण अनुकूल : 1.5 kW VFD मार्फत मानक चल्छ  220V गृह सकेटमा  (कुनै 3-चरण आवश्यक छैन)।

·  साइलेन्ट वाटर कूलिङ : शून्य फ्यान शोर +  <४५ डिग्री सेल्सियस २ घण्टा  लगातार नक्काशी पछि।

·  स्मार्ट मूल्य : 500W Mysweety भन्दा 30% बढी पावर, तर केवल ₹3,000 अतिरिक्त।

द्रुत सेटअप गाइड

1. माउन्ट गर्नुहोस् । 65 mm वाटर-कूल्ड क्ल्याम्प  (Amazon मा ₹650)

2.  मिनी 12L पम्प + बाल्टी सेटअप  (₹१,२०० किट) प्रयोग गर्नुहोस्।

३. जडान गर्नुहोस्:

o  ATO 1.5 kW VFD  → स्पिन्डल (UVW-PE)

o  पम्प → 220V टाइमर प्लग  (स्वत: 5-मिनेट प्रि-रन)

4. VFD सेटिङहरू:

o  PD013 = 400 Hz

o  PD014 = 24000 RPM

o  PD142 = 3.7 A  (800W रेटेड वर्तमान)

o  PD005 = 220 V

प्रो टिप : ₹ 400 इनलाइन फ्लो सेन्सर थप्नुहोस् (ATO सहायक) – पानीको प्रवाह कम भएमा VFD रोकिन्छ। 20,000 RPM मा 3-बांसुरी 3.175 मिमी बिट्स प्रयोग गर्नुहोस्, एक्रिलिक मिरर फिनिशको लागि 0.15 मिमी DoC।

लिङ्क किन्नुहोस् (ATO / IndiaMart):

·  ATO आधिकारिक: 800W वाटर-कूल्ड किट -  ATOINDIA25 प्रयोग गर्नुहोस् ₹500 छुट + फ्री क्ल्याम्पमा कोड

·  IndiaMart: 'ATO 800W ER11' -  दिल्ली/नोइडा बिक्रेताहरू खोज्नुहोस् 4-दिन डेलिभरीको लागि

6. Triquench 1.5kW ER11 - स्थानीय रूपमा इन्जिनियर गरिएको उत्कृष्टता

विशिष्टता

विवरणहरू

शक्ति

१.५ किलोवाट

चिसो

एयर-कूल्ड

RPM

निश्चित १८,००० (वा VFD मार्फत ०–२४,०००)

कोलेट प्रकार

ER11 (०.५–७ मिमी क्ल्याम्पिङ)

बियरिङ

4x सिरेमिक (P4 ग्रेड)

इनपुट

220V 3-फेज (VFD मार्फत)

लगभग मूल्य

₹१०,०००–₹१३,०००

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.६+ ताराहरू (IndiaMart र स्थानीय फोरमहरू)

लागि उत्तम

गहना उत्कीर्णन, PCB, राम्रो काठ जड़ना, 3018/6040, साना MSMEs

किन इन्डियन मेकर्स ट्रस्ट ट्रिक्वेंच (अहमदाबाद-निर्मित)

·  100% स्थानीय DNA : मा डिजाइन र निर्मित  अहमदाबाद GIDC  - स्पेयर पार्ट्स  24 घण्टामा उपलब्ध छ.

·  सिरेमिक बियरिङ एज : चल्छ ;  कूलर र शान्त  १८,००० आरपीएममा स्टिलभन्दा <0.008 मिमी रनआउट।

·  सेवा नेटवर्क : १२+ सेवा केन्द्रहरू गुजरात, महाराष्ट्र, दिल्ली एनसीआरमा .

·  MSME मनपर्ने : 3,000+  राजकोट ज्वेलरी क्लस्टरहरू  & सूरत PCB एकाइहरू.

द्रुत सेटअप गाइड

1.  65 मिमी राउन्ड क्ल्याम्प प्रयोग गरी माउन्ट गर्नुहोस्  (ट्रिक्वेंचबाट ₹550)।

2. सँग जोडा बनाउनुहोस् । Triquench 1.5 kW VFD  (₹4,800) वा कुनै Huanyang

3. VFD सेटिङहरू (यदि चल गति):

o  P0-03 = 400 Hz

o  P1-02 = 24000 RPM

o  P2-01 = 220 V

o  P4-11 = 300 Hz  (फिक्स्ड 18K मोड वैकल्पिक)

4.  12,000 RPM मा 10 मिनेट चलाउनुहोस्। बियरिङ तोड्नको लागि पहिलो प्रयोगमा

प्रो टिप : Triquench ₹ 1,200 सेवा किट (बियरिङ + सिल) प्रयोग गर्नुहोस् - 20 मिनेटमा DIY प्रतिस्थापन। PCB कार्यको लागि: 0.2 mm V-bits 18,000 RPM मा, 0.05 mm DoC।

किन्नुहोस् र सेवा लिङ्क:

·  IndiaMart : 'Triquench 1.5kW ER11 अहमदाबाद' खोज्नुहोस् -  कारखाना भ्रमणको लागि सोध्नुहोस्

·  आधिकारिक : Triquench CNC समाधान -  +91 98250 334XX मा कल गर्नुहोस् लागि  उही-हप्ता डेलिभरी + 1-वर्ष अनसाइट वारेन्टीको

7. RATTMMOTOR 300W ER8 - DIY परियोजनाहरूको लागि कम्प्याक्ट

विशिष्टता

विवरणहरू

शक्ति

०.३ किलोवाट (३०० वाट)

चिसो

एयर-कूल्ड

RPM दायरा

१०,०००–२०,०००

कोलेट प्रकार

ER8 (०.५–४ मिमी क्ल्याम्पिङ)

मोटर प्रकार

ब्रशलेस DC

इनपुट

48V DC (PWM गति नियन्त्रक मार्फत)

लगभग मूल्य

₹3,000–₹5,000

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.५+ ताराहरू (अमेजन भारत र AliExpress)

लागि उत्तम

फोम, बाल्सा, नरम प्लास्टिक, खेलौना, मिनी सीएनसी, पोर्टेबल नक्काशी

किन भारतीय DIY निर्माताहरूले RATTMMOTOR लाई माया गर्छन्

फेदर  -लाइट : केवल  ०.६८ किलोग्राम -  लागि उपयुक्त थ्रीडी प्रिन्टेड ग्यान्ट्री  वा  ब्याट्रीबाट चल्ने निर्माणका .

·  कुनै VFD आवश्यक छैन : मा चल्छ । 48V ल्यापटप-शैली एडाप्टर  +  PWM knob  (0-100% गति)

·  मौन र कुशल : <50 dB 15,000 RPM मा;  <30W निष्क्रिय ड्र.

·  Amazon Top Pick : भारतमा  3018-MINI को लागि 8,000+ इकाइहरू, पेन प्लटरहरू, अण्डा उत्कीर्णकर्ताहरू.

द्रुत सेटअप गाइड

1.  43 मिमी क्ल्याम्प प्रयोग गरी माउन्ट गर्नुहोस्  (अमेजनमा ₹250)।

२. जडान गर्नुहोस्:

o  48V 7A एडाप्टर  →  PWM नियन्त्रक  →  स्पिन्डल (२-पिन)

o  वैकल्पिक:  १२V फ्यान मोड । अतिरिक्त कूलिङको लागि

3. मार्फत RPM समायोजन गर्नुहोस् ।  knob  (10K–20K) कुनै प्रोग्रामिङ छैन!

4.  1–3 mm शंङ्क बिटहरू प्रयोग गर्नुहोस्  (ER8 कोलेटहरू समावेश छन्)।

प्रो टिप : ताररहित नक्काशीको लागि 18650 ब्याट्री प्याक (48V) को साथ पावर। छाया-रहित फोम नक्काशीको लागि ₹180 लचिलो LED घण्टी थप्नुहोस्।

लिङ्क किन्नुहोस् (अमेजन भारत / AliExpress):

·  Amazon: RATTMMOTOR 300W ER8 Kit – खोज्नुहोस्  'RATTMMOTOR 300W स्पिन्डल ER8'  +  प्राइम  (एडाप्टर + 7 कोलेटहरू सहित)

·  AliExpress: आधिकारिक स्टोर -  PWM कन्ट्रोलर + क्ल्याम्पको साथ बन्डलले  ₹ 400 बचत गर्छ (७-१४ दिनमा डेलिभरी)

8. Bergerda 3kW ER20 - लाइट मेटल मिलिङको लागि पावरहाउस

विशिष्टता

विवरणहरू

शक्ति

३ किलोवाट

चिसो

पानी चिसो

RPM दायरा

०–२४,०००

कोलेट प्रकार

ER20 (१–१३ मिमी क्ल्याम्पिङ)

टोर्क

1.2 Nm (चरम)

भोल्टेज

380V 3-फेज (220V स्टेप-अप मिल्दो)

रनआउट

≤ ०.००८ मिमी

लगभग मूल्य

₹20,000–₹25,000

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.८+ ताराहरू (कुभम र इन्डियामार्ट)

लागि उत्तम

एल्युमिनियम, पीतल, स्टिल (लाइट कट), 6040/6090 भारी शुल्क, काम पसलहरू

किन भारतीय फ्याब्रिकेटर्सले बर्गर्दा (कुवाम मार्फत) रोज्छन्

·  मेटल-इटिंग टर्क :  1.2 Nm @ 12,000 RPM  - मिल्स  6061 एल्युमिनियम 0.5 mm DoC मा, 800 mm/min.

·  औद्योगिक DNA : 4x  NSK/P4 सिरेमिक बियरिङ IP65 सील गरिएको , सर्वो-तयार एन्कोडर विकल्प।

·  कुभम स्थानीय ब्याकअप :  बैंगलोर र पुणे गोदामहरू  - स्टकमा बेरिंगहरू,  48-घण्टा सेवा.

·  380V तयार : लागि प्रत्यक्ष प्लग-इन  कारखाना 3-चरणको ; 220V पसलहरूको लागि 2,800 स्टेप-अप ट्रान्सफर्मर।

द्रुत सेटअप गाइड

1. माउन्ट गर्नुहोस् । 100 मिमी वाटर-कूल्ड क्ल्याम्प  (कुभमबाट ₹1,800)

2.  12L/min बन्द-लुप चिलर  (₹18,000 बन्डल) वा  80W पम्प + रेडिएटर प्रयोग गर्नुहोस्.

३. जडान गर्नुहोस्:

o  Bergerda 3 kW VFD  (कुभम किटमा समावेश गरिएको) →  UVW-PE

o  चिलर → स्पिन्डल (G1/4' द्रुत जडान)

4. VFD सेटिङहरू:

o  P0-03 = 400 Hz

o  P1-02 = 24000 RPM

o  P2-01 = 380 V  (वा ट्रान्सफर्मर सहित 220V)

o  PD142 = 8.5 A

प्रो टिप : 6,000 RPM मा 150% टर्कको लागि VFD सेन्सररहित भेक्टर मोड (P0-01 = 2) सक्षम गर्नुहोस्। 14,000 RPM मा 8 mm 2-flute कार्बाइड, 0.3 mm DoC, 15% स्टेपओभर आल्मुनियमको लागि प्रयोग गर्नुहोस्।

किन्नुहोस् र समर्थन लिङ्क:

·  कुभम टेक्नोलोजीहरू (आधिकारिक वितरक) : www.kuvam.in/bergerda-3kw - कोड प्रयोग गर्नुहोस् KUVMETAL25  लागि  नि:शुल्क चिलर होज किटको

·  IndiaMart : खोज्नुहोस्  'Bergerda 3kW ER20 Kuvam'  - बैंगलोर पिकअप वा  3-दिने प्यान भारत डेलिभरी

·  सेवा : कल  +91 80 4173 88XX  -  1-वर्ष प्रतिस्थापन + 3-वर्ष असर वारेन्टी

9. SainSmart Genmitsu 710W ER11 - प्लग-एन्ड-प्ले अपग्रेड

विशिष्टता

विवरणहरू

शक्ति

०.७१ किलोवाट (७१० वाट)

चिसो

एयर-कूल्ड

RPM दायरा

०–२०,०००

कोलेट प्रकार

ER11 (१–७ मिमी क्ल्याम्पिङ)

माउन्ट

५२ मिमी (Genmitsu 3020-PRO/3020-PRO MAX)

इनपुट

48V DC (समावेश नियन्त्रक मार्फत)

लगभग मूल्य

₹6,500–₹8,000

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.७+ ताराहरू (अमेजन भारत र SainSmart.in)

लागि उत्तम

Genmitsu 3020 श्रृंखला, प्लाईवुड, एक्रिलिक, नरम काठ, शौक अपग्रेड

किन भारतीय Genmitsu मालिकहरू 2025 मा अपग्रेड हुन्छन्

·  परफेक्ट फिट :  एल्युमिनियम कोष्ठक + ४ स्क्रू  =  ५ मिनेट स्वैप । स्टक ७७५ मोटरबाट

·  2X काट्ने गति :  710W बनाम 300W  →  0.8 mm DoC प्लाईवुडमा 15,000 RPM मा.

·  शून्य तारिङ समस्या :  48V 15A एडाप्टर + PWM डायल  समावेश - कुनै VFD, कुनै 3-चरण छैन।

·  SainSmart इकोसिस्टम : मा स्वत: मान्यता प्राप्त  मैनबत्ती/UGS ; आधिकारिक  3020-PRO MAX फर्मवेयर v2.3.

द्रुत सेटअप गाइड

1. स्टक 775 मोटर (4 स्क्रू) हटाउनुहोस्।

2. बोल्ट  Genmitsu 710W कोष्ठक  (पूर्व ड्रिल गरिएको, ड्रप-इन)।

3. प्लग  48V एडाप्टर → PWM नियन्त्रक → स्पिन्डल.

4. मा डायल गर्नुहोस्  75% (≈15,000 RPM)  - काट्न सुरु गर्नुहोस्!

५. ऐच्छिक:  ₹४५० ५२ मिमी डस्ट जुत्ता  (SainSmart सहायक) थप्नुहोस्।

प्रो टिप : 18,000 RPM, 0.6 mm DoC, MDF मा 1200 mm/min मा 3.175 mm 2-flute flat end मिल प्रयोग गर्नुहोस्। SainSmart 'शान्त मोड' फर्मवेयर सक्षम पार्नुहोस् – आवाजलाई ५८ dB मा घटाउँछ।

लिङ्क किन्नुहोस् (अमेजन भारत / SainSmart):

·  Amazon: Genmitsu 710W अपग्रेड किट - खोज्नुहोस्  'SainSmart 710W स्पिन्डल 3020'  +  प्राइम  (ब्रेकेट + 5 कोलेटहरू समावेश छन्)

·  SainSmart India -  3020-PRO MAX को साथ बन्डलले  ₹१,२०० बचत गर्छ (  GEN710 प्रयोग गर्नुहोस् )

10. HQD 3.5kW ER20 - कार्यशालाहरूको लागि भारी शुल्क पावर

निर्दिष्टीकरण

विवरणहरू

शक्ति

३.५ किलोवाट

चिसो

एयर-कूल्ड

RPM दायरा

०–१८,०००

कोलेट प्रकार

ER20 (१–१३ मिमी क्ल्याम्पिङ)

टोर्क

1.33 Nm (चरम @ 12,000 RPM)

भोल्टेज

डुअल 220V/380V 3-फेज

रनआउट

≤ ०.०१ मिमी

लगभग मूल्य

₹ 22,000 – ₹ 28,000

प्रयोगकर्ता मूल्याङ्कन

४.८+ ताराहरू (IndiaMart र चेन्नई CNC फोरमहरू)

लागि उत्तम

MDF, प्लाईवुड, एल्युमिनियम, पीतल, ठूलो 1212/1325 राउटरहरू, उत्पादन पसलहरू

किन चेन्नई र कोइम्बटोर प्रोहरू HQD 3.5kW चलाउँछन्

·  वर्कशप बिस्ट :  19 mm MDF लाई 1 पास  @ 12,000 RPM मा काट्नुहोस्, 8 mm 3-Flute बिट, 3 m/min।

·  दोहोरो भोल्टेज फ्लेक्स :  220V घर पसलहरू  (VFD संग) वा  380V कारखाना प्रत्यक्ष  - कुनै ट्रान्सफर्मर आवश्यक छैन।

बुलेटप्रुफ  बिल्ड : ४x  NSK सिरेमिक बियरिङ्स कास्ट एल्युमिनियम बडी IP55 धुलो प्रतिरोधी फ्यान.

स्थानीय  राजा : २,०००+ एकाइहरू  अम्बत्तुर र पीलामेडु पसलहरूमा  ;  एकै दिन असर प्रतिस्थापन । HQD चेन्नई मार्फत

द्रुत सेटअप गाइड

1. साथ माउन्ट  100 मिमी एयर-कूल्ड क्ल्याम्पको  (HQD चेन्नईबाट ₹ 2,200)।

2.  HQD 4 kW VFD  (₹12,000) वा कुनै पनि 220V/380V मोडेल प्रयोग गर्नुहोस्।

3. VFD सेटिङहरू:

o  P0-03 = 300 Hz  (18,000 RPM अधिकतम)

o  P1-02 = 18000 RPM

o  P2-01 = 220V वा 380V

o  PD142 = 14 A

o  P4-01 = 8%  (कम-RPM टोक़ बूस्ट)

4.  9,000 RPM मा 15 मिनेट चलाउनुहोस्। पहिलो सुरुमा

प्रो टिप : ब्याच कार्यहरूका लागि ₹3,800 HQD स्वतः-उपकरण-लम्बाइ सेन्सर थप्नुहोस्। 12 mm कम्प्रेसन बिट @ 15,000 RPM, 0.8 mm DoC, 4 m/min 18 mm MDF मा प्रयोग गर्नुहोस् - शून्य टियर-आउट।

खरिद र सेवा लिङ्क (चेन्नई मुख्यालय):

·  IndiaMart : खोज 'HQD 3.5kW ER20 Chennai' - फिल्टर  Ambattur विक्रेताहरू

·  HQD दक्षिण भारत : कल  +91 98410 774XX  -  नि: शुल्क अनसाइट डेमो + 2-वर्ष वारेन्टी

·  बन्डल : VFD + क्ल्याम्प + 10 कोलेट =  ₹ 32,000 सबै-इन  (₹ 4,000 बचत गर्नुहोस्)

यी प्रत्येक  सीएनसी स्पिन्डल मोटरहरूले  विशिष्ट आवश्यकताहरूको लागि अद्वितीय शक्तिहरू प्रदान गर्दछ - चाहे यो शौक उत्कीर्णन हो, धातु काट्ने, वा औद्योगिक उत्पादन। किफायती र विश्वसनीयताका लागि,  Zhong Hua Jiang  र  Triquench  ठोस छनौटहरू हुन्। व्यावसायिक-ग्रेड प्रदर्शनको लागि,  HQD , Mysweety , र  VEVOR  शीर्षमा खडा छन्।

बुद्धिमानीपूर्वक छनोट गर्नुहोस्, र तपाईंको CNC सेटअपले सटीक, दक्षता, र दीर्घकालीन कार्यसम्पादन प्रदान गर्नेछ।

स्थापना उत्तम अभ्यासहरू

सीएनसी स्पिन्डल मोटरलाई सही रूपमा स्थापना गर्नु यसको दीर्घकालीन विश्वसनीयताको आधार हो। यहाँ पछ्याउन सबैभन्दा प्रभावकारी चरणहरू छन्:

सफा र स्थिर माउन्टिङ सतह तयार गर्नुहोस्

स्थापना गर्नु अघि, स्पिन्डल माउन्टिंग क्षेत्र सफा, समतल र स्थिर छ भनेर सुनिश्चित गर्नुहोस्। धुलो वा असमान सतहहरूले कम्पन र शुद्धता कम गर्न सक्छ। सँधै सँधै माउन्टिङ बोल्टहरू सुरक्षित रूपमा कस्नुहोस् अपरेशनको समयमा आन्दोलन रोक्न।

विद्युतीय जडानहरू जाँच गर्नुहोस्

भोल्टेज र फ्रिक्वेन्सी स्पिन्डलको विनिर्देशहरूसँग मेल खान्छ भनी प्रमाणित गर्नुहोस्। बिजुलीको आवाज कम गर्न ढाल गरिएका केबलहरू प्रयोग गर्नुहोस्। अनुचित तारले अत्यधिक तातो वा अचानक बन्द हुन सक्छ। इष्टतम नियन्त्रणको लागि सधैं स्पिन्डललाई उपयुक्त VFD (भेरिएबल फ्रिक्वेन्सी ड्राइभ) मा जडान गर्नुहोस्।

उचित शीतलन सुनिश्चित गर्नुहोस्

स्पिन्डल प्रकारमा निर्भर गर्दै, पर्याप्त हावा वा पानी चिसो सुनिश्चित गर्नुहोस्। लागि  एयर-कूल्ड स्पिन्डलहरूको , भेन्टहरू धुलोबाट खाली राख्नुहोस्। लागि  पानी चिसो स्पिन्डलहरूको , सफा शीतलक प्रयोग गर्नुहोस् र नियमित रूपमा प्रवाह जाँच गर्नुहोस्। अपर्याप्त चिसोपनले स्पिन्डलको आयुलाई उल्लेखनीय रूपमा छोटो पार्न सक्छ।

उपकरण होल्डरलाई सही रूपमा पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

परिशुद्धता काट्नको लागि उचित उपकरण पङ्क्तिबद्धता महत्त्वपूर्ण छ। मिसालाइनमेन्टले औजारको पहिरन, सतह अपूर्णता र स्पिन्डल असंतुलन हुन सक्छ। प्रत्येक प्रयोग अघि पङ्क्तिबद्धता जाँच गर्न सटीक मापन उपकरणहरू प्रयोग गर्नुहोस्।

बिस्तारै स्पिन्डल परीक्षण गर्नुहोस्

स्थापना पछि, केही मिनेटको लागि कम गतिमा स्पिन्डल चलाउनुहोस्। असामान्य आवाज वा कम्पन जाँच गर्न बिस्तारै RPM बढाउनुहोस्। यसले सम्भावित समस्याहरूलाई पूर्ण सञ्चालन अघि नै पहिचान गर्न मद्दत गर्छ।

लामो जीवनकालको लागि मर्मतसम्भार

नियमित मर्मतले लगातार स्पिन्डल प्रदर्शन सुनिश्चित गर्दछ र अप्रत्याशित विफलताहरूलाई रोक्छ। तपाईंको स्पिन्डलको कार्य जीवन विस्तार गर्न यी मुख्य अभ्यासहरू लागू गर्नुहोस्।

स्पिन्डल नियमित रूपमा सफा गर्नुहोस्

धुलो र मलबे चाँडै निर्माण हुन सक्छ, विशेष गरी काठ वा धातु काट्ने समयमा। हावा इनलेट र बाहिरी सतहहरू सफा गर्न कम्प्रेस्ड हावा प्रयोग गर्नुहोस्। बलियो विलायकहरू प्रयोग नगर्नुहोस् जसले सिल वा बियरिङहरूलाई क्षति पुर्याउन सक्छ।

मनिटर असर अवस्था

स्पिन्डल प्रदर्शनको लागि बियरिंगहरू महत्त्वपूर्ण छन्। असामान्य आवाज वा कम्पनहरू सुन्नुहोस् जसले पहिरनलाई संकेत गर्न सक्छ। थप आन्तरिक क्षतिबाट बच्न तुरुन्तै पहिरिएको बियरिङ बदल्नुहोस्।

उचित स्नेहन कायम राख्नुहोस्

यदि तपाईंको स्पिन्डल मोडेललाई स्नेहन आवश्यक छ भने, निर्माताको सिफारिस गरिएको तालिका पालना गर्नुहोस्। ओभर-लुब्रिकेशनले अत्यधिक तातो हुन सक्छ, जबकि स्नेहनको कमीले असर विफलता निम्त्याउँछ।

विद्युतीय घटकहरू निरीक्षण गर्नुहोस्

नियमित रूपमा VFD, पावर केबलहरू, र कनेक्टरहरू पहिरिएको वा धेरै तातो भएको संकेतहरूको लागि जाँच गर्नुहोस्। ढिलो जडानहरूले अस्थिर स्पिन्डल गति निम्त्याउन सक्छ र काट्ने परिशुद्धतालाई असर गर्न सक्छ।

स्पिन्डल ओभरलोड गर्नबाट बच्नुहोस्

अधिकतम RPM वा लोडमा निरन्तर सञ्चालनले स्पिन्डलको आयु छोटो बनाउन सक्छ। मूल्याङ्कन गरिएको क्षमता भित्र काम गर्नुहोस् र लामो उत्पादन चलिरहेको समयमा छोटो ब्रेकहरू ओभरहेटिंग रोक्न अनुमति दिनुहोस्।

स्पिन्डल राम्रोसँग भण्डार गर्नुहोस्

जब प्रयोगमा छैन, धुरीलाई सुख्खा, धुलो-रहित वातावरणमा भण्डार गर्नुहोस्। दूषित हुनबाट बच्न यसलाई छोप्नुहोस्। लामो-अवधि भण्डारणलाई क्षरणबाट बच्न बियरिङहरू लुब्रिकेट गर्न आवश्यक छ।

सीएनसी स्पिन्डल मोटरलाई हेरचाहको साथ स्थापना र रखरखावले भरपर्दो सञ्चालन र उच्च-गुणस्तरको परिणामहरू सुनिश्चित गर्दछ। राम्रोसँग मर्मत गरिएको स्पिन्डलले चिल्लो कटौती मात्र गर्दैन तर ऊर्जा बचत गर्छ र मेसिन डाउनटाइम घटाउँछ।

यी उत्कृष्ट अभ्यासहरू पछ्याएर, तपाईंले आफ्नो CNC स्पिन्डल मोटरको कार्यसम्पादन, दक्षता र आयुलाई अधिकतम बनाउनुहुनेछ—तपाईंको उत्पादन लाइनलाई सहज र लाभदायक रूपमा चलिरहेको राख्दै।

सामग्री सूचीको तालिका
हाम्रो उत्तम उद्धरण लागू गर्नुहोस्

आधिकारिक एजेन्टहरूको विश्वव्यापी भर्ती!

सीएनसी राउटर मेसिन र सीएनसी स्पिन्डल मोटर्सको एक विशेष वितरकको रूपमा हामीसँग सामेल हुनुहोस्। एक पेशेवर निर्माताको रूपमा, हामी उच्च-प्रदर्शन मेसिनहरू, आकर्षक लाभ मार्जिन, प्राविधिक प्रशिक्षण, र पूर्ण मार्केटिङ समर्थन प्रदान गर्दछौं। हामीसँग बलियो साझेदारी बनाउनुहोस् र आत्मविश्वासका साथ आफ्नो बजार विस्तार गर्नुहोस्।

उत्पादनहरू

द्रुत लिङ्कहरू

हामीलाई सम्पर्क गर्नुहोस्

    zhonghuajiang@huajiang.cn
  +86- 13915011877
   No.379-2, Hengyu Road, Henglin टाउन, Wujin जिल्ला, Changzhou, Jiangsu, China
© प्रतिलिपि अधिकार   2025 CHANGZHOU Huajiang electrical CO., Ltd सबै अधिकार सुरक्षित।